Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Błędy błędy - nie mogę wziąć drugiego telefonu na abonament

ROZWIĄZANE

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 1
  • 0

Błędy błędy - nie mogę wziąć drugiego telefonu na abonament

► Temat, ze względu na poruszane zagadnienie, został przeniesiony z kategorii Telefony i tablety. Doprecyzowano w nim tytuł - Moderator Wiktor ◄

 

Witam, chciałem wziąć drugi telefon w abonamencie lecz ciągle mi pisze ze mam nie opłacone faktury, a w mój Orange wszystko opłacone w terminie i na bieżąco. Czy ktoś już tak miał? Ponad 10 zl straciłem na rozmowy z konsultantami i nic to nie dało. 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Pracuję w Orange
  • 78
  • 224
  • 12

Błędy błędy - nie mogę wziąć drugiego telefonu na abonament

A masz może sprzęt na raty, który jeszcze spłacasz? Ewentualnie masz jakaś blokadę, która w nazwie ma ''administracyjna''. System, otwarty plan ratalny może widzieć jako ''zaległość'' taki bug, tak samo blokada administracyjna np. zakupów elektronicznych wg systemu wygląda na zaległość. Blokady zweryfikujesz na chacie, w Salonie przeskoczą problem z planem ratalnym, brak innych pomysłów 😞

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

7 ODPOW. 7

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Błędy błędy - nie mogę wziąć drugiego telefonu na abonament

A może masz jakieś stare konto nie widoczne na mój Orange z jakąś niedoplatą?


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 2437
  • 6233
  • 23

Błędy błędy - nie mogę wziąć drugiego telefonu na abonament

@Kiwus19941 

Po co tracisz pieniądze na rozmowy z konsultantem? Ja bym na Twoim miejscu weszła na czat, i poprosiła o biling ewentualnego zadłużenia.

https://www.orange.pl/view/kontakt


Pracuję w Orange
  • 78
  • 224
  • 12

Błędy błędy - nie mogę wziąć drugiego telefonu na abonament

A masz może sprzęt na raty, który jeszcze spłacasz? Ewentualnie masz jakaś blokadę, która w nazwie ma ''administracyjna''. System, otwarty plan ratalny może widzieć jako ''zaległość'' taki bug, tak samo blokada administracyjna np. zakupów elektronicznych wg systemu wygląda na zaległość. Blokady zweryfikujesz na chacie, w Salonie przeskoczą problem z planem ratalnym, brak innych pomysłów 😞


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 35
  • 45
  • 2

Błędy błędy - nie mogę wziąć drugiego telefonu na abonament

Ja tez mialem,taki sam problem tzn.mialem tel na raty i splacalem oczywiscie regularnie a mimo wszystko nie moglem nawet samej karty sim na abonament wziasc. Teraz jak juz mam splacone wszystko to oczywiscie moge brac i urzadzenie i abo.


Pracuję w Orange
  • 470
  • 916
  • 53

Błędy błędy - nie mogę wziąć drugiego telefonu na abonament

Być może masz na koncie blokadę USE, która to sprawia, że nie możesz nic zamówić ani w salonie ani przez www.

 

Wystarczy zdjąć blokadę. 

 

Lub tak jak @Piotrekk85  napisał na innym koncie masz jakąś niedopłatę. 


Pracuję w Orange
  • 78
  • 224
  • 12

Błędy błędy - nie mogę wziąć drugiego telefonu na abonament

Zwykła blokada UsE nie zblokuje, te stanowią problem:

Administracyjna Blokada UsE Microsoft 
Administracyjna Blokada UsE Google
Administracyjna Blokada UsE

 

Moją mamę blokowała dziwna blokada --> Administracyjna Blokada UsE Allegro ( nie mam pojęcia jak w Salonie to włączyli ), przy 3 próbie przedłużenia, ogarnięty Doradca na infolinii ją wyłączył i zastąpił zwykłą na UsE i poszło 🙂 Blokad administracyjnych nie widziałam na Mój Orange, dlatego myślę, że trzeba to zweryfikować na chacie. Zakładana jest systemowo w przypadku znacznego przekroczenia limitu na zakupy i braku spłaty za UsE, dlatego system "widzi" takiego Klienta jako windykowanego. Błąd ludzki, doradcy nie powinni włączać blokad. adm 🙂


Pracuję w Orange
  • 470
  • 916
  • 53

Błędy błędy - nie mogę wziąć drugiego telefonu na abonament

@Zoeniestety na chwilę obecną zwykła "Blokada USE" blokuje możliwość przedłużenia umów i to nie tylko na nr na którym jest założona ale wszystkich numerach na tym samym koncie abonenckim.

 

Oczywiście wystarczy zdjąć blokadę, przedłużyć umowę i założyć od razu ponownie.