Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Limit urządzeń na raty


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 353
  • 1787
  • 3

Limit urządzeń na raty

@Zioleksrk  Pewnie jest jakis limit ile możesz wziąść urzadzeń na raty przeciez gdybyś tego nie spłacał to bedziesz miał taki dług jak z stąd do Krakowa.Orange jak każdy operator musi sie jakoś zabezpieczyć przed frałdami tak mi sie wydaje...


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 125
  • 437
  • 1

Limit urządzeń na raty

To jest bardzo ciekawe, bo konsultantka przekazała mi info, że mam dosłać PIT-36L lub ZUS DRA. To oznacza, że jest limit nie liczby urządzeń, a finansowy.

 

I to jest idiotyzm. Dlaczego? Ano dlatego, że wbrew temu, o czym pisze @IreneuszCD, Orange zarabia na telefonach. Nie tylko tych sprzedawanych w systemie ratalnym. Oczywiście, nie może zarabiać na odsetkach od płatności ratalnych, bo nie jest instytucją bankową. Tylko takie mogą udzielać kredytów oprocentowanych. Zarabia jednak na upustach cenowych. Po prostu - biorąc pod uwagę iPhone kosztującego 7.000 PLN - sklep przysłowiowego "pana Kazia", kupuje od dystrybutora 5 telefonów. Więc może uda mu się uzyskać rabat 10 PLN na sztuce. Orange kupuje 50.000 sztuk telefonów. I ma upust na sztuce (strzelam) 1.000 PLN. A nawet więcej. Mało kto wie, ale narzuty cenowe na sprzęcie np. w sklepach RTV AGD sięgają 200-400%, więc teges...

Swoją drogą dla klientów jest korzystnie kupować w ratach "zerówkach"...

 

Z drugiej strony. tajemnicą Poliszynela jest fakt, że masa osób sprzedaje telefony natychmiast po zakupie w Orange. Wystarczy popatrzeć na OLX i Allegro i choćby na iPhone 15 Pro Max. Akurat poluję na niego, ale są "janusze polskiego biznesu", którzy wykupują stock i sprzedają na innych platformach za kwoty np. 12.000 PLN...

Natomiast jeśli limity miałyby być jakąś prewencją, to chyba nie bardzo. Bardziej działa to na szkodę osób, które "uczciwie" korzystają z tego typu usług.

 

Dodam, że aktualnie mam bodaj 32.000 PLN w spłacanych urządzeniach. Jak wspomniałem wcześniej, korzystniejsze jest spłacanie w ratach zerówek, niż płacenie "na raz" kilku tysięcy PLN. I nagle mam założony "kaganiec" mimo, iż było moment, ze miałem około 50.000 PLN. I nic się nie działo.

 

Jeśli wątek czyta jakiś pracownik Orange "umoczony" w kwestie związane z finansowaniem., to napiszę tak: może warto czasem pomyśleć. Nie sprawia to bólu, zapewniam, a może przynieść pozytywne efekty...


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32534
  • 37209
  • 1374

Limit urządzeń na raty

Takie limity nie będą znoszone. Zawsze są ustalane indywidualnie. Niebawem będzie już to nie oceniał człowiek, a sztuczna inteligencja (o ile już tego nie robi). To że ktoś spłacił ileś urządzeń, nie oznacza, że w przyszłości zawsze będzie spłacał. Wiarygodność płatnicza zawsze jest weryfikowana, nie tylko w Orange.

Orange i inni operatorzy w Polsce nie zarabiają na upustach. Warto poczytać zasady rachunkowości i rozliczania podatku VAT. Przychód można wykazać od razu. I to jest główny powód czemu już nie ma "telefonów za złotówkę".

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 125
  • 437
  • 1

Limit urządzeń na raty

"Warto poczytać zasady rachunkowości i rozliczania podatku VAT. Przychód można wykazać od razu. I to jest główny powód czemu już nie ma "telefonów za złotówkę".

 

A co ma piernik do wiatraka?

Co mają zasady rachunkowości i rozliczanie VAT do tego, czy zakupujesz jako firma produkt z upustem czy nie? I co ma do tego przychód? I już w ogóle "telefony za złotówkę". A nie wspominając o sztucznej inteligencji...

 

Sorry, ale w wątku mowa o limitach na zakup urządzeń na raty, a Ty jak widze nie masz kompletnie pojęcia o czym pisałem. Żeby nie wskazać, że o czymkolwiek, a tym bardziej o tym, o czym sam piszesz. Mnie to wygląda na przeklejkę jakiegoś tekstu z kilku randomowych stron. Kompletnie bez powiązania i logiki

 

"Orange i inni operatorzy w Polsce nie zarabiają na upustach."

Tja..., a świstak tak siedział. I całkiem charytatywnie umożliwiają zakup w swoim sklepie. Obudź się...

 

________________
* Edytowałem wpis – moderator Michał


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 23
  • 0

Limit urządzeń na raty

Dokładnie, widzę że wypowiada się tutaj sporo osób, które odpowiadają żeby tylko odpowiadać 🙂 Poczekamy na stanowisko kogoś z Orange, bo wydaje mi się że ta sytuacja może się zmienić, bo czemu płacąc faktury nie mogę sobie pozwolić żeby płacić ich więcej. Rozumiem, jak są jakieś opoznienia w płatności lub cokolwiek innego, ale nie limit na urządzenia 😉 Tak więc bardzo proszę o merytoryczne odpowiedź, a nie przypuszczenia 🙂

 

________________
* Usunąłem pusty spoiler – moderator Michał


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32534
  • 37209
  • 1374

Limit urządzeń na raty

Widzę, że niektórzy tylko epitety potrafią.

Limity nie znikną. To, że ktoś spłacał coś w przeszłości - nie zawsze oznacza, że będzie robił to nadal. To działa na podobnej zasadzie jakbyś brak kolejne kredyty w banku. Jeśli masz ich dużo i ich łączna kwota nie jest wielka - w pewnym momencie dodatków umów nie będzie można zawierać bez spłaty poprzednich.

Poza tym zaskoczę czymś jeszcze - wszyscy operatorzy komórkowi z wielkiej czwórki mają swoją wewnętrzną bazę tzw. ZONK gdzie też jest wspólny limit we wszystkich sieciach z W4.

Te limity dotyczą tak naprawdę dotyczą mniej niż 1% klientów i dla większości osób są nieodczuwalne.

Ustawa o rachunkowości ma to do siebie by pokazać na czym zarabiają operatorzy. W odróżnieniu od większości pozostałych sklepów czy sieci elektromarketów operatorzy mają specjalne umowy i rozliczają się w dolarach lub euro za zakup sprzętów. Dodatkowo poza promocjami ceny są większe, bo w koszt zakupu są doliczone inne koszta np. magazynowanie na sklepach (w mniejszych miejscowościach często wiele modeli z niskiej i średniej półki jest dostępnych od ręki na miejsc u operatorów, a nie zawsze w elektromarketach) czy też koszty windykacji itp.

Przykro, że Cię indywidualnie spotkała sytuacja. Jeśli chcesz się pozbyć jak piszesz kagańca, to musisz trafić na doradcę/sprzedawcę o większych uprawnieniach. Niestety nie w każdym salonie lub na infolinii znajdziesz od ręki taką osobę. Inną opcją jest wpłata depozytu na poczet zobowiązań, ale to możliwe w wybranych salonach.

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29470
  • 270

Limit urządzeń na raty

@Zioleksrk  przeczytałem wątek i od siebie powiem tylko że na tym forum nie otrzymasz w 100% pewnej i konkretnej odpowiedzi (skoro nawet na infolinii dostajesz sprzeczne info), tu jesteśmy klientami takimi jak Ty i pomagamy, a przynajmniej próbujemy pomagać sobie wzajemnie według naszej wiedzy (bardziej na zagadnienia techniczne). Osoby typowo z Orange tu się rzadko pojawiają, a już z działu finansowego to raczej wcale.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13562
  • 55446
  • 663

Limit urządzeń na raty

@ZioleksrkŻeby nie było...podpytałem pracownika Orange. Limitu liczbowego nie ma. Tu całkowicie słuszność ma @Piotrekk85 . Wyliczane jest to na zasadzie (uogólniam) algorytmu właściwego dla każdego klienta indywidualnie.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29470
  • 270

Limit urządzeń na raty

@agat13  Ty to masz wszędzie "wtyki" 🔌 😉


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13562
  • 55446
  • 663

Limit urządzeń na raty

@slav72Kilka wystarczy 🙂 nie na tyle jednak, aby w domu FTTH załatwić 🙂 mimo, że 400m ode mnie jest i to po słupach...a w kanalizacji to nawet 78m od domu 🙂