Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dopłata za świadczenie usługi w budynku o typie zabudowy jednorodzinnej + Opłata za łącze


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Dopłata za świadczenie usługi w budynku o typie zabudowy jednorodzinnej + Opłata za łącze

@meteor czy biorąc światłowód w Orange przechodziłeś z usługi internetowej na łączu miedzianym?

Czy masz lub miałeś przed zawarciem umowy inny internet kablowy (od innego operatora)?

Ta opłata to może być błąd, np. pozostałość po migracji.
Opłata może być naliczana poprawnie, jeśli na łączu jest świadczony internet np w trybie BSA od innego dostawcy.

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 43
  • 0

Dopłata za świadczenie usługi w budynku o typie zabudowy jednorodzinnej + Opłata za łącze

Miałem neostradę ADSL + telefon od Orange, więc nie płaciłem odrębnej opłaty za utrzymanie łącza. Pojawiła się po założeniu światłowodu.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Dopłata za świadczenie usługi w budynku o typie zabudowy jednorodzinnej + Opłata za łącze

A czy stary internet został odłączony? Jeśli tak, to widocznie przy migracji ktoś nie skorygował opłaty. Warto to zareklamować.

Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7537
  • 28

Dopłata za świadczenie usługi w budynku o typie zabudowy jednorodzinnej + Opłata za łącze

tam nie ma żadnych ktosiów, tylko jest System. Należy poczekać do kolejnej faktury, bo dopiero przy rozliczeniu miesięcznym takie rzeczy się czyszczą. To, co w międzyczasie pokazuje System, to jest bełkot.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Dopłata za świadczenie usługi w budynku o typie zabudowy jednorodzinnej + Opłata za łącze

To radzę doczytać do końca instrukcję stanowiskową związaną z migracją. Jeśli przez pewien czas istniały dwie usługi a dokonano migracji pots na voip bez wyłączenia ADSL, to jeszcze może ktoś będzie twierdził że opłata jest zasadna bo utrzymanie łącza jest opłatą nieproporcjonalną (naliczaną za każdy rozpoczęty okres rozliczeniowy). To powinno być dopilnowane, a jakie nie zostało, to jest pełne prawo do złożenia reklamacji.
Anonim

Nie dotyczy

Dopłata za świadczenie usługi w budynku o typie zabudowy jednorodzinnej + Opłata za łącze

Mogę się mylić, ale @meteor  tam masz w zestawieniu, 2 usługi, za kabel miedziany musisz zgłosić rezygnacje, 2 opłata to już za podłączenie światłowdu, ta zostaje 😎


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7537
  • 28

Dopłata za świadczenie usługi w budynku o typie zabudowy jednorodzinnej + Opłata za łącze

Kto ma doczytać do końca instrukcję stanowiskową?

Anonim

Nie dotyczy

Dopłata za świadczenie usługi w budynku o typie zabudowy jednorodzinnej + Opłata za łącze

Zerknij przede wszystkim na podsumowanie umowy. Przy światłowodzie nie ma opłaty za utrzymanie łącza tylko ta dopłatą za domek.  Kwota utrzymania jaka się wyświetla jest charakterystyczna dla umów gdzie była niższa cena za neostradę (nie pamiętam dokładnie jaki poziom coś koło 45 zł). U pozostałych z miedzią, według aktualnych ofert to 10 zł. 

 

Jak wyżej wspomniałam w Twoim przypadku nie powinno jej być wcale. Ja Mój Orange w tej przewidywanej wysokości opłaty potrafią wyświetlać się cuda. Przykładowo kiedyś była taka promocja, że za pierwsze zalogowanie do Mój Orange dawali rabat 10 zł. W jednym miesiącu do odebrałam. W następnym okresie na podsumowaniu widziałam rabat - 30 zł który oczywiście nie został naliczony (a szkoda, za taki błąd bym się nie obraziła 😅). 

 

U Ciebie podobne zamieszanie jest najpewniej związane ze zmianą umowy. Na pierwszej fakturze możesz się spodziewać wyrównania (u mnie to wyglądało tak w przypadku Lova) .

 

Koniec okresu rozliczeniowego masz 25 więc najpierw dostaniesz informacje o kwocie a sama faktura pojawi się 27. Tam będzie dokładnie rozpisane. Dopiero ona będzie postawą ewentualnej reklamacji.

IMG_20220320_205826.jpg

 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 43
  • 0

Dopłata za świadczenie usługi w budynku o typie zabudowy jednorodzinnej + Opłata za łącze

Cześć

Dzisiaj zadzwoniłem na infolinię. Pan mnie uspokajał, że opłata za łącze (29,24 zł) to błąd w systemie i na fakturze się nie pojawi. Poczekam na fakturę i zobaczę. W każdym bądź razie dziękuje wszystkim za pomoc. Jak już się sprawa rozstrzygnie to dam znać na czym się skończyło.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 43
  • 0

Dopłata za świadczenie usługi w budynku o typie zabudowy jednorodzinnej + Opłata za łącze

Nie doceniłem Orange. Wystawili fakturę : 134,69 zł

I odpowiadając na pytania: nie, nie wykonywałem żadnych połączeń telefonicznych w tym okresie czasu

meteor_0-1648458756822.png