Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czy Orange love jest pułapką bez wyjścia????


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Czy Orange love jest pułapką bez wyjścia????

Sytuacja jest trudna. Wg cennika, który powinieneś dostać przy podpisaniu umowy nie ma oddzielnej pozycja za sam telefon czy sam internet mobilny 4G. Więc po przeniesieniu numeru komórkowego usługa internetu mobilnego powinna być odłączona (bo nie ma czegoś takiego jak niepromocyjny cennik takiej usługi). Niestety to co dzieje się w Orange bywa różnie i różne są perypetie osób. Więc i tak po reklamacji i ew. interwencji UKE będzie na Twoje niezależnie co zrobisz.

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 6
  • 0

Czy Orange love jest pułapką bez wyjścia????

@radekrp90 

 

Złóż w salonie dyspozycję na piśmie o treści:

"Dyspozycja - informuję,iż z dniem (data końca Twojej umowy) rezygnuję z promocji Orange Love 4g w taki spoób, iż numer komórkowy będzie przeniesiony na kartę (przenieś na jeden dzien u nich na kartę,a drugiego dnia przeniesiesz go, gdzie będziesz chciał) natomiast z internetu LTE rezygnuję całkowicie".

 

Dyspozycja taka zostanie przyjęta jako zgłoszenie reklamacyjne i rozpatrzona pozytywnie.

 

Ja właśnie tak wybrnąłem z OL 4G.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Czy Orange love jest pułapką bez wyjścia????

Okej. Ale trzeba mieć świadomość, że takie zgłoszenie nie ma podstaw reklamacyjnych. Nie ma tu błędu operatora. Więc zależy od decyzji osoby rozpatrującej reklamację.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 53
  • 71
  • 0

Czy Orange love jest pułapką bez wyjścia????

Ogólnie jednak można się powołać na wprowadzanie Klienta w błąd podczas podpisywania umowy oraz to, że utrata numeru może się wiązać z innymi uciążliwościami (jakiekolwiek by one nie były) o których nie wiedziało się podczas pospisywania tej umowy.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Czy Orange love jest pułapką bez wyjścia????

Umowa była podpisywana 2 lata temu (nie było kiedyś krótszych umów na Love), więc minął 12 miesięczny okres na złożenie reklamacji. Ostatnio niestety zmieniło się podejście w Orange by trybu reklamacyjnego (kiedy można prawie wszystko) nie wykorzystywać na zgłoszenia które nie są reklamacjami.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 53
  • 71
  • 0

Czy Orange love jest pułapką bez wyjścia????

Jestem po dyskusji na czacie - nie ma problemu. Numer przenosimy na co chcemy i kiedy chcemy (z karą oczywiście). Usługa LTE jest wyłączana gdy przenosimy numer do innego operatora, jeśli po zakończeniu umowy na Orange Love chcemy zostawić tylko tel. komórkowy musimy złożyć oświadczenie.

W tej sytuacji wolę już zapłacić karę i uciekać.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 53
  • 71
  • 0

Czy Orange love jest pułapką bez wyjścia????

Małe odświeżenie tematu. Istnieje jeszcze jedna opcja na "zerwanie umowy".

Otóż według konsultanta mogę przedłużyć umowę przez Internet (na sam telefon) i po podpisaniu umowy zerwać ją bez konsekwencji z uwagi na obowiązujące przepisy dotyczące zawierania umów na odległość. Wtedy podobno telefon przechodzi na kartę.

Ktoś z Was próbował takiego myku?


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Czy Orange love jest pułapką bez wyjścia????

I udało Ci się? Złożyłam przeniesienie numeru do konkurencji. Mam potwierdzenie, że z końcem grudnia to się stanie. Próbowałam wypowiedzieć internet i powiedzieli mi, że do momentu przeniesienia numeru nie ma takiej możliwości, bo to jest pakiet i jeśli mi teraz rozdziela go to stracę numer, mimo zgłoszenia przeniesienia 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Czy Orange love jest pułapką bez wyjścia????

Dla mnie się udało. Miałem połączone usługi: jeden numer plan mobilny, jeden numer OL, i jeden numer Internet domowy LTE. 

Plan mobilny został przedłużony, pozostałe numery, OL + internet przeniosłem do konkurencji, a później ponownie wróciłem do Orange na kartę.

Podobno numeru internetowego nie można przenieść. Ja to zrobiłem i wszystkie numery są zachowane.

 


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 2
  • 0

Czy Orange love jest pułapką bez wyjścia????

Moja umowa skończyła się rok temu mam nielimitowane połączenia SMs i MMS oraz 3,5gb internetu 

Nie przedłużałem umowy i płace rok czasu 4zł bez umowy da się?

A no się da tylko trzeba pokombinować i nie migrować do innej sieci ciekawe jak długo to potrwa.