Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dziwny sposób rozliczenia faktury korygujacej przez BOK

Anonim

Nie dotyczy

Dziwny sposób rozliczenia faktury korygujacej przez BOK

Czy tak to jest widoczne na fakturach od Orange ja mam trzy usługi i raty za sprzęt do daje mi  łączna kwotę.

Przechwytywanie.PNG 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32430
  • 36724
  • 1369

Dziwny sposób rozliczenia faktury korygujacej przez BOK

Na pytanie czemu nikt Cię nie poinformował? Czy napis w polu "sprzedawca" na fakturze nie jest wystarczającą informacją?

Tu niestety kwestia przepływu informacji. Masz rację że jest źle. Ale jakbyś trafił na konkurencję - na 99% byłoby tak samo. Większość salonów sprzedaży należy do jednej sieci która "wynajmuje" swoje usługi różnym operatorom. Większość spraw nie ma znaczenia. U Ciebie niestety zdarzyła się dosyć "wyjątkowa" sytuacja. I tu sprzedawca (czyli jak rozumiem Orange Retail) powinien Ci dostarczyć korektę. Czemu nie wysyła? Potem z uwagi na różne "przegródki" rozliczeniowe dział B2P (nie wiem jak na dziś oficjalnie się nazywa) powinien Ci przy fakturze dostarczyć informacje dotyczące przeksięgowań, stanie salda i możliwych dyspozycji by sprawę wyprostować. Czemu tego zabrakło? Nie wiem. Czemu Orange nie może samo przeksięgować? To już kwestie formalne/podatkowe wchodzą w grę. Jak pisałem wcześniej - numer konta dostarczany do wpłat na fakturze dotyczy usług telekomunikacyjnych. A tak naprawdę zgodnie z odpowiednimi regulaminami/umową - jest to potem przesyłane na nawet kilkanaście subkont (przegródek) - w zależności jak bardzo skomplikowane są usługi. Zwykle klienci mają dwie przegródki - na usługi telekomunikacyjne i druga "na raty".

Dla mnie hejtem jest produkowanie nieprawdziwej informacji, że w wyniku błędu sprzedawcy można komuś podnieść sumę rat. Sytuacje kiedy można wystawić fakturę korygującą są określone w prawie i dotyczą wszystkich umów sprzedaży. Info jest np. tu http://www.finanse.mf.gov.pl/documents/766655/f4ece3b9-3906-40f3-988b-84b61541763f
Błąd sprzedawcy nie jest ujęty jako przesłanka do wystawienia korekty. A tzw. "pomyłka w cenie" ma swoje mocne uregulowanie w prawie. I mamy nie robić zakupów na święta? Bo za 3 miesiące sklep będzie chciał od nas 2-3 razy więcej kasy za to co kupiliśmy teraz?

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 615
  • 589
  • 2

Dziwny sposób rozliczenia faktury korygujacej przez BOK

@Piotrekk85ja nie zarzucam Orange Polska , że chce ode mnie więcej pieniędzy. Mam pretensje o brak rzetelnej informacji i prawidłowego załatwienia sprawy, bo wynikła ona z winy Orange ( obojętnie Polska czy Retail). W jednej z odpowiedzi jest osoba podpisana, w drugiej już nie. Taki szczegół, który dla mnie znaczący w ocenie firmy. I jeszcze jedno: przeczytałem Umowę z Orange dokładnie: nie ma tam mowy o żadnym podmiocie o nazwie Orange Retail. Więc proszę mi nie mówić @Piotrekk85,ze to co jest w umowie jest wiążące dla mnie. Jest dla mnie, dla Orange jak widać nie.Ale to błahostka.  Ale jak przychodzi później do sprawy sądowej, to okazuje się to bardzo ważne.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32430
  • 36724
  • 1369

Dziwny sposób rozliczenia faktury korygujacej przez BOK

@Wojcieszko już jasno napisał, że umowa sprzedaży i umowa na świadczenie usług telekomunikacyjnych to nie jest to samo. Przekonajmy wszystkich operatorów by tak informowali klientów - nikt nie podpisze umowy.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 615
  • 589
  • 2

Dziwny sposób rozliczenia faktury korygujacej przez BOK

tak na marginesie: dostałem tylko jedną umowę. Ale co tam.

Orange jest świetne i świadczy usługi na najwyższym poziomie.

Amen.

Anonim

Nie dotyczy

Dziwny sposób rozliczenia faktury korygujacej przez BOK

A jak to się ma do tego Faktura korygująca a nota korygująca

Edit @Kierus57 A kto jest sprzedawca tych telefonów Orange czy inna firma ?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32430
  • 36724
  • 1369

Dziwny sposób rozliczenia faktury korygujacej przez BOK

@Kierus57: umowy sprzedaży nie muszą być spisywane. Wystarczy paragon, faktura, przybicie ręki... sms...

@Anonim: a co to za różnica? Nota tu nigdy się nie pojawi bo to nabywa ją wystawia.

Anonim

Nie dotyczy

Dziwny sposób rozliczenia faktury korygujacej przez BOK

Właśnie przejrzałem swoją umowę i fakturę na sprzęt i na usługę "Internet mobilny Domowy" od T-mobile i kto wystawił mi umowę i raty za sprzęt jest taka sama nazwa i ten sam adres tak samo występuje, w harmonogramie spłat rat tak samo numer konta jest bez zmian.

Myślę, że dalsza dyskusja jest bez sensu na ten temat. Bez obrazy podpisałeś umowę mamy Cię.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32430
  • 36724
  • 1369

Dziwny sposób rozliczenia faktury korygujacej przez BOK

Bo można kupić u operatora lub w sprzedaży zewnętrznej. Każdy ma wybór. Np tu http://europhone.pl

To już nie te czasy, że wszystko robi jedna firma. Każdy ma swoje zadanie które ktoś na górze wyznacza.
Anonim

Nie dotyczy

Dziwny sposób rozliczenia faktury korygujacej przez BOK


@Piotrekk85napisał(-a)
Bo można kupić u operatora lub w sprzedaży zewnętrznej. Każdy ma wybór. Np tu http://europhone.pl

To już nie te czasy, że wszystko robi jedna firma. Każdy ma swoje zadanie które ktoś na górze wyznacza.

W moim przypadku zawierałem nie pod tym adresem i żaden telefon się nie zgadza.