Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czy podłączenie telefonów do funbox 3.0 wymaga rewolucji w domu?

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 23
  • 25
  • 0

Czy podłączenie telefonów do funbox 3.0 wymaga rewolucji w domu?

Niedawno dowiedziałem się, że podłączenie telefonów do Funbox-a 3.0 w moim miejscu zamieszkania (a nie jak było wcześniej do gniazdek telefonicznych) jest już tylko kwestią czasu. Dla jasności mam na myśli pakiet "Orange Love". Ogólnie w internecie w zasadzie nie ma informacji na ten temat.

Czy dobrze rozumiem, że teraz kabel telefoniczny trzeba będzie ciągnąć bezpośrednio z Funbox-a 3.0 gdzieś tam po drodze dzieląc ten sygnał, w niektórych miejscach kuć ścianę bo telefon jest na drugim końcu domu a obecne gniazdka telefoniczne uznać za bezużyteczne?

Bardzo proszę o odpowiedzi, a jeśli ktoś już ma zainstalowane to rozwiązanie to o zdjęcia, swoje spostrzeżenia czy uwagi.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Czy podłączenie telefonów do funbox 3.0 wymaga rewolucji w domu?

@Wirtualny, jeżeli istnieje już instalacja telefoniczna w domu, nie widzę problemu z przejściem na VoIP. Po odłączeniu analoga w skrzynce abonenckiej, podłączasz ruter do najbliższego gniazda kablem telefonicznym, tak żeby w starej instalacji był sygnał i po problemie. Telefon na drugim końcu domu powinien działać...zmienia się tylko punkt dostępowy..

Proponuję przed tym zabiegiem przejrzeć wszystkie łączenia w gniazdach, aby nie było niespodzianek 😉

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

9 ODPOW. 9

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Czy podłączenie telefonów do funbox 3.0 wymaga rewolucji w domu?

Jeśli w pakiecie Love, telefon ma być voip (internetowy) to musi być podpięty do funboxa. Ale można użyć opcji ala liveplug, aparat telefoniczny z kilkoma słuchawkami, bramka voip, apka na smartfon by inaczej to skonfigurować.

Nic poza tym na siłę. Można sobie pozostawić telefon analogowy (choć kosztuje to w całości nieco więcej).
Anonim

Nie dotyczy

Czy podłączenie telefonów do funbox 3.0 wymaga rewolucji w domu?

Jeśli jest instalacja telefoniczna w domu, to da się ją wykorzystać, ale ktoś to musi zrobić, czy Orange to zrobi wątpię, ale jest to do ogarnięcia, ja wywaliłem telefon i całą instalację w domu i połączenie ze słupa (zabrali swoje zabawki), na sim karcie mam domowy telefon, przypisany telefon do lokalizacji, ze sklepu jeszcze w pobliżu domu mogę dzwonić, ale jak kto woli po kablu to trzeba zadziałać samemu.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 23
  • 25
  • 0

Czy podłączenie telefonów do funbox 3.0 wymaga rewolucji w domu?


@Piotrekk85napisał(-a)
Nic poza tym na siłę. Można sobie pozostawić telefon analogowy (choć kosztuje to w całości nieco więcej).

No właśnie w moim przypadku nie za bardzo. Przecież wcześniej napisałem, że za jakiś czas to już nie będzie możliwe.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Czy podłączenie telefonów do funbox 3.0 wymaga rewolucji w domu?

Dlaczego ma być to niemożliwe? Z tego co mi wiadomo nawet jeśli Twój adres jest przewidziany do wyłączenia w ramach testu telefonów analogowych, to jak ktoś się mocno uprze może go zachować.

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 23
  • 25
  • 0

Czy podłączenie telefonów do funbox 3.0 wymaga rewolucji w domu?


@Piotrekk85napisał(-a)
Dlaczego ma być to niemożliwe? Z tego co mi wiadomo nawet jeśli Twój adres jest przewidziany do wyłączenia w ramach testu telefonów analogowych, to jak ktoś się mocno uprze może go zachować.

Taką dostałem informację. Jednak jest to informacja z drugiej ręki, dlatego nie będę się przy niej upierał. Mnie jednak zależy abyśmy powrócili do głównego wątku tej rozmowy.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Czy podłączenie telefonów do funbox 3.0 wymaga rewolucji w domu?

To migracja z analogu na voip wymaga rewolucji - bo prostu inny rodzaj usługi.

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Czy podłączenie telefonów do funbox 3.0 wymaga rewolucji w domu?

@Wirtualny  rozumiem, że Funboxa będziesz miał/masz w technologii światłowodowej... Jeśli tak, to wykonanie ewentualnej "sieci" telefonicznej w domu, to Twój problem. Natomiast, według mojej wiedzy, jest tak, jak pisze @Piotrekk85, że pierwsze urządzenie, które ma służyć za odbiornik do rozmów telefonicznych, musi być wpięte w modem Funbox.


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Czy podłączenie telefonów do funbox 3.0 wymaga rewolucji w domu?

@Wirtualny, jeżeli istnieje już instalacja telefoniczna w domu, nie widzę problemu z przejściem na VoIP. Po odłączeniu analoga w skrzynce abonenckiej, podłączasz ruter do najbliższego gniazda kablem telefonicznym, tak żeby w starej instalacji był sygnał i po problemie. Telefon na drugim końcu domu powinien działać...zmienia się tylko punkt dostępowy..

Proponuję przed tym zabiegiem przejrzeć wszystkie łączenia w gniazdach, aby nie było niespodzianek 😉

Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 721
  • 1685
  • 34

Czy podłączenie telefonów do funbox 3.0 wymaga rewolucji w domu?

@Wirtualny To ja przypomnę istotną zasadę panującą na NO:

Pokaż szczegóły
Jak rozmawiać na Nasz Orange?Jak rozmawiać na Nasz Orange?

Bardzo szczęśliwy robot