Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Domowy SMS

ROZWIĄZANE

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Domowy SMS

To już musisz poczekać na technika. A na mój Orange nie widzisz status realizacji zgłoszenia kiedy technicy sprawdzą działanie?

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 38
  • 37
  • 2

Domowy SMS

No niestety chyba będę musiał poczekać na technika. A co do prezentacji numeru, to mam zlecenie zrealizowane, mam przezentację numerów, bo mi na ekranie telefonu wyświetla kto do mnie dzwoni, i w zleceniach pisze że zlecenie jest zrealizowane.

Anonim

Nie dotyczy

Domowy SMS


ivan46 napisał(-a):

No niestety chyba będę musiał poczekać na technika. A co do prezentacji numeru, to mam zlecenie zrealizowane, mam przezentację numerów, bo mi na ekranie telefonu wyświetla kto do mnie dzwoni, i w zleceniach pisze że zlecenie jest zrealizowane.


Po prawidłowej konfiguracji telefonu z funkcją SMS, aktywacja usługi następuje automatycznie po wysłaniu pierwszego sms’a


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 38
  • 37
  • 2

Domowy SMS

No wreszcie Domowy SMS został rozwiązany. Już SMS-sy na stacjonarkę przychodzą w formie tekstowej. Jak do tego doszedłem ?.

Ano trochę pokombinowałem z numerami Centrum SMS i wypaliło.

Dla zainteresowanych podaję jak skonfigurować telefon stacjonarny, żeby wszystko działało jak powinno.

Nie będę się rospisywał że muszą być spełnione 3 warunki żeby dostawać sms-y tekstowe, tylko przejdę do meritum sprawy.

 

1). W pierwszym Centrum SMS wpisujemy numer 802 767 000.

2). W drugim Centrum SMS wpisujemy ten sam numer z jednym zerem mniej (802 767 00)

3). Wysyłamy SMS o treści TEKST na numer 8888.

Od tej pory otrzymujemy SMS-y w formie teksowej.

Trochę to nielogiczne, że trzeba wpisać w drugie centrum niepełny numer, ale to działa.

Przecierz na logikę powinien wystarczyć jeden numer centrum, bo i tak po wpisaniu drugiego numeru centrum, w drugim centrum i tak automatycznie się wyłącza wysyłanie SMS-ów.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 38
  • 37
  • 2

Domowy SMS

Mała poprawka do poprzedniego postu.

Okazało się, że wystarczy wpisać numer tylko do jednego centrum SMS, ale z jednym zerem mniej.

Reasumując:

Jeżeli wpiszemy do centrum SMS numer 802 767 000, biędziemy otrzymywać SMS w formie głosowej.

Jeżeli wpiszemy do centrum SMS numer 802 767 00, będziemy otrzymywać SMS w formie tekstowej.

Oczywiście trzeba SMS tekstowy aktywować, wysyłając sms-a o treści TEKST na numer 8888.

Trochę to dziwne, ale działa. Emotikon: LOL


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 94
  • 181
  • 0

Domowy SMS

Dzień Dobry!

 

Chciałbym jeszcze dodać ze swojej strony, że w przypadku aparatu Siemens Gigaset A510IP należy dodatkowo ODZNACZYĆ opcję Raport o stanie w ustawieniach SMS. Zanim na to nie wpadłem, każda próba wysłania SMSa kończyła się komunikatem Błąd FF. W tym aparacie (być może dotyczy to również innych urządzeń serii Gigaset), wprowadza się tylko jeden numer centrum - bez obcinania ostatniego 0. Jedno centrum SMS obsługuje zarówno wysyłkę jak i odbiór wiadomości.

 

Pozdrawiam,

Tomek


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 38
  • 37
  • 2

Domowy SMS

Niestety u mnie ten numer nie przejdzie (bez obcięcia ostatniego zera). Jeżeli się rozchodzi o opcję Raport, to takowej opcji Gigaset C620 nie ma.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 38
  • 37
  • 2

Domowy SMS

No i niestety, po przejściu z linii analogowej na VoIP wszystko się porypało. Nie można wysyłać, ani odbierać SMS-ów


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Domowy SMS

Na voipie nie mam smsów z tego co mi wiadomo.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 1
  • 0

Domowy SMS

Czy ktoś może próbował ustawić SMSy na linii stacjonarnej w ostatnim czasie?

 

Próbowałam rozwiązania z tego wątku na Gigaset C850, i niestety bez sukcesu.

 

Infolinia założyła zlecenie do montera, monter się zdziwił, ale jednak COŚ próbuje mi odczytywać SMSy oddzwaniając, więc chyba jednak dalej toto działa, ale nie mam pojęcia, jak skonfigurować aparat. Odznaczenie opcji Raport o stanie w ustawieniach SMS nic nie pomaga, nie była domyślnie włączona.

 

Próbowałam 1, 2 centra, z zerem, z 48 (chyba nie da się wprowadzić plusa w tym gigasecie...)... nic.

 

Ktoś? Coś?