Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32308
  • 36154
  • 1366

Firma Gamemine i Orange

Większość pomija jedną kwestię. 99 % takich aktywacji pochodzi z reklam agregowanych przez Google. Może czas je zgłaszać lub wymusić ich zakaz? Kto zarabia na reklamach takich serwisów?

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 9
  • 0

Firma Gamemine i Orange

I tu jest właśnie pies pogrzebany. Dobrze to zostało ujęte. Zobaczmy jakie reklamy wstawia google i jak są one zabezpieczone. A co jak co ale google nie patrzy jak ustawiona jest reklama a że dwulatek sobie naciśnie i włączy to już ich nie interesuje. 


@Piotrekk85napisał(-a)
Większość pomija jedną kwestię. 99 % takich aktywacji pochodzi z reklam agregowanych przez Google. Może czas je zgłaszać lub wymusić ich zakaz? Kto zarabia na reklamach takich serwisów?

 


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Firma Gamemine i Orange

Witam 

Orange ładnie umywa rączki od tej sprawy. Jak mogą pośredniczy z firmą która pobiera nam pieniądze bez naszej wiedzy. Naprawdę ktoś powinien się tym zająć 


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 1
  • 0

Firma Gamemine i Orange

Moim zdaniem jest tu wina Orange. Nie powinno być możliwości w tak łatwy sposób zamówienia usługi premium. Przecież z tego internetu może korzystać cała rodzina i wystarczy ze jedna z tych osób kliknie na taki link. Gdzie tu weryfikacja? Poza tym jakim prawem mój numer telefonu jest widoczny dla dostawcy usługi na zewnętrznej stronie na która wchodzę? Gdzie tu ochrona danych osobowych? Jakie łatwe jest tu pole do wyłudzeń. Powiazywanie adresów IP z numerami tel.

Przeciez jakby kablówki coś takiego robiły na ich internecie to dopiero byłby sajgon.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32308
  • 36154
  • 1366

Firma Gamemine i Orange

Już robią, ale na małą skalę. Spójrz na dekodery i serwisy interaktywne. Czy operator odpowiada że np. niepełnoletnie dziecko coś powciska na pilocie? Czy w internecie? Internet nie jest anonimowy.

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 1
  • 0

Firma Gamemine i Orange

Aktywowanie jakichkolwiek usług nie powinno się odbywać w ten sposób. Bezwzględnie powinno być wymagane podanie kodu abonenckiego, hasła, PINu itp...

jak dla mnie o ile nie jest to niezgodnie z prawem (tu mam wątpliwości) to na pewno jest nieetyczne. 

 

A przekazywanie numeru MSISDN zewnętrznej stronie jest nie dość ze niebezpieczne to na pewno niezgodne z prawem.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32308
  • 36154
  • 1366

Firma Gamemine i Orange

Ale nie jest przekazywany numer, tylko tzw. hash. Jeśli ktoś ma token, to może lokalnie wyświetlić. Oczywiście by mieć token trzeba go dostać od operatora. Numer jest przekazywany dopiero po akceptacji regulaminu przez klienta.

Podaj przepisy zgodnie z którymi jest to niezgodne z prawem. Większość zakupów cyfrowych się tak odbywa. A kierunek zmian w prawie (umowy przez sms) sugeruje że idziemy w odwrotnym kierunku niż proponujesz.

Ostatnio nowelizowano prawo telekomunikacyjne. Limity na takie usługi są ustawione dosyć wysoko. Dlaczego?

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 1
  • 0

Firma Gamemine i Orange

Jakiś czas temu kliknąłem na jeden z banerów reklamowych przy próbie kliknięcia na maleńki X. Od razu po przekierowaniu mnie na stronę reklamodawcy przyszedł mi SMS z kodem PIN który oczywiście mogłem przepisać. I nie był to SMS wysłany przez Orange. Możesz mi w takim razie wyjaśnić skąd ten reklamodawca wiedział na jaki nr telefonu wysłać SMSa? Testowałem ten link kilkukrotnie z internetu mobilnego jak i z mojej kablówki.

Otworzenie linku z internetu Orange skutkowało odebaniem SMSa z kodem PIN na numerze z którego było otwierane. Otworzenie linku przez innego dostawce internetu: najpierw prośba o podanie numeru telefonu. 

Anonim

Nie dotyczy

Firma Gamemine i Orange

@pawel33  WAP billing, zwany także WAP Opt-in.  


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Firma Gamemine i Orange


@pawel33napisał(-a)

Jakiś czas temu kliknąłem na jeden z banerów reklamowych przy próbie kliknięcia na maleńki X. Od razu po przekierowaniu mnie na stronę reklamodawcy przyszedł mi SMS z kodem PIN który oczywiście mogłem przepisać. I nie był to SMS wysłany przez Orange.


To i tak okazał się bardzo kulturalny serwis, że nie obciążył cię od razu tylko poprosił o potwierdzenie pinem 😉