Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dramat w siedmiu aktach czyli obsługa standardowego zamówienia w Orange

ROZWIĄZANE

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 76
  • 243
  • 2

Dramat w siedmiu aktach czyli obsługa standardowego zamówienia w Orange

Drogie Orange,

 

0. Wstęp do dramatu

 

14.02.2023 telefonicznie potwierdzam aneks do umowy przyspieszając Światłowód do 2Gbps. W toku wielu problemów, anulacji z Waszej strony (bo konsultant wysłał do paczkomatu a nie przez DPD), reklamacji, ponownych zamówień (nie da się do paczkomatu Proszę Pana), ustaleń (brat dostał do Paczkomatu i podpisał aneks elektronicznie), ponownej wysyłce ale DPD, odbieraniem osobistym z magazynu kuriera (panie no nie da się do paczkomatu, ja nie wiem jak bratu się udało), po kilkunastu dniach staje na warunkach gdzie pierwszy miesiąc po przyspieszeniu mam mieć za darmo, do tego brak miesięcznej opłaty za fb6, oddaję fb2 i zostawiam ONT. Po wielu perypetiach ostatecznie sam odbieram fb6 i podpisuję umowę w magazynie kuriera 1 marca i tego dnia podłączam urządzenie.

 

Akty dramatu:

1. Po problemach z zamówieniem odpisujecie na reklamację m. in. "Po wystawieniu faktury z 06.03.2023, skorygujemy ją w ciągu 5 dni do kwoty 0 zł." i "Opłata abonamentowa po uwzględnieniu rabatów będzie wynosiła 99, 97 zł."

2. Na fakturze z 6 marca pobieracie wyższy abonament już od 25 lutego zamiast od 1 marca 😞

3. Nigdy nie korygujecie faktury z 6 marca.

4. Po reklamacji pkt. 2 obiecujecie zwrócić z kolejną fakturą 32,13, pomimo że ta faktura miała być skorygowana do zera.

5. Pomimo oddania przeze mnie fb2 i dwukrotnego weryfikowania na infolinii czy oddałem cały niezbędny sprzęt (jedna z rozmów rozpoczęła się 13 marca o 13:15) i moje konto jest "czyste", 6 kwietnia naliczacie mi 400 zł kary - nie wiem za co (o tym za chwilę) ale zapewne za nieoddanie sprzętu?

6. Pomimo wszystkich poprzednich ustaleń w dniu wystawienia kolejnej faktury (6 kwietnia) nadal nie korygujecie jej do zera, dodatkowo abonament to 99,99 a nie 99,97 jak się umawialiśmy.

7. Po wystawieniu faktury kwietniowej i noty obciążającej, od kilku dni nie można ich pobrać bo występuje błąd. Podobnie na infolinii nie można złożyć reklamacji, bo konsultanci również nie widzą tych dokumentów.

Orange, co wy tam... to ja nie wiem, żeby tak na święta człowieków denerwować to nie po bożemu, zaiste 😞
Rozumiem nostalgię za TP S.A. ale to było dawno temu, może warto już odpuścić i wprowadzić nowocześniejsze standardy obsługi?

________________
* Przeniosłem z działu Internet domowy – moderator Michał

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 76
  • 243
  • 2

Dramat w siedmiu aktach czyli obsługa standardowego zamówienia w Orange

Cześć!

 

Podsumowując, od faktury czerwcowej sprawy wyglądają dobrze!

Po całej wcześniejszej batalii O doprowadził do sytuacji gdzie kwota abonamentu jest zgodna z umową (no prawie, fakturują i pobierają grosz mniej - 99,96 zamiast 99,97. Czemu? Nie wiem, pewnie SYSTEM!).
Wszystkie pobrane wcześniej kary zwrócono, zgodnie z umową dostałem też rekompensatę w postaci kilku okresów abonamentowych za darmo.

Nie mogę powiedzieć, żeby opłacało się spędzać dziesiątki minut na rozmowach, ponownych rozmowach, reklamacjach, forum i FB, ale ostatecznie warto. Mam nadzieję, że już nie będę wracał na forum z podobnymi problemami. Dziękuję wszystkim za pomysły i wsparcie, a za potomnych czytających ten wątek trzymam kciuki 🙂

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

38 ODPOW. 38

Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1781
  • 8662
  • 66

Dramat w siedmiu aktach czyli obsługa standardowego zamówienia w Orange

Zgaduję, że 400 złotych to kara za ONT, którego przy tej usłudze i tak nie będziesz mógł używać. Jest o tym dyskusja na forum.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18666
  • 53450
  • 726

Dramat w siedmiu aktach czyli obsługa standardowego zamówienia w Orange

@the_woocash przykro czytać takie posty, ale jako użytkownicy forum możemy tylko Tobie współczuć, ewentualnie coś doradzić. Jako użytkownicy, niestety zmian w Twojej sprawie nie możemy zrobić. Jeżeli chcesz, aby Twoje uwagi trafiły do Orange, to proponuję napisać list tradycyjny lub złożyć kolejną reklamację czat lub infolinia.

Tu masz dane kontaktowe do Orange:

https://www.orange.pl/view/kontakt


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13315
  • 54611
  • 641

Dramat w siedmiu aktach czyli obsługa standardowego zamówienia w Orange

@the_woocash abstrahując od obsługi, kara jest za brak zwrotu ONT. Według procedury nie można mieć FB6 z ONT zewnętrznym dla opcji 2Gb/sek

Taka uwaga..


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 76
  • 243
  • 2

Dramat w siedmiu aktach czyli obsługa standardowego zamówienia w Orange

Mogę, używam, co więcej zgodę na to mam na piśmie od Orange. Podczas drugiej rozmowy z konsultantem przed chwilą dostałem info że system nie odnotował zwrotu FB2. Muszę wysłać potwierdzenie zwrotu z salonu, co zaraz uczynię.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 76
  • 243
  • 2

Dramat w siedmiu aktach czyli obsługa standardowego zamówienia w Orange

Po reklamacji - można. W tym przypadku O potwierdza ze kara za brak oddania FB2 który oddałem i mam na to potwierdzenie 🙂


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 76
  • 243
  • 2

Dramat w siedmiu aktach czyli obsługa standardowego zamówienia w Orange

Tak oczywiście zrobię, post tu ma na celu uświadomienie innych użytkowników z czym się mogą mierzyć, i też to że reklamacje w takim przypadku są (mam nadzieję) skuteczne 🙂


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 453
  • 3884
  • 20

Dramat w siedmiu aktach czyli obsługa standardowego zamówienia w Orange

Rzeczywiście temat zawiły. Ale samej umowy nie ma opcji wysłać do paczkomatu. Oczywiście może być ona elektronicznie i odbiór sprzętu w ten sposób. Ale umowy nie ma jak. Przecież to dwie kopie gdzie potem kurier jedna odbiera. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 76
  • 243
  • 2

Dramat w siedmiu aktach czyli obsługa standardowego zamówienia w Orange

Brat dostał umowę elektronicznie do podpisania SMSem a FB6 do Paczkomatu. Chciałem tak samo. Konsultant nawet to ustawił w zamówieniu ale na kolejnym etapie ktoś/coś anulowało zamówienie i dostałem info że umowa elektroniczna plus wysyłka do paczkomatu jest niemożliwa. Choć empirycznie w tym samym czasie w identycznej sytuacji ulicę obok O, taką akcję przeprowadził.


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 453
  • 3884
  • 20

Dramat w siedmiu aktach czyli obsługa standardowego zamówienia w Orange

@the_woocash czasem są jakieś cuda na koncie  i tylko tak się da awaryjną procedurą. Ostatnio znajomy chciał przedłużyć pakiet Love 2U. Coś było pomieszane i jak konsultant chciał to zrobić to do pakietu podstawiało drugi numer którzy ma na koncie. Też nie przeszło w ten sposób tylko jakaś ich alternatywnym sposobem przez kuriera.