Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Q&A: Orange Love dla firm - Internet LTE Biurowy + abonament Dla Firm

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 7
  • 0

Q&A: Orange Love dla firm - Internet LTE Biurowy + abonament Dla Firm

Witam,

Jestem zainteresowany zakupem pakietu Orange Love dla firm - Internet LTE Biurowy + abonament Dla Firm.

 

Przed wycieczką do salonu, miałem nadzieję, że Orange dysponuje jakąś rzeczową informacją przez e-mail / czat. Tak jednak nie jest i trochę to smutne - czat przekierowuje do salonu / telefonu, a maila nie mają. Być może szanowni forumowicze są w stanie rozwiać moje wstępne wątpliwości, pytania poniżej:

1. Czy można wykorzystać istniejący, własny numer w Orange Smart na kartę, przerejestrować na moją działalność i wykorzystać z Orange Love dla firm?
2. Jak wyżej ale numer zarejestrowany na członka rodziny w ofercie Orange na kartę. Czy można go przerejestrować za zgodą obu stron i wykorzystać z abonamentem Dla Firm? Jeżeli tak to jak wygląda procedura przerejestrowania?
3. Czy jest bonus za przeniesienie się z oferty na kartę w Orange do oferty abonamentowej Dla Firm?
4. Czy pakiet internetowy 10 GB jest wspólny dla dwóch abonamentów Dla Firm w Orange Love, płatnego i darmowego?
5. Jaki dokładnie model modemu / routera dostajemy w ofercie Internet LTE Biurowy? Jakimi gniazdami anteny zewnętrznej LTE dysponuje ten sprzęt?
6. Obecnie posiadam następującą instalacją LTE: modem Huawei E3372 USB (gniazdo antenowe TS-5 x 2), antena kierunkowa (wtyk SMA) oraz router TP-Link TL-MR3220. Czy możliwe jest wykorzystanie tego sprzętu (lub innego) w strefie biurowej po wcześniejszej rejestracji routerem Orange? Czy są jakieś restrykcje na modemy LTE ogólnie?
7. Czy jeżeli moja obecna instalacja LTE pozwala na stabilny odbiór sygnału w ofercie Orange Free na kartę to daję to gwarancję co najmniej takich samych osiągów w strefie biurowej Internetu LTE Biurowego?
8. Czy istnieje możliwość otrzymania dodatkowej karty SIM dla Internet LTE Biurowy i wykorzystywanie w ten sposób 60 GB z pakietu poza strefą biurową?
9. Czy istnieje możliwość przetestowania zakupionych usług Internet LTE Biurowy oraz abonamentów Dla Firm w Orange Love przed podpisaniem umowy lub odstąpienia od umowy w razie gdy oferta nie spełnia oczekiwań?

 

Z góry przepraszam jeżeli moje pytania nie są trafione lub informacje są już gdzieś dostępne. Niestety z mojej perspektywy strona Orange jest chaotyczna, a w ofertach jest mało konkretów.


Dziękuję za pomoc i pozdrawiam!

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 395
  • 908
  • 43

Q&A: Orange Love dla firm - Internet LTE Biurowy + abonament Dla Firm

Sporo pytań, ale mam nadzieję, że uda mi się na nie odpowiedzieć 🙂
1. TAK
2. TAK, należy z obecnym właścicielem podejść do salonu i wypełnia się odpowiedni formularz przerejestrowania numeru.
3. NIE
4. W ofercie dla firm nie ma (bez wykupienia dodatkowych usług) współdzielenia pakietów. Każdy numer tel. ma 10 GB (20GB z Multipakiem), niezależnie od ilości numerów na koncie. Maksymalnie w OL dla Firm można mieć 20 numerów. 1 numer główny (28,18zł), 1 numer drugi (0zł) i 18 dodatkowych (19,99zł, wszystkie ceny netto).
5. Zasadniczo wszystkie jakie są obecnie u nas w sprzedaży. Osobiście polecam Huaweia B618, albo Flyboxa LTE+ (z wejściem SMA)

6. Każde urządzenie pracujące w Polsce będzie działać w sieci Orange jeśli nie ma SIMlocka. Czasami wymagana jest konfiguracja APNów, ale nie jest to coś bardzo skomplikowanego.
7. Nikt nie da Ci nigdy żadnych gwarancji jeśli chodzi o usługi mobilne, aczkolwiek jeśli na karcie prepaid masz dobre osiągi istnieje bardzo wysokie prawdopodobieństwo, że w usłudze Internetu Biurowego będzie podobnie.
8. TAK, można aktywować jedną dodatkową kartę do korzystania z pakietu 60GB, opłata wynosi 5zł miesięcznie, kartę można odebrać tylko w salonie

9. Obecnie nie ma tzw. "oferty na próbę", a jeśli chodzi o odstąpienie, to nie dotyczy to klientów biznesowych.

Więcej szczegółów uzyskasz pod 801 234 567, ewentualnie ktoś na forum jeszcze ma dodatkowe informacje.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

10 ODPOW. 10

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 395
  • 908
  • 43

Q&A: Orange Love dla firm - Internet LTE Biurowy + abonament Dla Firm

Sporo pytań, ale mam nadzieję, że uda mi się na nie odpowiedzieć 🙂
1. TAK
2. TAK, należy z obecnym właścicielem podejść do salonu i wypełnia się odpowiedni formularz przerejestrowania numeru.
3. NIE
4. W ofercie dla firm nie ma (bez wykupienia dodatkowych usług) współdzielenia pakietów. Każdy numer tel. ma 10 GB (20GB z Multipakiem), niezależnie od ilości numerów na koncie. Maksymalnie w OL dla Firm można mieć 20 numerów. 1 numer główny (28,18zł), 1 numer drugi (0zł) i 18 dodatkowych (19,99zł, wszystkie ceny netto).
5. Zasadniczo wszystkie jakie są obecnie u nas w sprzedaży. Osobiście polecam Huaweia B618, albo Flyboxa LTE+ (z wejściem SMA)

6. Każde urządzenie pracujące w Polsce będzie działać w sieci Orange jeśli nie ma SIMlocka. Czasami wymagana jest konfiguracja APNów, ale nie jest to coś bardzo skomplikowanego.
7. Nikt nie da Ci nigdy żadnych gwarancji jeśli chodzi o usługi mobilne, aczkolwiek jeśli na karcie prepaid masz dobre osiągi istnieje bardzo wysokie prawdopodobieństwo, że w usłudze Internetu Biurowego będzie podobnie.
8. TAK, można aktywować jedną dodatkową kartę do korzystania z pakietu 60GB, opłata wynosi 5zł miesięcznie, kartę można odebrać tylko w salonie

9. Obecnie nie ma tzw. "oferty na próbę", a jeśli chodzi o odstąpienie, to nie dotyczy to klientów biznesowych.

Więcej szczegółów uzyskasz pod 801 234 567, ewentualnie ktoś na forum jeszcze ma dodatkowe informacje.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2007
  • 5375
  • 181

Q&A: Orange Love dla firm - Internet LTE Biurowy + abonament Dla Firm

1. i 2. Tak jak najbardziej

3. Nie ma, dodatkowo zapłacisz opłatę aktywacyjną 39 netto, niektórzy sprzedawcy posiadają specjalne kody anulujące te opłaty.

4. Każdy z numerów ma swój pakiet.

5. Huawei B525 bodajże, znany pod nazwą Orange Flybox LTE + płacisz za nieg w ratach doliczanych do faktury.

6. Tak.

7. Myślę że tak, nie powinno być problemu.

8. Tak dodatkowa opłata 5 zł miesięcznie

9. Nie ma takiej opcji. Podpisujesz umowę na 2 lata nieodwracalnie 🙂

Jak coś nie tak napisałem koledzy poprawcie mnie.


Zespół Nasz Orange
  • 2889
  • 10771
  • 64

Q&A: Orange Love dla firm - Internet LTE Biurowy + abonament Dla Firm

Pewnie bym mógł odpowiedzieć, ale może pozwolę sobie przywołać eksperta. @moherowyberet możesz zerknąć?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32279
  • 35956
  • 1364

Q&A: Orange Love dla firm - Internet LTE Biurowy + abonament Dla Firm

1. Tak. Ale musisz trafić na "kumatą" osobę. Na forum czasem pomaga w ofercie firmowej @bwlodar
2. Procedur jest wiele. Czynności należy zwykle etapami, wg mnie najszybciej zrobić to następująco:
- wycieczka do salonu (najlepiej do jakiegoś większego), musisz być Ty i obecny właściciel jednocześnie, przepisujesz numer na siebie jako osobę fizyczną
- potem już możesz robić co chcesz. Przerejestrować na firmę w prepaidzie czy działać dalej. Wszystkie czynności na miejscu w salonie (niestety).
3. Na 99% nie ma, ale nie znam wszystkich promocji. Jak szukasz bonusu, jak przerejestrujesz numer na siebie w kroku opisanym w 2, przenieś do prepaida w innej sieci, a potem wróć do Orange - wtedy są czasem promocje za "przeniesienie numeru z innej sieci" (ale nie zawsze).
4. Nie wiem
5. Tu możesz zobaczyć sprzęty dostępne na www na teraz https://www.orange.pl/klienci_biz/laptopy?saleMethod=RATY&terminalType=routery#menu_telefony
Airbox chyba nie ma gniazda wcale
b315 ma SMA
b618 ma ts9
6. Nie wiem.
7. Pod kątem technicznym różnice są niewielkie. O ile nie łamiesz regulaminu nie powinieneś poczuć różnicy.
8. Tak, 5 zł netto kosztuje.
9. Standardowo nie. Nie ma odstąpienia dla usług firmowych.

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2007
  • 5375
  • 181

Q&A: Orange Love dla firm - Internet LTE Biurowy + abonament Dla Firm

W ofercie dla firm możesz faktycznie przenieść numery na np. 1 dzień do innego opa, a potem z powrotem do Orange, ale niewiele zyskasz bo aby otrzymać 3 mc za 0 zł należy podpisać umowę na 27 miesięcy, a aby otrzymać 6 mc za 0 zł należy podpisać umowę na 30 mc. Jedyny bonus to kody na zdjęcie opłat aktywacyjnych (ale tylko dla usług głosowych)

Pracuję w Orange
  • 73
  • 96
  • 7

Q&A: Orange Love dla firm - Internet LTE Biurowy + abonament Dla Firm

1. Możesz
2. Również tak, udajesz się z osobą na którą obecnie jest rejestracja do salonu.
3. Bonusu nie ma, zamów rozmowę z orange.pl lub podpytaj sprzedawców, czasem są kody na zdjęcie opłat aktywacyjnych jak już ktoś wspomniał bo bonusu jako takiego nie ma. . ?
4. Nie, każdy numer ma swoje 10 GB.
5. Są różne modele, od 6 zł netto raty miesięcznie wzwyż.
6. Obecnie posiadam następującą instalacją LTE: modem Huawei E3372 USB (gniazdo antenowe TS-5 x 2), antena kierunkowa (wtyk SMA) oraz router TP-Link TL-MR3220. Możesz spokojnie z tego korzystać.
Nawet  skoro masz swój sprzęt to weź ofertę bez sprzętu, po co płacić za coś z czego nie będziesz korzystał.

7. Powinno być to samo. To net mobilny więc stabilny pewnie nie jest.
8. Tak, 5zł netto za miesiąc, to usługa dodatkowa tylko, możesz dokupić w dowolnym momencie i zrezygnować  w każdej chwili z końcem cyklu bilingowego.
9. To umowy na firmę a nie na konsumenta, nie odstąpisz.
Pozdrawiam


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 7
  • 0

Q&A: Orange Love dla firm - Internet LTE Biurowy + abonament Dla Firm

Dziękuję za dotychczasową pomoc, nie spodziewałem się takiej ilości odpowiedzi!

 

Kilka dodatkowych pytań, które rozwieją moje ostatnie wątpliwości:

10. Czy w przypadku zamówienia urządzenia LTE od Orange przechodzi ono na własność po zakończeniu umowy?

11. Czy router / modem od Orange jest w w ogóle wymagany? Czy mogę użyć swojego sprzętu i bez problemu wyznaczyć strefę biurową?

12. Czy drugi numer dla Firm za 0 złotych różni się czymś poza ceną od płatnego abonamentu? Być może są jakieś ograniczenia?

13. Z czym wiąże się w praktyce wyrażenie zgody marketingowej przy podpisaniu umowy? Czy dane są przekazywane tylko do Orange czy też do innych partnerów firmy?

14. Czy można zrezygnować ze zgody marketingowej w trakcie obowiązywania umowy?

15. Czy konieczne jest odpowiadanie na telefony z ofertami (o ile będą), aby zachować zniżkę?

 


Pracuję w Orange
  • 73
  • 96
  • 7

Q&A: Orange Love dla firm - Internet LTE Biurowy + abonament Dla Firm

10.TAK

11. Nie jest, nigdy nie był lecz oferty były z sprzętem ale można było używać swojego. Teraz kupisz ofertę z samą sim

12. Niczym się nie różni, jest zawsze za 0 nawet jak zapłacisz po terminie.

13. Orange i firmy telemarketingowe  pracujące w Jej imieniu.  Za inne firmy jest inna zgoda , nieobowiązkowa i nic nie daje.

14. Możesz ale to rabat 5zł netto za numer.

15. Nikt nie zmusi Cię do obierania. Zgodę wyrażasz na dzwonienie a nie odbieranie ...


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 7
  • 0

Q&A: Orange Love dla firm - Internet LTE Biurowy + abonament Dla Firm

Jeszcze raz dzięki za pomoc. Ustawiłem pierwszą odpowiedź jako rozwiązanie dla tematu. Każda jednak wniosła coś do dyskusji, niestety nie mogę ustawić wielokrotnie 🙂