Nie można wyświetlić tego widżeta.
Poziom 38, Guru ***
  • 16176
  • 7614
  • 840

Domowy SMS

To już musisz poczekać na technika. A na mój Orange nie widzisz status realizacji zgłoszenia kiedy technicy sprawdzą działanie?
Proszę o zagłosowanie na pomysł tutaj.
0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 17, Komentator
  • 15
  • 5
  • 1

Domowy SMS

No niestety chyba będę musiał poczekać na technika. A co do prezentacji numeru, to mam zlecenie zrealizowane, mam przezentację numerów, bo mi na ekranie telefonu wyświetla kto do mnie dzwoni, i w zleceniach pisze że zlecenie jest zrealizowane.

0 Lubię to
Odpowiedz
Konto usunięte
Nie dotyczy

Domowy SMS

ivan46 napisał(-a):

No niestety chyba będę musiał poczekać na technika. A co do prezentacji numeru, to mam zlecenie zrealizowane, mam przezentację numerów, bo mi na ekranie telefonu wyświetla kto do mnie dzwoni, i w zleceniach pisze że zlecenie jest zrealizowane.

Po prawidłowej konfiguracji telefonu z funkcją SMS, aktywacja usługi następuje automatycznie po wysłaniu pierwszego sms’a

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 17, Komentator
  • 15
  • 5
  • 1

Domowy SMS

[ Edytowane ]

No wreszcie Domowy SMS został rozwiązany. Już SMS-sy na stacjonarkę przychodzą w formie tekstowej. Jak do tego doszedłem ?.

Ano trochę pokombinowałem z numerami Centrum SMS i wypaliło.

Dla zainteresowanych podaję jak skonfigurować telefon stacjonarny, żeby wszystko działało jak powinno.

Nie będę się rospisywał że muszą być spełnione 3 warunki żeby dostawać sms-y tekstowe, tylko przejdę do meritum sprawy.

1). W pierwszym Centrum SMS wpisujemy numer 802 767 000.

2). W drugim Centrum SMS wpisujemy ten sam numer z jednym zerem mniej (802 767 00)

3). Wysyłamy SMS o treści TEKST na numer 8888.

Od tej pory otrzymujemy SMS-y w formie teksowej.

Trochę to nielogiczne, że trzeba wpisać w drugie centrum niepełny numer, ale to działa.

Przecierz na logikę powinien wystarczyć jeden numer centrum, bo i tak po wpisaniu drugiego numeru centrum, w drugim centrum i tak automatycznie się wyłącza wysyłanie SMS-ów.

Poziom 17, Komentator
  • 15
  • 5
  • 1

Domowy SMS

Mała poprawka do poprzedniego postu.

Okazało się, że wystarczy wpisać numer tylko do jednego centrum SMS, ale z jednym zerem mniej.

Reasumując:

Jeżeli wpiszemy do centrum SMS numer 802 767 000, biędziemy otrzymywać SMS w formie głosowej.

Jeżeli wpiszemy do centrum SMS numer 802 767 00, będziemy otrzymywać SMS w formie tekstowej.

Oczywiście trzeba SMS tekstowy aktywować, wysyłając sms-a o treści TEKST na numer 8888.

Trochę to dziwne, ale działa. Emotikon: LOL

Poziom 10, Poszukiwacz
  • 7
  • 3
  • 0

Domowy SMS

Dzień Dobry!

Chciałbym jeszcze dodać ze swojej strony, że w przypadku aparatu Siemens Gigaset A510IP należy dodatkowo ODZNACZYĆ opcję Raport o stanie w ustawieniach SMS. Zanim na to nie wpadłem, każda próba wysłania SMSa kończyła się komunikatem Błąd FF. W tym aparacie (być może dotyczy to również innych urządzeń serii Gigaset), wprowadza się tylko jeden numer centrum - bez obcinania ostatniego 0. Jedno centrum SMS obsługuje zarówno wysyłkę jak i odbiór wiadomości.

Pozdrawiam,

Tomek

Poziom 17, Komentator
  • 15
  • 5
  • 1

Domowy SMS

Niestety u mnie ten numer nie przejdzie (bez obcięcia ostatniego zera). Jeżeli się rozchodzi o opcję Raport, to takowej opcji Gigaset C620 nie ma.

0 Lubię to
Odpowiedz