Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

smartfon do tysiąca dla osoby 65+


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 427
  • 1446
  • 13

smartfon do tysiąca dla osoby 65+

@wujaszek- większość z aktywnych użytkowników forum to osoby hmm 50+ 😉
Wracając do pytania - kupiłem mojej mamie (70+) Xiaomi Redmi Note 11 Pro 6 / 128 i jest zadowolona z uwagi na duży ekran, ładne zdjęcia (wrzuca co chwilę coś na FB i Insta), łatwość obsługi nakładki Xiaomi.
Udało mi się kupić w jakiejś promocji w cenie ok 1100 - 1200 zł. Szukałem dla niej czegoś do 1k i padło na tą słuchawkę.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

smartfon do tysiąca dla osoby 65+

a według mnie wcale nie trzeba od razu kupować nie wiadomo jak drogiego telefonu. i w granicach 700-1000 a nawet ciut ponad 1tys można naprawdę wiele dobrych telefonów znaleźć . I to nie koniecznie flagowce są najlepsze. Jest wiele mniej popularnych, które wcale nie są złe a nawet mogą się okazać czasem lepsze. Zwłaszcza teraz im nowszy model to można zauważyć, że często wręcz pogarszające parametry posiadają. Cóż taki przykład na moim telefonie Realme 6 mam sb 8gb Ramu a nowsze wersje niby posiadają 8gb ramu ale nie te na europejski czy nawet polski rynek . A jak juz się trafi wersja wersja z 8gb Ramu  i nowsza niż realme 6 to z tg co pamiętam ponad 1100 zł kosztuje. A drugi fakt to oprócz pamięci nowsze wersje maja np gorszy aparat i wiele innych parametrów . Więc nie zawsze nowsza wersja jest równo znaczna z lepszymi parametrami. Porównywałem też niektóre telefony  z rzadszych marek z flagowcami i niektóre flagowce gorzej wychodziły. Wbrew rożnym opiniom sprzęty firm oppo zte realme są naprawdę warte uwagi.

Anonim

Nie dotyczy

smartfon do tysiąca dla osoby 65+

@Emill1 popieram.Ta osoba w tej chwili korzysta z bardzo budżetowego telefonu. Jak autor wspomniał to jej przestaje wystarczać. Ale również moim zdaniem nie ma co celować od razu w aparaty z najwyższej półki. Za 1000 zł można wybrać naprawdę fajny telefon. Będzie on miał i tak znacznie lepsze parametry niż posiadany obecnie model. I na pewno zapewni dużo wyższy i zadowalający obdarowanego poziom korzystania z telefonu. 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2074
  • 7621
  • 30

smartfon do tysiąca dla osoby 65+


@Emill1napisał(-a)

wcale nie trzeba od razu kupować nie wiadomo jak drogiego telefonu


nie od razu, tylko od drugiego razu. OP w pierwszym wpisie wpisał, że obecny smarfon nie daje rady.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2074
  • 7621
  • 30

smartfon do tysiąca dla osoby 65+

To i ja dorzucę swój typ. Jak średniak, to z kategorii superśredniak. Mieści się tu Samsung A53 lub A52s. One będą otrzymywały długo aktualizacje, a to nie jest bez znaczenia. A52s był latem w promocji niedzielnej w sklepiku Orange za 1200zł. Nabyłem i ja.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12910
  • 53072
  • 610

smartfon do tysiąca dla osoby 65+

@pirenej  mam A52s 5G  i naprawdę zero problemów. Polecam 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

smartfon do tysiąca dla osoby 65+


@agat13napisał(-a)

@pirenej  mam A52s 5G  i naprawdę zero problemów. Polecam 


@agat13 , też polecam, bo nawet dostałem aktualizację do Androida 13. Testowałem go dzisiaj z aplikacją hOn do nowo zakupionej lodówki. Chociaż 5-letni SG J3 2017 z Androidem 9 też sobie radzi. Nie ma jednak porównania obu modeli. Dla samych połączeń, nawet jak wyłączą 3G, to Maxcom ma tanie i fajne telefony dla niezbyt zamożnych seniorów. Nie było telefonów, a woźnica zbierający kanki z mlekiem od krów, miał lepsze "rozsiewanie", aniżeli Wi-Fi😂


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 193
  • 680
  • 1

smartfon do tysiąca dla osoby 65+

No w sumie macie rację skoro dla seniora to powinien być w miarę prosty, wygodny i sprawny. A moja propozycja to chyba tylko dla emerytow z Niemiec 🙂. Tyle że teraz mi sie marzy sprzedac moje wszystkie laptopy, tablet samsunga i w sumie drogi zegarek i zamienić to wszystko na sprzet ze znakiem jabłuszka bo wtedy to ma dopiero sens, ale to chyba pozostanie w sferze marzeń bo raz że to duża kasa i mnie nie stać a nawet gdybym miał to żal tyle wydać. Wiem że każdy ma swoje ulubione typy Samsungi, Huawei i inne kazdy coś lubi zresztą ja sam trzymam nowe Redmi 11 PRO 5G który też jest super telefonem i można w nim totalnie wszystko zmienić , co lubię. No i nie chce tracic kontaktu z Androidem bo też niedługo powinienem dostać 13. Tyle że Apple jest bardzo łatwy w obsłudze, intulicyjny no i zdjęcia i filmy robi bez porownania mimo ze obiektywy 12 Mpix ale nawet nowa Xiaomi 12 z 208 Mpix nie daje mu rady , ale to kwestia matrycy a nie Mpix. Naprawdę mam porownanie bo róznych smartfonow mialem roznych firm chyba ponad 30 ( takie zboczenie - innaczej hobby ).


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

smartfon do tysiąca dla osoby 65+

@kris68 , chcesz wkurzyć niektórych seniorów? 30 grudnia może być Twój model 

iPhone 14 Pro Max 256 GB – złoty ... jak sprzedasz ze swojej kolekcji co nieco 😁


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2074
  • 7621
  • 30

smartfon do tysiąca dla osoby 65+

zdefiniuj: "senior"