Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dopłata za świadczenie usługi w budynku o typie zabudowy jednorodzinnej + Opłata za łącze


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 43
  • 0

Dopłata za świadczenie usługi w budynku o typie zabudowy jednorodzinnej + Opłata za łącze

Cześć

Czy dla usługi internet na światłowodzie do 300Mb + neofon doliczanie jednocześnie dopłaty za świadczenie usługi w budynku o typie zabudowy jednorodzinnej (20zł) oraz opłaty za łącze jest normalną praktyką (29,24zł)?

 

____________

* W temacie doprecyzowano kategorię - Wiktor

30 ODPOW. 30

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52608
  • 601

Dopłata za świadczenie usługi w budynku o typie zabudowy jednorodzinnej + Opłata za łącze

@meteor  tak to normalna oplata. Tu więcej info https://nasz.orange.pl/t5/Zakup-nowej-oferty/Pob%C3%B3r-op%C5%82aty-20-z%C5%82-za-przy%C5%82%C4%85cz...

Jest to jednak jedma oplata za utrzymanie łącza w domku jednorodzinnym, a nie dwie niezależne. Sama nazwa " utrzymanie lacza" stosuje się tylko do łączyiedzianych bez numeru podkładowego 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 43
  • 0

Dopłata za świadczenie usługi w budynku o typie zabudowy jednorodzinnej + Opłata za łącze

No właśnie mam wymienione 2 usługi:

- dopłata za świadczenie usługi w budynku o typie zabudowy jednorodzinnej (20zł)

- opłata za łącze (29,24zł)

czyli w sumie 49,24 zł

+ abonament 79 zł i wychodzi miesięczna opłata w wysokości 128,24 zł


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Dopłata za świadczenie usługi w budynku o typie zabudowy jednorodzinnej + Opłata za łącze

@meteor tematów o opłatach za łącze na NO jest sporo. Jeden z nich:

https://nasz.orange.pl/t5/Internet-domowy/Op%C5%82ata-za-utrzymanie-%C5%82%C4%85cza-jest-aktualna/td...

Taki jest biznes Orange. Nie wszyscy mają taką opłatę naliczona, ale dla domków jednorodzinnych taka opłata jest doliczana do abonamentu za internet.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Dopłata za świadczenie usługi w budynku o typie zabudowy jednorodzinnej + Opłata za łącze


@meteornapisał(-a)

No właśnie mam wymienione 2 usługi:

- dopłata za świadczenie usługi w budynku o typie zabudowy jednorodzinnej (20zł)

- opłata za łącze (29,24zł)

czyli w sumie 49,24 zł

+ abonament 79 zł i wychodzi miesięczna opłata w wysokości 128,24 zł


Takie opłaty masz wyszczególnione na fakturze? Uważam, że tyle nie powinno być. Dobrze by było sprawdzić zapis w umowie i ewentualnie sprawdzić na infolinii, czacie.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 43
  • 0

Dopłata za świadczenie usługi w budynku o typie zabudowy jednorodzinnej + Opłata za łącze

Faktury jeszcze nie dostałem (instalacja była 10 dni temu), ale z tego co mi wyświetla na stronie Mój Orange to taką sumę przewiduję na fakturze. Na umowie jest mowa tylko o dopłacie w wysokości 20 zł, i takiej dopłacie mówił przedstawiciel handlowy.

Zapytałem na forum, bo byłem ciekaw czy jest to standardowa sytuacja. No i zastanawiam się, czy nie zrezygnować z umowy, bo mam jeszcze na to parę dni.

 

meteor_0-1647778606494.png

meteor_1-1647778769412.png

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Dopłata za świadczenie usługi w budynku o typie zabudowy jednorodzinnej + Opłata za łącze

@meteor zastanawia mnie, czy to jest jakaś opłata aktywacyjna lub opłata proporcjonalna do pełnego okresu rozliczeniowego. Czasami przy pierwszej fakturze są takie opłaty doliczane. Na następnej już powinno być tak jak masz zapisane w umowie. Masz więc możliwość sprawdzić i poczekać na fakturę, wyjaśnić na infolinii, czacie lub jak wspomniałeś, zrezygnować.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 43
  • 0

Dopłata za świadczenie usługi w budynku o typie zabudowy jednorodzinnej + Opłata za łącze

No właśnie wygląda że obie dopłaty zostały włączone bezterminowo, cyklicznie po instalacji światłowodu:

meteor_0-1647783007093.png

W każdym bądź razie dziękuję za odpowiedzi wszystkim. Zadzwonię po niedzieli i spróbuję ustalić na czym stoję.

 

 

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Dopłata za świadczenie usługi w budynku o typie zabudowy jednorodzinnej + Opłata za łącze

@meteor zdarzają się pomyłki w systemie. Coś źle i niesłusznie naliczane. Lepiej jak najszybciej wyjaśnić sprawę.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52608
  • 601

Dopłata za świadczenie usługi w budynku o typie zabudowy jednorodzinnej + Opłata za łącze

@meteor  zerknij na umowę. W podsumowaniu powinno być to ujęte.  Reklamuj, bo tej drugiej opłaty nie powinno być. Domek to podstawa do opłaty, ale już jednocześnie stanowi o utrzymaniu łącza