Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czasowe zawieszenie opłat za światłowód


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 42
  • 0

Czasowe zawieszenie opłat za światłowód

Taki zabieg nie wchodzi w grę. Jeśli już to z kimś kogo znam, ja do tej usługi chce później wrócić.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13279
  • 54475
  • 637

Czasowe zawieszenie opłat za światłowód

@Capitol  już pisałem, zgłoś pomysł...na chwilę obecną nic nie wskórasz

Trzeba płacić 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 42
  • 0

Czasowe zawieszenie opłat za światłowód

OK zgłoszę, ale to jak rozumiem już pieśń odległej przyszłości jeśli chodzi o wprowadzenie?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13279
  • 54475
  • 637

Czasowe zawieszenie opłat za światłowód

@Capitol  tak, ale pomysł może chwycić..warte zgłoszenia 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2034
  • 5527
  • 184

Czasowe zawieszenie opłat za światłowód


@Capitolnapisał(-a)

Rozumiem że wszystko kosztuje, no ale obcięcie np. rachunku o połowę daje jakieś korzyści i dla klienta i dla firmy, bo jednak z Internetu nie korzystam w tym czasie i płacę jedynie za gwarancję że po wznowieniu usługi nadal będę mógł z niej korzystać, owszem zajmuję jakieś zasoby no ale za to będę płacił. Te 30 zł miesięcznie chyba nie byłoby wcale tak mało?


Lepiej jest związać klienta lojalką i nie umożliwiać zawieszenia, w skali ilości abonentów pewnie znalazłoby się nie mały procent chętnych na takie coś co daje już pokaźną kwotę strat, Obsługa czegoś takiego też kosztuje (ktoś to musi włączyć, dodanie opcji w systemach), do tego dochodzą ewentualne reklamacje które trzeba będzie obsłużyć, a to kolejne potężne koszty.

Szanse 0% na wprowadzenie czegoś takiego.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1500
  • 6499
  • 43

Czasowe zawieszenie opłat za światłowód

Dochodzi też to że ciężej będzie przewidzieć przychody. Przy tak dużej skali klientów nawet jeżeli x% zamrozi abonament ma to wpływ na kasę. Jest wiele innych rzeczy, czy zamrożenie umowy ma powodować jej wydłużenie (pewnie tutaj dotykamy zasobów prawnych), czy np. przy płatności połowy abonamentu wtedy na jak długo można zawiesić usługę, bo chyba 23 miesiąće przy konrtakcie 24 miesięcznym nie spina się operatorowi? I jak ma to się to sieci własnej i do POPC gdzie operator ponosi dodatkowe koszta? Co z usługami łączonymi? To jeszcze na pewno nie wszystkie a jak widać sporo jest obszarów do dotknięcia przy tak prostym z punktu widzenia klienta udogodnieniu. 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5554
  • 22512
  • 185

Czasowe zawieszenie opłat za światłowód


@Capitolnapisał(-a)

OK zgłoszę, ale to jak rozumiem już pieśń odległej przyszłości jeśli chodzi o wprowadzenie?


Prędzej wygrasz w Toto-Lotka niż taki pomysł zostanie wdrożony. IMHO naturalnie. W umowie masz wyraźnie wszystko napisane, przy podpisywaniu zgodziłeś się na te warunki. Nic nie poradzisz. To co masz w umowie musisz płacić. Jeśli masz coś powłączane dodatkowego, to możesz wyłączyć ale to wszystko na co możesz liczyć. Zerwanie umowy długo przed terminem jest kosztowne - sprowadza się do tego że zapłacić trzeba mniej więcej tyle samo, ile trzeba by płacić gdyby umowa nie była zrywana.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18643
  • 53371
  • 722

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 445
  • 1556
  • 13

Czasowe zawieszenie opłat za światłowód

1. W temacie de facto wszystko zostało powiedziane, umowa z określonym terminem jej obowiązywania wiąże obie strony.
Nie mniej jednak @Capitol - sprawdź wysokość kary za zerwanie umowy - kara za jej zerwanie jest do sprawdzenia np.  www.orange.pl -> Mój Orange -> Umowy i urządzenia -> Pokaż umowę -> Pokaż karę za rozwiązanie umowy - może gra nie warta świeczki i kara nie przekracza miesięcznej należności?

2. Tak na marginesie rozważań OP i Waszych cennych (jak zwykle) uwag i wpisów - zastanawia mnie sens zawierania umowy na czas określony przy różnicy w cenie 10 zł / mc i potem generowanie różnego rodzaju problemów przy wyprowadzce czy wyjeździe na wspomniane pół roku - mój przykład za usługi Orange płacę miesięcznie ok 190 zł przy umowach bez okresu zobowiązania, Orange oferuje mi "konsolidację" moich rachunków w jedną umowę z okresem zobowiązania na 24 miesiące z oszczędnością miesięczną 10 zł (słownie: DZIESIĘĆ złotych) . 😉 i co środę biedny pracownik Orange dzwoni do mnie, a w ich głosie słyszę, że zdają sobie sprawę z nieatrakcyjności tej oferty.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 42
  • 0

Czasowe zawieszenie opłat za światłowód

Może słabo to artykułowałem ale nie chcę z tej umowy rezygnować, bo po powrocie na pewno ten internet będzie mi nadal potrzebny. Zdaję sobie sprawę jaką umowę podpisałem i jakie grożą kary za jej zerwanie. Dlatego zapytałem czy jest jakiś inny sposób aby to obejść. Jak jeden z rozmówców wcześniej wspomniał, po odłączeniu nie ma gwarancji że uda się to na nowo podłączyć, a takiej sytuacji chciałbym jednak uniknąć.