Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czy mogę odmówić instalacji światłowodu, aby umowę rozwiązać?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Czy mogę odmówić instalacji światłowodu, aby umowę rozwiązać?


@Kro_peknapisał(-a)

 

 

Generalnie chodzi o to, że mam internet mobilny od innego operatora do końca roku, ale nie jestem z niego zadowolony i mówię trudno, będę opłacał oba internety przez ten czas, jednakże gdy pojawiła się okazja by przejść z internetu domowego na światłowód co pozwoliłoby mi zaoszczędzić ponad 800 zł staram się znaleźć informację czy może ktoś nie dopuścił do instalacji i co wtedy działo się z umową i dostępem do sieci. Popełniłem błąd, że nie zapytałem wcześniej w innego operatora czy mają możliwość świadczenia usługi światłowodowej, ale przedstawiciele Orange zbierając zgody od mieszkańców na budowę sieci (ulica nie jest przejęta przez miasto, każdy właściciel mieszkania jest w części właścicielem ulicy) twierdzili, że jedynie Orange będzie świadczyło usługę. 

 

Dziękuję za wszystkie dotychczasowe odpowiedzi.


@Kro_pek skoro postanowiłeś przez jakiś czas płacić za dwie usługi... to może udałoby się mimo wszystko uruchomić drugi dostęp światłowodowy - od innego operatora. Gdzieniegdzie w ramach POPC instalacja prowadzona jest w kablu dwuwłóknowym... (u mnie tak było) w takich warunkach, jeżeli będą wolne porty na rozdzielaczu, z którego będziesz miał przyłącze od Orange, możliwe stanie się żeby także inny operator zrobił drugi dostęp. Nie wiem tylko czy takie przyłącze pozwoli zastąpić opłaty za internet mobilny opłatami za usługę światłowodową. 

 

 

________________

*Post poddany edycji - moderator Wojciech.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Odmowa montażu, a umowa

Według mnie chyba średnio (nie mówiąc słabo) opłacalne takie rozwiązanie, teraz ma dwie umowy przez 11 miesięcy, a w powyższym dwie umowy przez 24 miechy 😱.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1996
  • 11374
  • 50

Czy mogę odmówić instalacji światłowodu, aby umowę rozwiązać?

@slav72  zawsze można udostępnić odpłatnie 😄

Co do tematu, to trzeba być odpowiedzialny, skoro coś podpisuję, to tego się trzymam, za dwa lata może być lepsza alternatywa na internet i @Kro_pek skorzysta bardziej 😎


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 27
  • 0

Czy mogę odmówić instalacji światłowodu, aby umowę rozwiązać?

Chyba faktycznie będzie trzeba dopuścić do instalacji i niestety płacić przez pewien czas za usługi obu operatorów. Biorę to na swoją klatę, jednakże pewien niesmak pozostaje, gdyż wydaje mi się, że zostałem wprowadzony w błąd skoro inny operator ma możliwość świadczenia takiej samej usługi, a klientowi wmawia się, że przez dwa lata może korzystać tylko z usług Orange. Teraz po próbie rozwiązania umowy, termin udostępnienia sieci innym operatorom zmniejszył się do pół roku, a śmiem przypuszczać, że gdyby nie podpisana umowa i umówiona instalacja to inny operator mógłby świadczyć Usługę od razu, o czym dobrze wiedzą pracownice salonu, bo nalegały na szybkie podpisanie umowy. Szkoda, że nie zapaliła mi się wcześniej lampka ostrzegawcza.

 

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i rady.

Pozdrawiam


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 526
  • 1217
  • 2

Czy mogę odmówić instalacji światłowodu, aby umowę rozwiązać?

Orange jest bardzo prokliencki -pisz reklamacje a potem do UKE.

Nie takie sprawy rozwiazywano - przychod z klienta niski a smrod wizerunkowy na lata - oni o tym wiedza i po negocjacjach pewnie bedzie sensowne rozwiazanie.

 

Bo co im z zysku z umowy jak nie kupisz nigdy wiecej innych uslug a i potencjalnych klientow zrazic mozesz - na zasadzie - nie bierzcie tego nawet za darmo..


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Czy mogę odmówić instalacji światłowodu, aby umowę rozwiązać?


@Kro_peknapisał(-a)

Chyba faktycznie będzie trzeba dopuścić do instalacji i niestety płacić przez pewien czas za usługi obu operatorów. Biorę to na swoją klatę, jednakże pewien niesmak pozostaje, gdyż wydaje mi się, że zostałem wprowadzony w błąd skoro inny operator ma możliwość świadczenia takiej samej usługi, a klientowi wmawia się, że przez dwa lata może korzystać tylko z usług Orange. Teraz po próbie rozwiązania umowy, termin udostępnienia sieci innym operatorom zmniejszył się do pół roku, a śmiem przypuszczać, że gdyby nie podpisana umowa i umówiona instalacja to inny operator mógłby świadczyć Usługę od razu, o czym dobrze wiedzą pracownice salonu, bo nalegały na szybkie podpisanie umowy. Szkoda, że nie zapaliła mi się wcześniej lampka ostrzegawcza.

 

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i rady.

Pozdrawiam


Możesz śmiało odmówić instalacji, nie będzie z tego tytułu żadnych konsekwencji. Umowa wchodzi w życie w chwili instalacji usługi.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 27
  • 0

Czy mogę odmówić instalacji światłowodu, aby umowę rozwiązać?

Do instalacji nie doszło, gdyż deweloper dał ciała i nie idzie przeciągnąć światłowodu przez ściany. Teraz batalia z nim, zanim będzie możliwość ponownej próby instalacji minie pewnie trochę czasu. Spróbuję z drugim operatorem, wtedy będę mógł w 100% zweryfikować prawdomówność pracowników Orange o linii na ich wyłączność. 🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Czy mogę odmówić instalacji światłowodu, aby umowę rozwiązać?

@Kro_pek Teoretycznie niedrożne rurki dla jednego czy drugiego operatora to ten sam problem..no, chyba, że się trafią bardziej zaradni technicy, którym się będzie chciało pokombinować 🙂

Ważne tylko czy anulują zamówienie, a co za tym idzie, zwolnią zasoby?