Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dziwny sposób rozliczenia faktury korygujacej przez BOK


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32428
  • 36718
  • 1369

Dziwny sposób rozliczenia faktury korygujacej przez BOK

A na fakturze VAT tej pierwszej co jest w polu sprzedawca?

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 615
  • 589
  • 2

Dziwny sposób rozliczenia faktury korygujacej przez BOK

Na fakturze vat występuje Orange Retail SA. Pytanie dlaczego, jeśli z nimi nie zawierałem umowy? Dlaczego wpłacam raty do Orange PL? Na jakiej podstawie?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32428
  • 36718
  • 1369

Dziwny sposób rozliczenia faktury korygujacej przez BOK

Jeśli jest to oferta dla klientów indywidualnych/małych firm, to od strony prawnej Orange Retail działa w imieniu Orange Polska i ma stosowne pełnomocnictwa by być stroną takiej umowy. Niestety czemu tak jest a nie inaczej - za krótko pracowałem dla Orange i moja głowa jest za mała by to ogarnąć.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 615
  • 589
  • 2

Dziwny sposób rozliczenia faktury korygujacej przez BOK

Ok @Piotrekk85 dziękuje za odpowiedzi. W poniedziałek skontaktuję się z ludźmi z Orange Retail.

Anonim

Nie dotyczy

Dziwny sposób rozliczenia faktury korygujacej przez BOK

@Kierus57Tak sobie pomyślałem może coś będzie więcej wiedział @Wojcieszko jak to jest ?


Pracuję w Orange
  • 866
  • 1047
  • 73

Dziwny sposób rozliczenia faktury korygujacej przez BOK

Tutaj może posłużę się przykładem, żeby całość lepiej zobrazować. Domyślam się, że Klienta to raczej nie interesuje, ale jak coś robi system, to jest ładnie i szybko. Gdy wkracza człowiek, to różnie to bywa.

 

Załóżmy, że umowa została zawarta w sklepie z RTV (bez nazwy, bo nie o to chodzi). Sprzęt jest sprzedawany przez sprzedawcę, umowa jest zawierana z Orange. W tym przypadku jak rozumiem, był jakiś błąd przy kwocie rat za sprzęt. Stąd salon zwrócił się z prośba o zmianę kwoty rat. Dla Klienta - żeby było prościej - rachunek jest jeden do wpłat za usługi telekomunikacyjne i raty. Natomiast kwestia odpowiedzialności jest po dwóch stronach. Część usług telekomunikacyjnych po stronie Orange, kwestie sprzętowe po stronie sprzedawcy. W systemach posiadamy informację o ratach, nawet numer dokumentu. Niestety samego dokumentu już nie. Po duplikat zakupu sprzętu, jak również harmonogram rat należy udać się do sprzedawcy. BOK ich nie wyda.

 

Oczywiście można się zwrócić, aby kwota nadpłaty została zaksięgowana na poczet rat. Jak dopłacona zostanie reszta i po zgłoszeniu tego nam, raty z konta znikną.

 

W kwestii duplikatu rat za sprzęt i duplikatu sprzedaży sprzętu należy udać się do sprzedawcy. Można zadzwonić pod numer, gdzie podał wyżej Piotrekk85. Salon również powinien wskazać miejsce, gdzie zastępczo za ten salon przejęte zostały obowiązki wystawienia duplikatu faktur.

 

Od razu tez przepraszam za odpowiedź, którą zacytowałaś w pierwszym poście. Rzeczywiście trochę z tego potworek wyszedł.

Anonim

Nie dotyczy

Dziwny sposób rozliczenia faktury korygujacej przez BOK

@WojcieszkoPodaje przykład cena telefonu jest 549zł 27,45 zł x 20 rat co daje nam kwotę 549 zł a po 18 miesiącach ktoś sobie przypomniał, że ten telefon firmie Orange ma kosztował 1000zł i teraz klient ma pokryć koszty za ten telefon ? A jeśli kwota za abonament i raty są, na jednym rachunku domyślam, że jest to wyszczególnione tak jak ja to mam w innej sieci. A w przypadku @Kierus57 są jakby naliczone raty za sprzęt  


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32428
  • 36718
  • 1369

Dziwny sposób rozliczenia faktury korygujacej przez BOK

Hejt, hejt i hejt. Pierwszy wpis mówi o wystawieniu korekty na minus. Radzę poczytać przepisy dotyczące korekt. To się przydaje w życiu codziennym kiedy sprzedawca może wystawić korektę

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 615
  • 589
  • 2

Dziwny sposób rozliczenia faktury korygujacej przez BOK

@Piotrekk85ostrożnie z tym hejtem. Faktura korygująca została wystawiona,ale jej nie dostałem, plan ratalny od początku zaplanowany do końca 2020r. ( zostały według starego planu 2 raty). Kto kogo tu hejtuje? Może jednak  Orange mnie?Podpisałem umowę z Orange, od nich oczekuje faktury. A może jednak ktoś by klientów poinformował, ze kto inny sprzedaje, kto inny wystawia faktury? Nie , za trudne. Chyba stałem się ofiara nowego podejścia Orange do klienta- mamy Was wszystkich klientów w .......


Pracuję w Orange
  • 866
  • 1047
  • 73

Dziwny sposób rozliczenia faktury korygujacej przez BOK

Może jednak nie przesadzajmy 🙂 Jak napisałem wyżej, umowa a sprzedaż sprzętu to dwie różne rzeczy. Na fakturze jest napisane, kto jest sprzedawcą. W korespondencji mailowej też o tym napisaliśmy.