Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

1260 zł za sms premium

ROZWIĄZANE

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32706
  • 38330
  • 1384

1260 zł za sms premium

Ps. Czy ktoś z domowników gra w CS:GO?

Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 32
  • 40
  • 0

1260 zł za sms premium

@ketrasaArtur @Piotrekk85 to sms premium, tak mówi mój orange; jak miałem wejść w reklamę z wyłączonego komputera, kiedy wifi w routerze było wyłączone?


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 32
  • 40
  • 0

1260 zł za sms premium

@Piotrekk85  sam gram ale z takich stron nie korzystam + komputer jako jedyne urządzenie podłączone był wyłączony


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32706
  • 38330
  • 1384

1260 zł za sms premium

A czy dostałeś takie info na piśmie? Jeśli tak, to możesz się powołać na zapisy dostępne na stronie https://www.orange.pl/kid,4000377334,id,4000830453,title,Uslugi-Specjalne,article.html gdyż od 1.11.2018 (czyli ponad 2 lat) Orange zrezygnował z usług MT czyli takich płatnych smsów przychodzących.

Wydaje mi się, że to jednak usługi elektroniczne. Jeśli grałeś w CS:GO, to być może to było włamanie itp. Nie wiem sam. Osobiście bym przemyślał zgłaszanie sprawy na policję. Często można nieopatrznie przeczytać coś na stronie www. Ja bym zmienił strategię i domagał się od Orange uwzględnienia domyślnych limitów. Bo jeśli pamięć mnie nie myli to limit bazowy to 300 zł, więc ktoś go musiał podnieść. A to bez zgody właściciela nie jest możliwe.

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13908
  • 57229
  • 691

1260 zł za sms premium

@OczekiwaczJa bym jeszcze sprawdził czy ogólnie z menu tego modemu można wysłać jakiegokolwiek SMS-a. Jeśli nie, to jest jakiś argument dla Operatora..skoro modem jest zalogowany 24h/dobę i nie widać żadnych prób logowania z innego sprzętu np. smartfona w tym czasie.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32706
  • 38330
  • 1384

1260 zł za sms premium

Wg mnie na 99% to niekompetencja doradców na pierwszej linii co nie odróżniają smsów premium od usług elektronicznych.

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19385
  • 56019
  • 761

1260 zł za sms premium

@agat13 nawet jak na urządzeniu niema możliwości wysyłania SMS-ów, to w niczym nie przeszkadza. Jest tak poustawiane, że opłata zostanie naliczona, nawet przy wyłączonych urządzeniach.

@Oczekiwacz jak wcześniej pisałem identyczna sytuacja. Wtedy miałem modem USB Huawei B3131 i router TP-Link. Argument dla operatora, że z takiego modemu podłączonego do routera nie da się wysłać SMS-ów nie przekonał. Nawet nie podłączałem do komputera. Wystarczy wejść na stronę z odpowiednio zaszyfrowanym skonfigurowaną reklamą i nieumyślnie kliknąć. Nawet się nie da zorientować, w którym momencie poszły SMS-y. Jedyny sposób, to blokady na numerze. Nic innego nie pomoże.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13908
  • 57229
  • 691

1260 zł za sms premium

@ketrasaArturNie neguję sposobu naliczania, ale logikę faktów. jeśli Operator ma zalogowane urządzenie (kartę) z którego nie ma możliwości słania SMS-ów to jak to możliwe technicznie?

Miałem podobny włam na centralę telefoniczną IP. Szczęście, że nie moją 🙂 Przez net (przez który był dostęp i do urządzenia) ktoś wpuścił skaner, wyszukał typ Centrali i zawirusował zmieniając soft. Wykonał kilkadziesiąt połączeń do Afryki na koszt kilkunastu tysięcy zł. W środku nocy, gdzie nikogo na obiekcie nie było-potwierdzał to monitoring. Net był niezabezpieczony w zakresie takiego ruchu (wina dostawcy) Można, ale dostawca powinien był uznać reklamację, która była złożona wedle logiki i umowy...


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19385
  • 56019
  • 761

1260 zł za sms premium

@agat13 u mnie operator powiedział, że wyraziłem zgodę na wysyłanie i otrzymywanie SMS-ów o podwyższonej opłacie z takie go numeru. Firmy nie może podać, bo to ja do nich wysłałem SMS-a, a operator jest tylko pośrednikiem. Mam się dogadywać z tą firmą, tylko ja nawet nie wiem z jaką. Logicznie podając argument brak możliwości wysyłania SMS-ów przez modem USB, operator odrzucił. Po kilku reklamacjach dostałem odpowiedź, że mogę się z nimi dądować, jeżeli dalej uważam nieprawidłowe naliczenie opłat.

Podobno można takie SMS-y aktywować przez stronę www. Nawet nie mam pojęcia jak.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13908
  • 57229
  • 691

1260 zł za sms premium

@ketrasaArturŻycie..jak Ty nie wiesz jak, to co dopiero mówić o mnie...Uważasz, że warto nawet w karcie LTE na której pracuję w modemie 535 zrobić zastrzeżenie takich SMS-ów?