Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

W pakiecie drożej - Fatalna obsługa zamówień internetowych


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 2
  • 0

W pakiecie drożej - Fatalna obsługa zamówień internetowych

Z uwagi na to że nie można wysłać żadnej wiadomości e-mail z uwagami do BOK/Sprzedaży załączam poniżej moją przygodę z przedłużaniem umowy, a dokładniej wycinek z odstąpienia od umowy:

 

Odstępuję od umowy ponieważ:
- Przy pierwszej próbie przedłużenia umowy zamiast zamówionego routera Huawei B618s otrzymałem zegarek Apple Watch. Nie był to błąd przy pakowaniu, ponieważ w umowie również był Apple Watch, i wysoka rata za urządzenie, mimo tego że podczas zamówienia telefonicznego nawet nie padło słowo o zegarku a wyłącznie o routerze Huawei B618s. Mimo że błąd nie był z mojej winy to nie można było tego w cywilizowany sposób załatwić, tylko musiałem odstąpić od umowy i na własny koszt odesłać urządzenie! Plus jedynie taki że przesyłka została dostarczona na wskazany adres dostawy (do miejsca mojej pracy) a nie na adres domowy.

 

- Przy drugim podpisaniu umowy po uprzednim odstąpieniu, urządzenie otrzymałem już właściwie ale tym razem na adres domowy mimo że tak jak poprzednio wyraźnie wskazałem gdzie przesyłka ma zostać doręczona. Specjalnie i z trudem zorganizowałem sobie w tym dniu pracę w biurze, oraz odwołałem wyjazdy do klientów, ku mojemu zdziwieniu kurier zadzwonił że jest pod domem! Poziom mojej irytacji był naprawdę skrajny.
- Rata za router przy ofercie Orange Love wynosi 32zł, zaś cena widoczna na stronie orange.pl to 27,99 bez skorzystania z pakietu Love – czyli w pakiecie jednak drożej!

Wobec powyższych rezygnuję z internetu domowego LTE, oraz wszystkie 3 numery telefonu, które są w ofercie abonamentowej będę przenosił do najbezpieczniejszej oferty na kartę, gdzie w każdej chwili bezproblemowo mogę zmienić operatora.

 

Czy macie podobne doświadczenia ?

4 ODPOW. 4

Pracuję w Orange
  • 470
  • 916
  • 53

W pakiecie drożej - Fatalna obsługa zamówień internetowych

@Kamil1987w chwili gdy podpisywałeś umowę dostarczoną przez kuriera miałeś tam protokół odbiorczy z informacją co odbierasz. Należało nie przyjąć tej przesyłki. Widocznie osoba z którą rozmawiałeś błędnie zaznaczyła urządzenie. Niestety jako, że odebrałeś przesyłkę należy odstąpić od umowy kupna/sprzedaży i odesłać błędnie dostarczony sprzęt.

 

Ceny za poszczególne urządzenia przy każdym pakiecie są inne.

Akurat urządzenie, które wskazujesz jest urządzeniem wyprzedażowym stąd zapewne różnica w cenie.


Pracuję w Orange
  • 1
  • 3
  • 0

W pakiecie drożej - Fatalna obsługa zamówień internetowych

Kamill1987 pomyłka z 1 umową była oczywista chociaż rzeczywiście mogłeś jej od razu nie odbierać.

Jednak co do drugiego zarzutu to nie zwróciłeś uwagi na jeden ważny aspekt, a mianowicie kosztów tych usług.


@Kamil1987napisał(-a)
.......

- Rata za router przy ofercie Orange Love wynosi 32zł, zaś cena widoczna na stronie orange.pl to 27,99 bez skorzystania z pakietu Love – czyli w pakiecie jednak drożej!


Orange Love z tym routerem to koszt łączny 111,99zł, natomiast koszt utrzymania takiego internetu z routerem i telefonem w najniższym abonamencie to 142,98zł.

A jeszcze pisałeś o 2 innych numerach.

Może warto jednak najpierw przeliczyć całą ofertę, zanim podejmie się tak pochopną jej ocenę.

 


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 2
  • 0

W pakiecie drożej - Fatalna obsługa zamówień internetowych

Oczywiście przeliczyłem sobie co mi się bardziej opłaca, jestem zwolennikiem ofert na kartę bo jak dla mnie zawsze były korzystniejsze niż abonament, 4-5 lat się Orange męczył aby namówić mnie na umowę terminową aż w końcu oferta stała się na tyle korzystna, że opłacało mi się przejść na abonament.

 

Tłumaczę i objaśniam dlaczego oferta Orange Love nie jest korzystna:

- Internet Domowy 4G - 69,99zł
- Rata za router Huawei B618 - 32zł w ofercie Love, zaś w standardowej ofercie bez pakietu LOVE, rata miesięczna za router to 27,99zł (Dlaczego rata za router w ofercie Love z automatu się zwiększa ? Przecież jest to łączenie usług dla obniżenia cen a nie ich podniesienia.)
- Opłata za abonament telefoniczny w pakiecie Orange Love - 25zł (tak mi powiedziano dziś na infolinii, nie mam umowy przed sobą aby zweryfikować co na niej było, raczej to samo)

 

Co łącznie nam daje 126,99zł/m-c za 250GB Internetu 4G w domu a w tym chyba 100GB współdzielone z telefonem + z 15GB pakietu w abonamencie telefonicznym.

 

A teraz inne rozwiązanie:

- Abonament Internet Domowy 4G (250GB) - 69,99

- Rata za router Huawei B618 - 27,99

- Telefon przeniesiony do oferty na kartę z pakietem Bez limitu na 365 dni za 300zł/rok a w tym 1024GB pakietu internetowego na rok. Przy skorzystaniu z bonusu za doładowanie kwotą 200zł (30zł gratis) i bonusu skarbonka (20zł), rzeczywisty średniomiesięczny koszt wyniesie 20zł za rozmowy i SMSy bez limitu + średniomiesięcznie 85,33GB internetu na telefon.

 

Co łącznie da 117,98zł, więc oszczędność 216,24zł w ciągu 24-mc i do tego znacznie wyższy pakiet internetu niż w wersji współdzielonej w pierwszym wariancie. Nie wspominając o dodaniu dwóch pozostałych numerów do pakietu Love, zapewne za każdy z nich to kolejne 25zł i w dalszym ciągu internet współdzielony już na 3 telefony + router a tak, za 20zł m-c każdy z tych numerów będzie miał swoje 1024GB na rok. więc kolejne 240zł oszczędności w skali umowy na 24mc.

 

Czy w abonamencie da radę taniej za Internet Domowy 4G + 3 numery ? W mojej wersji średniomiesięcznie wyjdzie 157,98zł m-c za nielimitowane rozmowy i smsy + 506GB m-c (250GB z domowego LTE + średnio 85,33GB na każdy telefon.

Gdyby nie fakt że potrzebuję zewnętrzny publiczny adres IP dla dostępu z zewnątrz do domu, to bym zupełnie zrezygnował z oferty abonamentowej i by było jeszcze taniej.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

W pakiecie drożej - Fatalna obsługa zamówień internetowych

Mylnie zakładasz, że każda oferta musi być najbardziej atrakcyjna. Każda ma swoje uzasadnienie biznesowe i marketingowe.