Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czy Orange tak zwyczajnie może wysyłać przedłużenie umowy na maila?

ROZWIĄZANE

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29466
  • 270

Czy Orange tak zwyczajnie może wysyłać przedłuzenie umowy na maila?

@agat13  jednak nie zgodzę się że taka sama ponieważ kolega @gitfuban  nie dostał informacji aby umowę zaakceptować i odesłać, a jedynie aby skontaktować się z infolinią i jak sam napisał że to jedynie zachęta do przedłużenia...

Taką formę jak przedstawiałeś przerabiam od dawna u innego operatora podczas przedłużania umów na komórki, mianowicie uzgadniam warunki z doradcą, dostaję e-umowę na maila, czytam czy się wszystko zgadza i jeśli tak klikam w "Akceptuj", operator dostaje info zwrotne i umowa wchodzi w życie.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13367
  • 54805
  • 647

Czy Orange tak zwyczajnie może wysyłać przedłuzenie umowy na maila?

@slav72  został uprzedzony SMS-em i mailem o umowie...nie twierdzę, że przygotowanie gruntu w obu przypadkach jest takie samo, ale tryb zawarcia identyczny...

Według mnie to trochę stawiające pod murem...myślę o rozwiązaniu SMS-owym informacji do klienta, ale to tylko moja opinia

Ja preferuję żywy kontakt i rozmowę..


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 32
  • 0

Czy Orange tak zwyczajnie może wysyłać przedłuzenie umowy na maila?

W pierwszej wiadomości była informacja aby zaakceptować. Nie było nic o odsyłaniu. Jednak generalnie całość można by streścić, jako zachętę do podpisania elektronicznie. Standardowa e-umowa na pewno. Tylko sam tryb, jakiś taki nowy.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29466
  • 270

Czy Orange tak zwyczajnie może wysyłać przedłuzenie umowy na maila?

@agat13 zgadza się ale to tylko propozycja, to co dostał @gitfuban  stąd brak info o ewentualnej akceptacji i odsyłaniu. Akceptacja może i tak ale dopiero po rozmowie z konsultantem na infolinii.

 

@gitfuban  a widzisz, dopiero teraz napisałeś że była wiadomość aby zaakceptować, trzeba było tak od razu napisać w pierwszym poście to nie było by tak długiej debaty.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13367
  • 54805
  • 647

Czy Orange tak zwyczajnie może wysyłać przedłuzenie umowy na maila?

@gitfuban  a ciekawe jakbyś zaakceptował? Był link do strony, cokolwiek, co sugerowałoby Twoja zgodę? Bo bez odesłania to skąd by ktoś wiedział o akceptacji. Musiała być jakość forma potwierdzenia i akceptacji..

Pytam z ciekawości, bo chce zrozumieć mechanizm "nowego"

P.S. @slav72  właśnie to chce wyjaśnić. Umowa, ale  nie są bardzo obowiązująca, tak naprawdę tylko oferta ..ale forma umowy- ciekawe

P.S. 2 i właśnie ten tryb jest sednem tematu 😉


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29466
  • 270

Czy Orange tak zwyczajnie może wysyłać przedłuzenie umowy na maila?

@agat13  może to być podobna forma do tej o której wspomniałem w moim przypadku, tylko bez kontaktu z "żywym" doradcą, przychodzi e-umowa do akceptacji z aktywnym polem do kliknięcia "Akceptuj", pasuje Ci to klikasz i jest automatyczna zwrotka do operatora, umowa wchodzi w życie, nie pasuje to nie robisz nic i po upływie jakiegoś czasu (w moim przypadku to były 24 godziny) propozycja staje się nieaktywna i można usunąć ją do "kosza".


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 32
  • 0

Czy Orange tak zwyczajnie może wysyłać przedłuzenie umowy na maila?

W pierwszej wiadomości było, że za chwilę prześlemy umowę, którą możesz zaakceptować.

W drugiej wiadomości przyszła informacja:

Aby zawrzeć umowę przejdź na stronę i tam link.

W mailu jest podany termin, do kiedy można zaakceptować. Są to 2 dni.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29466
  • 270

Czy Orange tak zwyczajnie może wysyłać przedłuzenie umowy na maila?

@gitfuban  no i wszystko jasne, pasują warunki to akceptujesz i masz przedłużenie, nie pasuję to przedstawiona oferta staje się niebyłą po 48 godzinach. Nowa forma możliwości przedłużenia ale jak najbardziej poprawna, zawiera warunki i link z odnośnikiem do strony do zaakceptowania (najprawdopodobniej do Twojego konta Mój Orange).


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13367
  • 54805
  • 647

Czy Orange tak zwyczajnie może wysyłać przedłuzenie umowy na maila?

To ci dopiero nowinka

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5628
  • 22845
  • 190

Czy Orange tak zwyczajnie może wysyłać przedłuzenie umowy na maila?


@gitfubannapisał(-a)

W pierwszej wiadomości było, że za chwilę prześlemy umowę, którą możesz zaakceptować.

W drugiej wiadomości przyszła informacja:

Aby zawrzeć umowę przejdź na stronę i tam link.

W mailu jest podany termin, do kiedy można zaakceptować. Są to 2 dni.


Oczywiście może to też być próba oszustwa. Wszelkie klikalne linki to potencjalne pułapki. Ja się z taką formą nacisku nie spotkałem i na pewno taki email trafiłby u mnie do kosza. Załączniki na 100% nie byłyby nawet otwierane. Jak dla mnie forma absolutnie nie do przyjęcia. Nie we współczesnym internecie, przy takim nasileniu kampanii phishingowych. Zalecam daleko idącą ostrożność.