Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 146
  • 184
  • 0

Problemy na linii CS:GO; Światłowód

@Anonim  Rozumiem, jak byłem w Orange też miałem dni że działało dobrze i pingi były niskie i lagów nie było. Ja bym to jednak porównał do przeciętnego skoczka narciarskiego - raz na jakiś czas 2 lub 3 skoki wyjdą dobrze, a później znów miernota i trzecia dziesiątka w rankingu. Tak samo w Orange 😛 Fajnie jakby już to zostało, ale byłem w Orange 3 lata i po 7-14 dniach dobrego internetu znów była padaczka przez 3 miesiące.

Anonim

Nie dotyczy

Problemy na linii CS:GO; Światłowód

Jak sam wiesz, narzekałem na Orange długo. Jeśli znowu pojawią się powody, będę narzekał dalej 🙂 
A na ten moment trzeba cieszyć się tym, że to działa. 

 

Wiadomo - może być lepiej, bo brakuje tego peeringu w Polsce, ale nie ma już takiej padaki i tragedii jaka była niedawno. 

 

Pasma nie brakuje, pingi są stabilne, łącze działa bez przerw. I w sumie jest git. Czy tak się utrzyma - nie wiem, wiem tylko tyle - że jestem w gotowości do zmiany operatora w sytuacji, w której pojawią się problemy. I z tej możliwości skorzystam, aczkolwiek na ten moment - jest okej 🙂 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Problemy na linii CS:GO; Światłowód

https://www.komputerswiat.pl/artykuly/redakcyjne/gumisie-pierwsza-polska-grupa-hakerska-wlamali-sie-...

Takie przypomnienie z historii. Słynna akcja Gumisi. Czemu to w tym temacie? Przeczytajcie tekst na zdjęciu.

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Problemy na linii CS:GO; Światłowód

Chciało by się powiedzieć... Gumisie wróćcie 😉


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 146
  • 184
  • 0

Problemy na linii CS:GO; Światłowód

@-brtk-  Patrząc na jakość masówek w Polsce... nie muszą wracać 😄 Ludzie cały czas płacą za nic, mają najgorsze IP, najgorsze połączenia, tracą pakiety i masę innych problemów. Kto potrzebuje gumisiów? Dostawcy dzisiaj ich nie potrzebują 😉 Biedni gumisie dzisiaj nie mieliby roboty... do Sztokholmu na TM też miałem lossa przes AMS-IX na starym routingu (pewnie bocian chorował) 😄

Anonim

Nie dotyczy

Problemy na linii CS:GO; Światłowód

Panowie, nie oszukujmy się 😉 
Masówki wszędzie są słabe. W każdej branży, szczególnie IT. Hostingi, dostawcy internetu, telko ogółem itp. itd. Megabit ruchu w HE to minimum 0,09$/1 Mbps. Przy najtańszej ofercie Orange - 59 PLN za 300 Mbps, co daje 27 USD za sam tranzyt. 59 PLN to 15,83 USD na kurs z momentu pisania tego komentarza. A Orange korzysta z Telii i OTI (niby to Orange, ale jednak.... Orange Polska za to płaci ;]) Będą cięcia, niestety. Nie bronię Orange, ale staram się możliwie najgłębiej zapoznać się z tematem i zaczynam to rozumieć.  

 

Wiadomo - powinno to wyglądać na zasadzie, że każdy dostawca spina się w największym w danym kraju IX-ie, gdzie siedzą giganci internetowi, a cała reszta tranzytem i peeringiem prywatnym. I to byłoby idealne, niedrogie i opłacalne dla zarówno operatora, jak i klientów tegoż dostawcy. 

 

Niemniej jednak, jest jak jest. Dzisiaj czytałem sobie fora hiszpańskiego i francuskiego Orange - tam też narzekają. Oczywiście - nie tak bardzo jak w Polsce, ale narzekania są. Utraty pakietów, dziwne trasy - nie jest to tam coś niespotykanego. 

 

Może u nas nie jest tak tragicznie.... Generalnie - jeśli Orange zepnie się z tymi, którzy są w Polsce - tj. Valve i..... w sumie chyba tyle - wszystko pozostałe jest spięte - Twitch, Akamai, Amazon, Google, Microsoft, różne CDN-y - m.in. CloudFlare i ich słynny WARP - tu jest peering prywatny zestawiony i jest okej - to będzie dobrze. 

 

W moim mniemaniu jedyną bolączką Orange, o czym niejednokrotnie pisałem, jest właśnie routing do tych najważniejszych usług ulokowanych w Polsce - tj. Facebook, Valve - gdzie jest generowany ogromny ruch - przez zagraniczne łącza. Gdyby dogadali się z pozostałymi gigantami - tymi wymienionymi, byłoby spoko. 

 

Osobiście nie spotkałem się z brakiem pasma, zapchanymi łączami na świat - jednak te trasy.... 

 

Gdyby się spiąć z Valve prywatnie na 100-200G, w Warszawie na opentransit to byłoby idealnie 😉 Facebook mógłby być bezpośredni, ale da się przełknąć tu ruch przez zagranicę. Czasami z CF też brany jest z Frankfurtu, a nie z Thinxa - tak samo na T-Mobile.... Jednak priorytetem są gry, które wymagają najniższych opóźnień i tu, gdzie serwery są w Polsce, to Orange mógłby się spiąć prywatnie z wydawcami serwerów do tych gier. Powoli spinać się z dużą ilością contentu nie we Frankfurcie, a w Warszawie (Opentransit) i Orange będzie pięło się do góry jeśli chodzi o opinie i praktyczną jakość.