Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Firma Gamemine i Orange

ROZWIĄZANE

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 133
  • 234
  • 7

Firma Gamemine i Orange

@Piotrekk85 API bankowe? Tak, ale wymaga ZALOGOWANIA się do swojego banku i ZLECENIA przelewu, przeważnie z potwierdzeniem SMSowym czy innym. Naprawdę nie rozumiesz różnicy? Podaj przykłady oszustw z wykorzystaniem API banku, bo "ludzie narzekają" mnie nie przekonuje. Oszustwa polegają przeważnie na przejęciu danych logowania do bankowości internetowej - co oznacza, że wcześniej ktoś musi po prostu zainfekować swój komputer jakimś trojanem albo zachować się zupełnie nieracjonalnie. W przypadku direct billing nie trzeba zrobić NIC po stronie klienta, by wyłudzić od niego pieniądze. Od strony technicznej - wystarczy że chcesz zamknąć irytującą reklamę, a skrypty robią swoją robotę i za chwilę dostaniesz SMSa z informacją o uruchomieniu subskrypcji. Albo nie dostaniesz, bo filtrujesz niechciane SMSy w telefonie... To NIE JEST to samo co API banku! 

Błagam, można bronić różnych pomysłów operatorów, ale robisz tutaj non-stop za adwokata diabła w sprawie która nie jest do obrony - direct billing to ZŁO. A jeśli już ma istnieć - to TYLKO pod warunkiem, że domyślnie jest WYŁĄCZONY dla wszystkich klientów i włączany tylko tym, którzy świadomie się na to zgodzą, z poinformowaniem ich o ryzyku jakie za sobą to niesie.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Firma Gamemine i Orange

A wiesz czym jest BLIK zaszyty w cookie w przeglądarce? Nie musisz nic wpisywać. Ani hasła, ani kodu SMS itp. mechanizmów jest więcej.

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 133
  • 234
  • 7

Firma Gamemine i Orange

Błagam, co z tego że są inne mechanizmy wyłudzeń, skoro rozmawiamy o direct billing? Co to w ogóle ma do rzeczy?! Prosiłem tylko o eksperyment myślowy: skoro nikt rozsądny nie pozwala na to by pieniądze wypływały z konta bankowego "na klik", to dlaczego operator komórkowy ma na to pozwalać?

Skoro jednak piszesz o BLIKu - nie trzeba go używać, zgoda na zostawienie go w ciasteczku jest głupotą. Reklama wyłudzająca zgodę na direct billing nie wymaga niczego poza próbą kliknięcia w przycisk ją zamykający, co jest normalnym działaniem klienta.


Pracuję w Orange
  • 931
  • 1518
  • 35

Firma Gamemine i Orange

Skoro nie trzeba korzystać z Blika to nikt nie zmusza Cię do korzystania z direct billing. Nikt nie zmusza Cię do klikania w reklamę. Tak jak ze wszystkim trzeba korzystać z rozwagą. 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 2
  • 0

Firma Gamemine i Orange

Dobra rada ,ale nie jest to takie łatwe ,a ja wogole w nic.nie klikam i tez zaplacilam,tzn w końcu orange


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Firma Gamemine i Orange


@sebaswiderskinapisał(-a)

Skoro nie trzeba korzystać z Blika to nikt nie zmusza Cię do korzystania z direct billing. Nikt nie zmusza Cię do klikania w reklamę. Tak jak ze wszystkim trzeba korzystać z rozwagą. 


Niech kolega przeczyta, ze zrozumieniem, to co napisał @muddy ! Chodzi właśnie o to, że nie wyraziłeś zgody na direct billing a oni cię kasują niezależnie od tego w co klikniesz...


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Firma Gamemine i Orange

Klienci na abonament wyrażają zgodę lub nie na direct biling na umowie. Rozumiem na prepaid ale tu większość dyskutujących ma abonament.

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Firma Gamemine i Orange

O cholibcia! Nikt mnie nie zapytał!

Mam teraz abonament w ramach Love, to podpadam pod tą opcję? I mogę to gdzieś sprawdzić jak mam ustawione?


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Firma Gamemine i Orange

A proszę mi powiedzieć skoro miałem ustawiony limit na usługi premium 35zl to dlaczego ściągają mi 50zl? 


Poziom 34, Ekspert Galaktyczny
  • 1027
  • 2132
  • 181

Firma Gamemine i Orange

Limit na usługi premium obejmuje usługi o podwyższonej opłacie (zgodnie z ustawą) - SMS-y, połączenia na numery specjalne).

Gamemine.com to natomiast usługi elektroniczne. Aby całkowicie je zablokować, możesz włączyć Blokadę na Usługi Elektroniczne. Aby je ograniczyć natomiast możesz włączyć Limit na Usługi Elektroniczne.