Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wzmacniacz sieci WiFi do Funbox 6

ROZWIĄZANE

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 20
  • 68
  • 1

Wzmacniacz sieci WiFi do Funbox 6

Mam Orange światłowód i Funboxa 6. Instalacja w domku jednorodzinnym piętrowym. Na modemie sieć mam podzieloną na 2.4 GHz i 5GhZ. Pomiędzy piętrami jest strop z płyty żelbetowej, co skutkuje słabszym sygnałem WiFi na piętrze. 2.4GHz potrzebne mi jest do obsługi kamer monitoringu. 

 

Do tej pory miałem wzmacniacz na piętrze TP-Link RE200, który od biedy dawał radę, ale kilka dni temu coś się stało i wzmacniacz stracił moc i zasięg. Jak jest blisko kamery to jeszcze od biedy działa, ale za to jest już na tyle daleko od Funboxa, że traci kontakt w modemem i przez to sieć staje się niestabilna i kamera traci łączność. Mówię o odległość dosłownie 2-3 m i jednej ścianie z pustaka pomiędzy repeaterem a kamerą.

Dlatego jestem zmuszony kupić nowy lepszy a przede wszystkim mocniejszy repeater. Czy ktoś ma może doświadczenie i może podpowiedzieć co wybrać?

A może wziąć ten wzmacniacz od Orange. Tanie nie jest, bo 15 zł co miesiąc, ale jak się nie ma co się lubi ... ktoś testował to rozwiązanie w podobnym budynku i może podzielić się doświadczeniem?

 

 

________________
* Przeniosłem z działu Internet domowy – moderator Michał

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12998
  • 53386
  • 620

Wzmacniacz sieci WiFi do Funbox 6

@Jad4 Zaleta SWB jest pełna kompatybilność z FB. Po pierwsze SMART, czyli inteligentny system zarządzania siecią wifi, jedno SSID i hasło.

Płynne przechodzenie i przełączanie się. pomiędzy nadajnikami (SWB i FB) urządzeń mobilnych (tablet i smartfon)

Dobrze współpracuje z modemem i jeśli tylko prawidłowo ustawisz urządzenia względem siebie (co znów ułatwia aplikacja), to strata na przekazywaniu netu między urządzeniami po 5GHz jest minimalna, a wręcz symboliczna. Jakość SWB i siła sygnału jest analogiczna jak w FB, bo to te same komponenty...

Zaletą jest to, że wypożyczasz na testy...używasz, sprawdzasz i jeśli coś jest nie tak, oddajesz płacąc za te kilka dni kilka zł ...Zanim kupisz coś drogiego, można za grosze sprawdzić i takie rozwiązanie 🙂

Według mnie rozwiązanie mało absorbujące i wygodne.

Dodam, że ma też tryb pracy Access Pointa, oraz miniswitcha 2-portowego na pokładzie...co daje możliwość podłączenia urządzeń po kablu na 1 piętrze.

Swoją drogą, zawsze łączność pomiędzy piętrami najlepiej realizować po kablu- zero strat i 100% pewności transmisji...Później można kombinować sieć wifi za pomocą AP-naprawdę polecam

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

15 ODPOW. 15

Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2083
  • 7664
  • 31

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12998
  • 53386
  • 620

Wzmacniacz sieci WiFi do Funbox 6

@Jad4 Zaleta SWB jest pełna kompatybilność z FB. Po pierwsze SMART, czyli inteligentny system zarządzania siecią wifi, jedno SSID i hasło.

Płynne przechodzenie i przełączanie się. pomiędzy nadajnikami (SWB i FB) urządzeń mobilnych (tablet i smartfon)

Dobrze współpracuje z modemem i jeśli tylko prawidłowo ustawisz urządzenia względem siebie (co znów ułatwia aplikacja), to strata na przekazywaniu netu między urządzeniami po 5GHz jest minimalna, a wręcz symboliczna. Jakość SWB i siła sygnału jest analogiczna jak w FB, bo to te same komponenty...

Zaletą jest to, że wypożyczasz na testy...używasz, sprawdzasz i jeśli coś jest nie tak, oddajesz płacąc za te kilka dni kilka zł ...Zanim kupisz coś drogiego, można za grosze sprawdzić i takie rozwiązanie 🙂

Według mnie rozwiązanie mało absorbujące i wygodne.

Dodam, że ma też tryb pracy Access Pointa, oraz miniswitcha 2-portowego na pokładzie...co daje możliwość podłączenia urządzeń po kablu na 1 piętrze.

Swoją drogą, zawsze łączność pomiędzy piętrami najlepiej realizować po kablu- zero strat i 100% pewności transmisji...Później można kombinować sieć wifi za pomocą AP-naprawdę polecam


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 20
  • 68
  • 1

Wzmacniacz sieci WiFi do Funbox 6

Po kablu to dzisiaj już nie zrobię. Kable mam nawet w ścianie, ale niestety wszystkie spotykają się na strychu, gdzie dla odmiany nie ma światłowodu i Funboxa. Musiał bym dodatkowy switch tam wstawić, a to kolejne koszty i nie wiadomo czy by działało. 


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2393
  • 9907
  • 85

Wzmacniacz sieci WiFi do Funbox 6

Cześć @Jad4 

Spróbuj przetestować wzmacniacz sygnału WI-FI Smartboxa Wi-Fi 6. Możesz uda się u Ciebie wzmocnić sygnał WIFI  Na stronie Orange o Smartboxie Wi-Fi 6 pisze, że możesz go wypożyczyć bez umowy lojalnościowej. Smartbox Wi-Fi 6 zamówisz podczas zawierania umowy na dowolną ofertę z internetem domowym lub w każdym momencie trwającej już umowy. Wypożyczenie Smartbox Wi-Fi 6 kosztuje 14,99 zł miesięcznie. Opłata zostanie doliczona do Twojego rachunku za usługi Orange. W każdej chwili możesz oddać urządzenie w najbliższym salonie Orange.O tym w tym linkuhttps://www.orange.pl/zobacz/modemy-dekodery-Orange/wifi-extender#contentComponent_9 Połączyć Smartboxa WI-FI 6 z Funboxem 6 możesz połączyć poprzez kabel Ethernet lub przez WIFI poprzez aplikacje Mój Funbox.

Więcej informacji o Smartboxie WIFI 6 znajdziesz w filmiku Orange Ekspert- Smartbox Wi-Fi 6 https://www.youtube.com/watch?v=_CLmzDJsrrk

Pozdrawiam 🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12998
  • 53386
  • 620

Wzmacniacz sieci WiFi do Funbox 6

@Jad4 Żadne koszty. Łapiesz najbliższy punkt z kablem eth w stosunku do FB. Na strychu łączysz drugi jego koniec z podobnym, który kończy się w konkretnym miejscu a 1 piętrze za pomocą odpowiedniego łącznika, lub nawet switcha i wpinając AP do końca drugiego kabla na 1P masz super połączenie pomiędzy modemem a AP (dowolnym). To rozwiązanie jest jedynie słuszne


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 20
  • 68
  • 1

Wzmacniacz sieci WiFi do Funbox 6

W sumie mógłbym AP dać na strychu i było by ok. Czyli Finbox do gniazda a z drugiej strony AP. I powinny ze sobą gadać. Tylko czy zasięg na piętrze będzie OK? To bym musiał sprawdzić .... 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12998
  • 53386
  • 620

Wzmacniacz sieci WiFi do Funbox 6

@Jad4 To żaden problem. Nawet laik ogarnie założenia gniazda po obu stronach kabla (trzeba tylko zrobić to uważnie) i testów. Możesz zweryfikować to dołączając laptop na strychu i robiąc speedtesta po kablu. Później robisz to samo do pokoju na 1p łącząc dwa końce kabli przychodzących na strych ze sobą...

Naprawdę dasz radę.Sam zasięg możesz zweryfikować stawiając AP na strychu i weryfikując na aplikacji WifiAnalyzer chodząc po 1 piętrze i robiąc pomiary w miejscach najbardziej potrzebnych...Przestawiając AP po strychu i robiąc pomiary na dole, będziesz wiedział które miejsce jest optymalne dla AP i już...


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18438
  • 52715
  • 710

Wzmacniacz sieci WiFi do Funbox 6

@Jad4 jak chcesz mieć stabilnie i porządnie, to warto zrobić na kablu. Switch-e nie są aż takie drogie, więc warto kilka setek zainwestować i nie bawić się w repetery. Na piętrze zamontować router ustawiony na AP klient. Będzie śmigało, aby tylko wykryć i podłączyć odpowiednie przewody.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1650
  • 8169
  • 64

Wzmacniacz sieci WiFi do Funbox 6

@Jad4 Jeżeli masz kable z pierwszego i drugiego piętra spotykające się z jednym miejscu (na strychu) to możesz je połączyć connection boxem za kilkanaście złotych (najlepiej) lub zwykłą beczką jak masz zarobione końcówki. Nie potrzebujesz wtedy switcha, który wymaga zasilania. Router czy AP ustawisz sobie na drugim piętrze.