Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dramat w siedmiu aktach czyli obsługa standardowego zamówienia w Orange

ROZWIĄZANE

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 76
  • 245
  • 2

Dramat w siedmiu aktach czyli obsługa standardowego zamówienia w Orange

Zawsze mogę zrezygnować z O, ale nie o to tutaj chodzi.

Zawalili sprawę, przyznali się, doceniam pomimo tego ile to czasu zajęło.

Teraz trzykrotnie zapewnili że do przedwczoraj wprowadzą korekty tak by wszystko się zgadzało.

Nadal się nie zgadza. Tak, mogę odwołać polecenie zapłaty, jak i mogę zrobić inne rzeczy, ale na Efteteha, niechaj to wreszcie oni nie kłamią i raz zrobią dokładnie to co na piśmie opisali że już zrobili. IMHO to naturalne.

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 76
  • 245
  • 2

Dramat w siedmiu aktach czyli obsługa standardowego zamówienia w Orange

Mała aktualizacja.

Jest i lepiej i gorzej ale nie wiem jak dokładnie. 🙂 W skrócie wygląda to tak.

1. O zgodził się, że nota obciążeniowa na 400 zł jest nieprawidłowa i ją umorzył.

2. O zgodził się że abonament za pierwszy miesiąc w wysokości 99,99 powinien wynieść 0 i taką korektę wystawił.

3. O obiecał trzykrotnie że obie zmiany wejdą w życie do 20 kwietnia tak by nie pobrały się powyższe kwoty za pomocą polecenia zapłaty.

4. O oczywiście pobrał obie kwoty poleceniem zapłaty, konsultanci do ostatniego momentu zapewniali że po pobraniu powinienem odwołać pobranie i szybko dostać kasę z powrotem. Dziś konsultanci radzą nic nie robić do 6 maja gdy rozpocznie się kolejny okres rozliczeniowy, bo odwołanie system odbierze jak zaległość i może wysłać sprawę do windykacji (lol).

5. Złożyłem reklamację na wprowadzenie w błąd i O ją dziś uznał (dziękuję!), udzielając dodatkowego rabatu na miesiąc usługi (99,97) - oczywiście rozliczanej z kolejnymi okresami rozliczeniowymi.

 

Podsumowując: O wziął sobie ode mnie darmowy kredyt na 499,99 i obiecuje że za jakiś czas spłaci. Zobaczymy 🙂

PS. Dziękuję moderatorowi za wyjaśnienie, że temat pasuje lepiej do działu Abonamentów niż do działu Internetu Domowego.

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 76
  • 245
  • 2

Dramat w siedmiu aktach czyli obsługa standardowego zamówienia w Orange

Aktualizacja z dziś.

 

Jutro zaczyna się nowy okres rozliczeniowy więc wykonałem dziś połączenie na infolinię by ustalić czy wszystko jest ogarnięte i będzie jutro OK.

Efekt? Zgodnie ze słowami konsultanta w systemie nie widać niczego co pozwoliłoby zweryfikować rabaty na abonament czy korektę noty obciążeniowej. Nie ma możliwości skontaktowania się z konsultantem który poprzednio ogarniał sprawę.
Podsumowując nikt nic nie wie i nie może się dowiedzieć. Najlepsze na koniec: konsultant zapytał czy pomimo tej wielomiesięcznej historii nie chciałbym przenieść do O telewizji lub telefonu :D:D


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 453
  • 3884
  • 20

Dramat w siedmiu aktach czyli obsługa standardowego zamówienia w Orange

Nowy okres rozliczeniowy zacznie się 6. Na początku (ale też nie od razu). zobaczysz kwotę. Potem dopiero fakturę do pobrania. 

 

I nie wiem jak ten konsultant patrzył bo korektę powinien normalnie widzieć.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 76
  • 245
  • 2

Dramat w siedmiu aktach czyli obsługa standardowego zamówienia w Orange

@Kimiriko dzięki za sprawdzenie, poczekam do powiedzmy 8-10.05 i wtedy sprawdzę jak poszło. Trzymam kciuki za koniec tego spektaklu 🙂


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2052
  • 5619
  • 188

Dramat w siedmiu aktach czyli obsługa standardowego zamówienia w Orange


@Kimirikonapisał(-a)

Nowy okres rozliczeniowy zacznie się 6. Na początku (ale też nie od razu). zobaczysz kwotę. Potem dopiero fakturę do pobrania. 

 

I nie wiem jak ten konsultant patrzył bo korektę powinien normalnie widzieć.


Mógł nie widzieć, Orange stosuje korekty i bonifikaty. Bonifikata jest udzielana w kolejnej fakturze, oznacza to, że nie jest korygowana błędnie wystawiona faktura, dlatego konsultant może nie widzieć tej bonifikaty która będzie widoczna tylko na nowej fakturze i jej kwota będzie pomniejszona o reklamowaną kwotę i wykazana jako bonifikata a nie korekta.


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 453
  • 3884
  • 20

Dramat w siedmiu aktach czyli obsługa standardowego zamówienia w Orange

@the_woocash jakoś u mnie było tak, że jak mam cykl do 25 to 27 widziałam kwotę a 28 fakturę. Więc nie pojawi to się wszystko jednego dnia.

 

@Arti_Kn_Pl też miałam robione korekty i wiem, że konsultant widzi jakoś jeszcze tą kwotę przed zafakturowaniem. 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5617
  • 22801
  • 189

Dramat w siedmiu aktach czyli obsługa standardowego zamówienia w Orange


@the_woocashnapisał(-a)

...

dodatkowego rabatu na miesiąc usługi (99,97) - oczywiście rozliczanej z kolejnymi okresami rozliczeniowymi.

Podsumowując: O wziął sobie ode mnie darmowy kredyt na 499,99

...


Zakładając, że ostatecznie wszystko zostanie rozliczone, to z powyższego wynika, że ten kredyt wcale taki darmowy nie będzie.

Fakt, stoicki spokój i asertywna cierpliwość bywa niezbędna w kontaktach z SYSTEMEM, szczególnie wobec braku spójności przekazu z drugiej strony. Trzymam kciuki żeby ostatecznie wszystko rozliczyło się tak jak obiecane.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 76
  • 245
  • 2

Dramat w siedmiu aktach czyli obsługa standardowego zamówienia w Orange

Cześć!

 

Podsumowując, od faktury czerwcowej sprawy wyglądają dobrze!

Po całej wcześniejszej batalii O doprowadził do sytuacji gdzie kwota abonamentu jest zgodna z umową (no prawie, fakturują i pobierają grosz mniej - 99,96 zamiast 99,97. Czemu? Nie wiem, pewnie SYSTEM!).
Wszystkie pobrane wcześniej kary zwrócono, zgodnie z umową dostałem też rekompensatę w postaci kilku okresów abonamentowych za darmo.

Nie mogę powiedzieć, żeby opłacało się spędzać dziesiątki minut na rozmowach, ponownych rozmowach, reklamacjach, forum i FB, ale ostatecznie warto. Mam nadzieję, że już nie będę wracał na forum z podobnymi problemami. Dziękuję wszystkim za pomysły i wsparcie, a za potomnych czytających ten wątek trzymam kciuki 🙂