Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód z Telefonem (voip) + przeniesienie numeru


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 4
  • 0

Światłowód z Telefonem (voip) + przeniesienie numeru

Dzień dobry,

obecnie posiadam internet + telefon stacjonarny w Netii (wszystko jest na łączach Orange),

chciałem przenieść się do Orange na ofertę: Światłowód z Telefonem (voip) z zachowaniem numeru stacjonarnego.

 

W jaki sposób zrobić takie przeniesienie?  najlepiej bez przejścia na oferty pośrednie.

10 ODPOW. 10

Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1272
  • 3044
  • 31

Światłowód z Telefonem (voip) + przeniesienie numeru

@krissstojeżeli nr stacjonarny jest jako WLR (sprawdz to u operatora) robisz zamowienie na ftth z voip (dostajesz nowy numer). po wyłączeniu uslug w netii nr wraca do puli nr w orange. zamieniasz go i cieszysz sie na nowo swoim starym numerem 😁


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32314
  • 36177
  • 1366

Światłowód z Telefonem (voip) + przeniesienie numeru

Jeśli numer w netii jest na LLU lub jest z puli numeracji Netii/Interneti/Dialogu czy innych spółek, to też możliwe. Tylko trzeba ruszyć proces FNP (jedynie u kumatych sprzedawców w wybranych salonach).

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5473
  • 22042
  • 179

Światłowód z Telefonem (voip) + przeniesienie numeru


@krissstonapisał(-a)

Dzień dobry,

obecnie posiadam internet + telefon stacjonarny w Netii (wszystko jest na łączach Orange),

chciałem przenieść się do Orange na ofertę: Światłowód z Telefonem (voip) z zachowaniem numeru stacjonarnego.

 

W jaki sposób zrobić takie przeniesienie?  najlepiej bez przejścia na oferty pośrednie.


Robiłem identyczną migrację ponad rok temu i nie było właściwie żadnych problemów. Złożyłem najpierw zamówienie na usługę łączoną Orange, potem (osobno) wymówienie z prośbą o migrację numeru za pośrednictwem salonu Orange skierowane do Netii. Po krótkim okresie funkcjonowania VoIP z numerem "tymczasowym", dokładnie w momencie rozwiązania umowy z Netią, numer VoIP zmienił się zgodnie z oczekiwaniem. Byłem wręcz zaskoczony brakiem jakichkolwiek problemów. Przez miesiąc miałem obie usługi "na zakładkę".


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 4
  • 0

Światłowód z Telefonem (voip) + przeniesienie numeru

W Netii telefon/internet jest po BSA/WLR (łączą obsługiwane przez Orange).

 

 

@j131napisał(-a)
@krissstonapisał(-a)

Dzień dobry,

obecnie posiadam internet + telefon stacjonarny w Netii (wszystko jest na łączach Orange),

chciałem przenieść się do Orange na ofertę: Światłowód z Telefonem (voip) z zachowaniem numeru stacjonarnego.

 

W jaki sposób zrobić takie przeniesienie?  najlepiej bez przejścia na oferty pośrednie.

Robiłem identyczną migrację ponad rok temu i nie było właściwie żadnych problemów. Złożyłem najpierw zamówienie na usługę łączoną Orange, potem (osobno) wymówienie z prośbą o migrację numeru za pośrednictwem salonu Orange skierowane do Netii. Po krótkim okresie funkcjonowania VoIP z numerem "tymczasowym", dokładnie w momencie rozwiązania umowy z Netią, numer VoIP zmienił się zgodnie z oczekiwaniem. Byłem wręcz zaskoczony brakiem jakichkolwiek problemów. Przez miesiąc miałem obie usługi "na zakładkę".

Na infolinii dostałem informację że muszę osobno zrobić zamówienie na światłowód , osobno na telefon na łączu analogowim i dopiero za jakiś czas to "połączą". Co wydaje mi się podejrzane, ponieważ nigdzie w papierach nie będzie oferty łączonej. Dodatkowo osobno płatne opłaty aktywacyjne. A umowa jest na 24 miesiące wiec nie jestem przekonany że modyfikacje na inną ofertę i telefon po voip będą możliwe po podpisaniu takiej umowy

 

 

____________________

*Scalenie wpisów - moderator Wojciech.

Anonim

Nie dotyczy

Światłowód z Telefonem (voip) + przeniesienie numeru

Słuszna uwaga, że to głupota robić w ten sposób. I tak o proces przeniesie numeru musisz uderzyć do salonu.  Więc najlepiej już od razu osobiście wszystko załatwić. 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1272
  • 3044
  • 31

Światłowód z Telefonem (voip) + przeniesienie numeru


@krissstonapisał(-a)

W Netii telefon/internet jest po BSA/WLR (łączą obsługiwane przez Orange).

 

 

Na infolinii dostałem informację że muszę osobno zrobić zamówienie na światłowód , osobno na telefon na łączu analogowim i dopiero za jakiś czas to "połączą". Co wydaje mi się podejrzane, ponieważ nigdzie w papierach nie będzie oferty łączonej. Dodatkowo osobno płatne opłaty aktywacyjne. A umowa jest na 24 miesiące wiec nie jestem przekonany że modyfikacje na inną ofertę i telefon po voip będą możliwe po podpisaniu takiej umowy

 

 

____________________

*Scalenie wpisów - moderator Wojciech.


dlatego wg mnie najlepszym rozwiazaniem jest to co wyzej napisalem. nie musisz podpisywać dwóch umow na ftth z voip i na WLR. (zostaniesz kilka dni bez numery!)
można tez sie bawic w powroty WLR i potem zamienic voipy ale po co 😉


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5473
  • 22042
  • 179

Światłowód z Telefonem (voip) + przeniesienie numeru

@krisssto 

Też mnie informowano że się nie da zrobić tego od razu. Okazało się że to bzdura. Podstawa to złożenie zamówienia na pakiet do Orange w takiej konfiguracji jaką sobie chcesz, zapewne terminowej. Potem, niezależnie, kiedy usługa będzie już uruchomiona, wypowiadasz umowę Netii i przenosisz numer stacjonarny do Orange. W salonie są w stanie to załatwić, przynajmniej ja tak zrobiłem. Migracja była bezpośrednio z numeru analogowego (POTS) na VoIP. Netia świadczyła usługi na łączach miedzianych dzierżawionych, nie własnych a numer miał swoją historię analogowej migracji z TPSA poprzez Netię, tele2 zanim trafił do Netii drugi raz. Konsultant/sprzedawca przygotowujący ofertę na Love uparcie twierdził że numeru zmigrować się nie da i wciskał mi nowy numer (na co się ostatecznie zgodziłem), ale drążąc sprawę w salonie, okazało się że migracja numeru stacjonarnego od innego operatora do pakietu Love to żaden problem. Stary numer zastąpił nowy w tej samej minucie w której przestała go obsługiwać Netia na łączu analogowym.

Anonim

Nie dotyczy

Światłowód z Telefonem (voip) + przeniesienie numeru

@j131 tylko salon jest w stanie ogarnąć proces przemienia numeru stacjonarnego. 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1272
  • 3044
  • 31

Światłowód z Telefonem (voip) + przeniesienie numeru


@Anonimnapisał(-a)

@j131 tylko salon jest w stanie ogarnąć proces przemienia numeru stacjonarnego. 


proszę Cię. każdy szanujący sie handlowiec to zrobi bez znaczenia na kanał w którym pracuje