Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czy Orange tak zwyczajnie może wysyłać przedłużenie umowy na maila?

ROZWIĄZANE

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29466
  • 270

Czy Orange tak zwyczajnie może wysyłać przedłuzenie umowy na maila?

@j131  przecież @gitfuban  dostał w wiadomości informację że w razie pytań i wątpliwości może skontaktować się z infolinią, nie musi od razu nic akceptować ani klikać w link.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5617
  • 22801
  • 189

Czy Orange tak zwyczajnie może wysyłać przedłuzenie umowy na maila?

@slav72 

Obie wiadomości były przesłane tym samym kanałem. Tekst o możliwości sprawdzenia na infolinii może być dodany tylko po to żeby zrobić Ciebie w konia. Jak widać na Twoim przykładzie, ten zabieg socjotechniczny działa bardzo dobrze. Zalecam zgłoszenie tego maila do CERT celem sprawdzenia. Jeśli to faktycznie oferta Orange, to rozsyłanie jej w sposób identyczny do phishingu jest pożałowania godnym pomysłem.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29466
  • 270

Czy Orange tak zwyczajnie może wysyłać przedłuzenie umowy na maila?

@j131  po pierwsze zawsze można zadzwonić najpierw na infolinię celem sprawdzenia tych wiadomości pod względem ich autentyczności, po drugie to nie mnie ktoś mógłby "zrobić w konia" i taki zabieg czy inny na mnie nie zadziała (nie jestem z tych co ślepo wierzą w podejrzane maile, wiadomości i klikam w byle co, przykładem może być mail jaki dostałem i wrzuciłem do Pogaduch niedawno z ostrzeżeniem aby nie dać się nabrać), więc proszę nie wciskaj mi że takie zabiegi na mnie działają, po trzecie jeśli ja przedłużam umowę to zawsze robię to samemu online poprzez konto MO na stronie lub w apce.

PS.

Może @Rosiu  znajdzie czas i wypowie się na ten temat, czy faktycznie Orange stosuje takie zabiegi przy przedłużaniu umów i czy to jest aby bezpieczne.


Ekspert AMA
  • 226
  • 924
  • 153

Czy Orange tak zwyczajnie może wysyłać przedłuzenie umowy na maila?

Przeceniacie moją wiedzę/możliwości 🙂 Ale z klienckiego punktu widzenia - tak, też ostatnio coś takiego dostałem. Zignorowałem za głowę się złapawszy, bo nie możliwości, bym dostał niższą ofertę, niż mam...


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13359
  • 54784
  • 647

Czy Orange tak zwyczajnie może wysyłać przedłuzenie umowy na maila?

@gitfubanWykryłem prawidłowość. Oczywiście nie sam... 😉 Taką ofertę otrzymują ci klienci, którzy mają plany i umowy, których już nie ma  w ofercie- taka "zachęta", aby przedłużyli umowę na nowych warunkach. Najlepiej nie odpowiadać, to oferta wygaśnie automatycznie 🙂


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 534
  • 2208
  • 5

Czy Orange tak zwyczajnie może wysyłać przedłuzenie umowy na maila?

Jestem na czasie nieokreślonym i raczej już na takim zostanę, dzwonią do mnie po kilka razy w miesiącu w sprawie przedłużenia umowy ale niestety nikt nic interesującego dla mnie nie ma, umowa bez klauzuli inflacyjnej i bez opłaty za internet na infrastrukturze innego operatora cena 69,99 ewentualna nowa umowa to przy obecnej ofercie 80zł za tą samą prędkość 600/100.
Co do maili też dostaje ich sporo ale póki co jest to tylko przedstawienie oferty (którą jeśli chciałbym zaakceptować) musiałbym wykonać około 3-4 kliknięcia. 
Nigdy nie dostałem maila od orange który dotyczyłby bezpośredniej akceptacji oferty i przyszedł bez mojej wiedzy lub rozmowy z konsultantem, moim zdaniem coś z tymi kontami orange macie nie tak skoro przychodzą do was takie maile   

P.S Ciekawe czy orange nie ma czegoś takiego jak dział utrzymania klienta, przecież będąc na nieokreślonym ucieknę od nich w pierwszej chwili w której będę miał taką możliwość, bo konkurencja oferuje internet o tych samych parametrach za 55zł miesięcznie tyle że póki co nie pod moim adresem 😄

P.S 2 Już wiadomo że świąteczna oferta przedłużeniowa kończy się za niecały tydzień, umieram z ciekawości jaka będzie nowa i czy będzie już można zamówić ją z funbox 10 😂