Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dzwonienie przez WiFi - calling


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 1
  • 0

Dzwonienie przez WiFi - calling

Witam.

 

Nigdzie nie jest jasno napisane, czy WiFi np w domu handlowym musi być otwarte, to znaczy nie mieć hasła. Co z hasłem. Stoje pod obcym domem gdzie dosięga mnie WiFi z sieci innej niż orange i do tego jest zahasłowane. Czy mogę dzwonić przez wifi?

7 ODPOW. 7

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Dzwonienie przez WiFi - calling

@Elwiktor Żeby korzystać z wifi calling trzeba mieć odpowiedni sprzęt i połączenie wifi. Jak masz zahaslowane w obcym domu, to dopiero połowa sukcesu, bo nie masz połączenia. Poza tym to włamanie do cudzej sieci

W marketach sieci  są zaopatrzone w ruch zarządzany i czasem nawet ze stroną główną danej sieci, oraz bardzo ograniczoną dostępność usług czy prędkość transmisji. Przy centrach handlowych nie ma raczej problemów z zasięgiem, a z wifi jest (chyba, że się ostatnio wiele zmieniło)

Zastanawianie jednak postawienie przez Ciebie tematu otwierania otwartych drzwi


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Dzwonienie przez WiFi - calling

Przede wszystkim trzeba być połączonym przez wifi i mieć dostęp do internetu.

"WiFi Calling to usługa, dzięki której możliwe jest prowadzenie rozmów telefonicznych nawet przy braku zasięgu sieci komórkowej. Wystarczy, że połączysz swój telefon z dowolnym punktem WiFi dającym dostęp do Internetu i możesz dzwonić i odbierać połączenia, jak do tej pory. WiFi Calling wykorzystuje nowoczesną technologię VoWiFi (Voice over WiFi), która obok VoLTE jest najnowszym światowym standardem dla sieci telefonii komórkowej czwartej generacji."

Owszem na stronie https://www.orange.pl/view/wificalling ale wiele nośnych haseł, że wystarczy "być w zasięgu" - ale to nie jest prawda. Może ktoś z Orange zgłosi to do poprawy? @Wiktor ?

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Dzwonienie przez WiFi - calling

Formalnie nie ma określonej minimalnej opcji prędkości dla wifi calling. Femtokomórka działała na neo  1 Mb/sek. Myślę, że i wifi calling będzie


Zespół Nasz Orange
  • 2830
  • 10848
  • 150

Dzwonienie przez WiFi - calling


@Piotrekk85 napisał:
(...)
Owszem na stronie https://www.orange.pl/view/wificalling ale wiele nośnych haseł, że wystarczy "być w zasięgu" - ale to nie jest prawda. Może ktoś z Orange zgłosi to do poprawy? @Wiktor ?

Dzięki za sygnał @Piotrekk85 👍. W razie czego odezwę się w PW.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Dzwonienie przez WiFi - calling

@Elwiktor Na stronie www.wifi.com.pl w zakładce Technologia wifi znajdziesz odpowiedzi na pytania o hotspoty i VoWiFi, a także wiele innych...


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Dzwonienie przez WiFi - calling

Problemem jest błędny opis usługi na stronach Orange. Nie ma powodu do wyśmiewania się, jeśli na górze strony jest napisane:

 

sc1.PNG

 

A dopiero małym druczkiem na dole:sc2.PNG

Nie trzeba znać się na wszystkim, jednak sam "zasięg" wifi nie wystarcza.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Dzwonienie przez WiFi - calling

@Piotrekk85 Nie ma powodów do śmiechu. Takich "bubli" jest więcej. Chociażby wpisy o LB2 dołączanym do FTTH, czy zakresach wifi...Kwestia aktualizacji artykułów w zależności od postępu technologicznego. Na stronie, której link podałem jest wiele ciekawych artykułów do Bazy Wiedzy. Fakt, że z 2019 roku, ale zawsze można aktualizować