Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Firma Gamemine i Orange

ROZWIĄZANE

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 9
  • 0

Firma Gamemine i Orange

Wczoraj  się dowiedziałam, że moje konto na Orange zostało obciążone kwotą 35,91 zł za usługi na rzecz firmy Gamemine (gmhelp.cc) .  Dlaczego za pośrednictwem Orange otrzymywałam płatne smsy od nieznanej mi firmy? Skąd ta firma ma mój numer (w tej sprawie poproszę o wyjaśnienie również Urząd Ochrony Danych Osobowych (zwłaszcza teraz w kontekście RODO). A poza tym, nigdzie i nigdy nie aktywowałam takiej usługi. Może ktoś coś wie o tej sprawie?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32279
  • 35956
  • 1364

Firma Gamemine i Orange

To nie jest tak, że "jedno" przypadkowe kliknięcie/tapnięcie w reklamę aktywuję usługę. Ich musi być co najmniej trzy. U mnie wygląda to tak:

1 krok - reklama na jakiejś stronie

Screenshot_2018-05-10-13-08-49-600_com.android.chrome.png

2 krok - guzik akceptuję poniższe zapisy

Screenshot_2018-05-10-13-09-00-025_com.android.chrome.png

3 krok - guzik zamawiam i place
3.jpg

 

Jeśli u Ciebie to inaczej wyglądało, to warto to dokładniej opisać w reklamacji.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

192 ODPOW. 192

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32279
  • 35956
  • 1364

Firma Gamemine i Orange

A jesteś pewna że to płatne smsy a nie usługi elektroniczne? W większości wypadków aktywacja odbywa się poprzez naciśnięcie guzika "zamawiam i płacę" na stronie www i odhaczenia pola dotyczącego rezygnacji z prawa do odstąpienia. Jeśli chcesz zwrotu kasy, napisz do GameMine - dość często polubownie zwracają kasę.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 9
  • 0

Firma Gamemine i Orange

Dzięki za info, 35,91 to jest 3 razy 11,97 (dokładna oplata tygodniowa za te uslugi). Z tym, ze ja ich nigdzie nie aktywowałam, tym bardziej nie dawałam mojego nr. Te smsy otrzymałam od Orange. Tekst jest sformułowany  w formie reklamy (Graj w najlepsze gry, itd..), gdzie ja w ogóle nie gram w żadne gry. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32279
  • 35956
  • 1364

Firma Gamemine i Orange

Orange jest w tym wypadku tylko pośrednikiem naliczającym opłaty.

Sugerowałbym założyć przez mój Orange blokadę na usługi elektroniczne i złożyć reklamację w gamemine (adres sama podałaś).

Poza tym na fakturze za usługi elektroniczne powinna być podana data i godzina aktywacji. Może pamiętasz co wtedy robiłaś? Może to ktoś z bliskich przejął na chwilę telefon?

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Firma Gamemine i Orange

Ciekawe, czy na tej stronie rejestracyjnej usługi

http://pl.gmhelp.cc/selfcare#!/my-payments/phone

jeśli poda się numer (a ktoś może podać twój, celowo lub przez pomyłkę), to oni zarejestrują bez czekania na potwierdzenie i... już cię mamy!

Niby jest komunikat "Wyślemy Ci kod PIN za pośrednictwem wiadomości SMS, aby potwierdzić Twój numer telefonu", ale kto ich tam wie. Zaryzykuje ktoś, żeby to sprawdzić? 🙂


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32279
  • 35956
  • 1364

Firma Gamemine i Orange

Tam można jedynie wyłączyć usługę lub wysłać zgłoszenie na support.

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 8
  • 0

Firma Gamemine i Orange

Właśnie dostałam fakturę na 5 razy 11,97 zł czyli 5 tygodni usługi. Oczywiście nie rejestrowałam się na żadnej stronie gamemine i nie podawałam swojego numeru . Może korzystając z jakichś stron kliknęłam na jakiś baner reklamowy, ale to jeszcze nie jest rejestracja do płatnej usługi za tyle forsy. Przychodziły smsy z Orange o opłacie 11,97zeta za tydzień, ale je ignorowałam, rozumiejąc, że dopiero jak wejdę w podany w sms link to się zarejestruję i zaczną mnie obciążać. Zresztą dostaję takich smsów sporo np od radia ZET, po prostu je ignoruję i do tej pory nikt nie kazał mi za to płacić. To jest jakaś próba wyłudzenia. A skoro dostawałam smsy na temat tych usług z Orange, przemiennie z info o terminie płatności faktur, to Orange ma mi to anulować. Wygląda to wszystko na mega naciągactwo i złodziejstwo. Złożyłam właśnie reklamację i zobaczymy. Jak nie uznają, to prędzej pójdę do sądu niż zapłacę.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32279
  • 35956
  • 1364

Firma Gamemine i Orange

Aktywacja odbywa się przez guzik "zamawiam i płacę" przykladowo:

IMG_20180515_201914.jpg

A reklamację złożyłaś w Gamemine czy w Orange?

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 8
  • 0

Firma Gamemine i Orange

Świadomie nie zaznaczyłam żadnej zgody na dostęp cyfrowy i nie klikałam w guzik "zamawiam i płacę". Oczywiście przypadkowe kliknięcie na małym ekranie telefonu mogło się zdarzyć, ale skoro nie podawałam swojego telefonu ani żadnych innych danych, to po prostu jest to próba wykorzystania nieuwagi i zwykłe złodziejstwo. Reklamację złożyłam w Orange, bo jak już pisałam, to Orange przysyłał mi smsy informujące o kosztach (które zrozumiałam opatrznie, ale zgodnie z tym co od lat funkcjonuje na rynku - zakup usługi potwierdza się aktywnie np. wysyłając smsa lub klikając w podany link, a nie jak tu, zgoda jest domyślna, dopiero anulowanie aktywne). Zresztą Orange powinien zabezpieczyć swoich klientów przed takim wyłudzeniem a nie aktywnie brać w tym udział. To kwalifikuje się do prokuratury i do Inspektora Danych Osobowych (ktoś wykorzystał mój numer bez mojej zgody).


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Firma Gamemine i Orange

Orange ci odpisze, że jest tylko pośrednikiem płatności elektronicznej (czy jakoś tak, były tu już opisywane takie przypadki). Do sądu trzeba by raczej Gamemine podać i niech udowodnią, że wyraziłaś zgodę!

 

ps. a swoja drogą - czy to normalne, że strona internetowa którą otwiera się w smartfonie sama odczytuje numer telefonu?