Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dziwny sposób rozliczenia faktury korygujacej przez BOK

Anonim

Nie dotyczy

Dziwny sposób rozliczenia faktury korygujacej przez BOK

@Kierus57Czy coś udało się załatwić czy dalej sprawa stoi w miejscu ?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 615
  • 589
  • 2

Dziwny sposób rozliczenia faktury korygujacej przez BOK

Dzisiaj przeprowadziłem rozmowę z paniami z Orange Retail. Były lekko zdziwione, nie bardzo wierzyły , ze OPL przerzucił problem do nich. Nawet w wewnętrznej korespondencji same nie bardzo wiedziały o co chodzi. Dopiero po pewnym czasie i przesłaniu do nich korespondencji z OPL , w szczególności z BOK OPL znalazły" rozwiązanie". Otrzymałem fakturę korygującą , ale z datą z roku 2016. Nie duplikat tej faktury, a oryginał . Także nowa faktura była z roku 2016r na kwotę pomniejszoną. Nie duplikat, fakturę. Dla ludzi trochę obeznanych z księgowością jest jasne ,aby można było wprowadzić do ksiąg rachunkowych te faktury, muszą mieć status duplikatów. Inaczej nici. Reasumując: zabawa z OPL i Orange  Retail  trwa nadal. To festiwal nieudolności. Ale:

Orange jest świetne i świadczy usługi na najwyższym poziomie.

Głęboko w to wierzę.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32446
  • 36822
  • 1370

Dziwny sposób rozliczenia faktury korygujacej przez BOK

I jeszcze pewnie dostałeś obraz faktury a nie fakturę?
Anonim

Nie dotyczy

Dziwny sposób rozliczenia faktury korygujacej przez BOK

Szkoda że ktoś na forum nie rozumie na czym polega faktura korygująca a nota do faktury i jaki jest czas na poprawienie czy można podpisać umowę i wysłać sms że faktury za paliwo będą wysyłane raz na miesiąc za tankowanie samochodów. 

Anonim

Nie dotyczy

Dziwny sposób rozliczenia faktury korygujacej przez BOK


@Piotrekk85napisał(-a)
I jeszcze pewnie dostałeś obraz faktury a nie fakturę?

A czym się rożni obraz od faktury ?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 615
  • 589
  • 2

Dziwny sposób rozliczenia faktury korygujacej przez BOK

@Piotrekk85tak, ale nie miałem wirtualnego napędu, to sobie ją namalowałem.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32446
  • 36822
  • 1370

Dziwny sposób rozliczenia faktury korygujacej przez BOK

Różnica jest w przypadku elektronicznej formy. Obraz faktury to pdf (pewien schemat xml) który pisząc bardzo kolokwialnie nie zapewnia pewności, że jest to naprawdę faktura (są przecież edytory pdf). Faktura elektroniczna powinna być zabezpieczona np. podpisem elektronicznym, kluczem WROM itp. że to na pewno ten pdf jest fakturą.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 615
  • 589
  • 2

Dziwny sposób rozliczenia faktury korygujacej przez BOK

@Piotrekk85proszę , nie pogrążaj Pan z Orange Retail, bo ja nie wymagałem od nich podpisu elektronicznego.Wystarczy pdf.  Ale jeśli chcesz  poinstruować , jak należy wysłać fakturę według Orange Polska to adres do firmy-córki Orange: sekretariat@orangeretail.pl

Anonim

Nie dotyczy

Dziwny sposób rozliczenia faktury korygujacej przez BOK

Jak autor tematu by się stosował twoich porady to mog juz zwijac firmę wiec nawet nie wiesz z kim piszesz.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32446
  • 36822
  • 1370

Dziwny sposób rozliczenia faktury korygujacej przez BOK

@Kierus57: nie wiem czy Ci ta faktura jest potrzeba do rozliczeń czy potrzebujesz ją "dla świętego spokoju". I są sytuacje kiedy w księgowości może być uznany obraz faktury a kiedy nie. Za czasów kiedy pracowałem dla Orange stosowne info było na portalu obsługowym intranetu Orange.

@Anonim: jedyna rada która dałem w tym temacie to strona www Orange Retail i chyba udało się uzyskać to co trzeba. Wydaje mi się, że każdy w Polsce jest równy.

W tej sytuacji błędnie oceniła sytuację pierwsza osoba, a reszta posypała się efektem domina. Tu na sytuację nałożyła się sytuacja ze zmianą właścicielską salonu. Ja nazwałbym to pechem, ale każdy ma prawo do własnej oceny i można to nazwać bałaganem lub jeszcze gorzej.