Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Anulowanie przeniesienia numeru stacjonarnego do Play

ROZWIĄZANE

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 14
  • 64
  • 0

Anulacji przeniesienia numeru do Play

Twierdzisz ze 50 zł co miesiąc za mniej niż 1h rozmowy to jest Ok?

napisalem konkurencyjne sieci maja rozmowy bez limitu i telefon stacjonarny kosztuje tylko 20zl dlatego chcieliśmy przeneisc   numer.

 

Babci ma umowę na czas nieokreślony ale nie zmieniała umowy od 2008 roku wiec umowa jest na czas nieokreślony ale z automatu przedłuża się na 2 lata koniec tej umowy to luty 2024.(tak może zerwać/przenieść umowę bez kar potwierdzone przez Orange).

 

konsultant play nie raczył poinformować ze jaka opcje wybiera na temat rozwiązani umowy w Orange. Miało być za 30 dni a wybrał na koniec trwani promocji czyli luty 2024.


Chodzi mi tylko o cofnięcie przeniesienia uumeru do play a nie zerwanie umowy

 

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5563
  • 22547
  • 185

Anulacji przeniesienia numeru do Play

@Blusik98 

Ktoś Cię nabija w butelkę. Już od dawna nie ma takiego trybu automatycznego przedłużania umów terminowych na kolejne okresy. Ta praktyka została zakwestionowana przez UKE (IIRC) i nie obowiązuje. W tej chwili każda umowa terminowa po jej zakończeniu przechodzi na umowę bezterminową, możliwą do rozwiązania w każdej chwili, przy czym obowiązuje ustawowy (miesięczny) termin wypowiedzenia. Tak jest niezależnie od tego, co było napisane w oryginalnej umowie. Chyba że był każdorazowo zawierany kolejny aneks terminowy.

Nie możesz przenieść nigdzie numeru który jest przedmiotem umowy abonamentowej, więc nawet jeśli tak tego nie widzisz, to poruszasz się w obszarze zrywania i zawierania nowych umów. To jest odrobinę bardziej skomplikowane niż przenoszenie numerów kartowych pomiędzy operatorami.

PS. Proszę Cię, nie imputuj mi czegoś czego nie napisałem. Nie pytałeś co ja myślę o cenie 50PLN miesięcznie za telefon stacjonarny, napisałeś tylko co ty o tym myślisz. Moja mama płaci miesięcznie za telefon stacjonarny troszkę ponad złotówkę, FYI.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 14
  • 64
  • 0

Anulacji przeniesienia numeru do Play

Babci nic nie podpisywała a umowa sama się przedłuża na 2 lata a jest beztermino. 

 

Babci tez chciałem założyć Voipa ale ona chce telefon z kabelkiem na scianie i nie przegadasz a internetu tez nie chce Wiec No ratuje ja tylko telefon na kartę stancjonarny 

 

__________

* Edycja wpisu - Bartłomiej


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5563
  • 22547
  • 185

Anulacji przeniesienia numeru do Play

@Blusik98 

Na Twoim miejscu nie szedłbym pochopnie w zmianę technologii. Przerabiałem ten temat, i powiem Ci ze nie warto. Odbiór GSM może być niewystarczająco dobry w budynku by zapewnić starszej osobie adekwatny komfort rozmowy. Kabelek, nawet klasyczny miedziany kabel telefoniczny, jest znacznie bardziej niezawodny. Skoro Babcia chce mieć telefon stacjonarny, to niech on lepiej jest na kablu niż "na kartę". Kwestia VoIP, internetu etc. jest oczywiście zrozumiała, ale bez solidnego internetu żadne rozwiązania alternatywne IMHO nie mają sensu. Będzie może i taniej, ale nie będzie dobrze działało.

Oczywiście Orange oferuje VoIP z internetem FTTH czy VDSL, wtedy nadal używa się tego samego aparatu telefonicznego, tyle że zamiast do gniazdka w ścianie jest wpięty do modemu. Dla Babci nie miałoby to żadnego znaczenia. Ale cena abonamentu jest wtedy jeszcze wyższa (bo wchodzi internet).

Tańsze rozwiązania oparte na GSM krytycznie zależą od jakości sygnału w budynku - jesteś pewien że jest z tym dobrze?


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 14
  • 64
  • 0

Anulacji przeniesienia numeru do Play

tak kupiłem starter z innej firmy i sprawdziłem sygnał przed przeniesieniem sygnał jest Ok rozmowy są czyste i wyraźne. Babcia mieszka na wsi w domu a nie w mieście jak sprawdzałem w telefonie to mam 3/4 kreski cały czas.

 

Wracając do tematu umowy babcia żadych aneksów nie podpisuje i do salonu tez nie jeździ umowa chociaż ze widnieje jako umowa terminowa  jest bezterminowa 

IMG_3880.jpeg

jutro zadzwonię za infolinia i dam znać czy można cofnąć te przeniesienie i jak to zrobić 

 

 

 

__________

* Edycja wpisu - Bartłomiej

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18647
  • 53389
  • 723

Anulacji przeniesienia numeru do Play

@Blusik98 czy numer telefonu już został przeniesiony do PLAY, czy nie?

Jeśli jest już w PLAY, to należy odstąpić od umowy. Miałem do czynienia z cofnięciem numeru z powrotem do Orange na starym połączeniu kablowym. Istnieje możliwość niedostępności telefonu stacjonarnego przez około miesiąc 

Jeżeli numer nie jest jeszcze w PLAY, to anulowanie przeniesienia powinno nastąpić w Orange. Jeżeli Orange numer zwolni, a PLAY nie przejmie, to numer nie będzie dostępny, bo żaden z operatorów nie będzie go obsługiwał. Mogą być problemy.

Sprawdź na jakim etapie jest numer i jeśli jeszcze można, to w Orange należy anulować przeniesienie.

 

edit:

Orange nie uruchomi już telefonów stacjonarnych na kartę SIM, ponieważ takie rozwiązanie obecnie wymaga działania sieci 3G, a w Orange 3G niedługo będzie wygaszane.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 14
  • 64
  • 0

Anulacji przeniesienia numeru do Play

@ketrasaArtur 

Sprawa jest świeża bo chęć przeniesienia  zgłosiliśmy u play teraz w niedziele. Wiec sprawa świeża. Jutro zadozwnie na infolinie i się dowiem.

Play już wycofał umowę i anulował kuriera. Wiec nawet go nie było fizycznie bo umowa nawet nie wyszła z magazynu.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 14
  • 64
  • 0

Anulacji przeniesienia numeru do Play

Okek sprawa zamknięta wniosek anulowany dziękuje za pomoc.

 

Ale mam jesCZe jedno pytanie bo okres wypowiedzenia wynosi jeden okres rozliczeniowy to znaczy ile 30 dni? Czy np mogę wybrać sobie 31 lub 32 dni?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32446
  • 36829
  • 1370

Anulacji przeniesienia numeru do Play

W trybie "koniec okresu wypowiedzenia" datę ustala poprzedni operator. Zwykle to pełen okres rozliczeniowy co w zależności od cyklu i dnia miesiąca może trwać 28 dni (w lutym) do ok 60 dni - przy kiepskim zgraniu dat.

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 14
  • 64
  • 0

Anulacji przeniesienia numeru do Play

IMG_3891.jpeg

Takie opcje są do wyboru i wybrać z data i zaznaczyć  30 dni do przodu (15.09) czy zaznaczyć  opcje druga i sama sobie data wyznacza