Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Pytania do Orange Flex Rodzina

ROZWIĄZANE

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 426
  • 1446
  • 13

Pytania do Orange Flex Rodzina

Hej,
tak jak zapowiedziałem, z uwagi na fakt, iż Play w swoim pędzie do zysku nalicza mi opłaty do strefy numeracyjnej 47 w Polsce, zamierzam przenieść swoje 3 numery do innej sieci.
Warunek konieczny - umowa bez okresu zobowiązania, dużo internetuf 😉 (10 GB na uzytkownika dziś wystarcza), rozsądny pakiet danych w UE i social media, które nie pomniejszają pakietu.
Jedną z rozważanych opcji jest Orange Flex, niestety opis do oferty Orange Flex Rodzina jest hmm bardzo oszczędny, a FAQ też nie odpowiada na proste pytanie - czy wszystkie numery (czyli w moim przypadku 3) korzystają z jednego wskazanego planu (np 50 GB za 50 zł czyli circa about 16.666 zł/numer/m-c ) czy jednak muszę każdemu z numerów przypisać osobny plan (np 3 x 25 zł = 75 zł/mc)?
Jeśli odpowiedzią jest opcja druga - to istnienie wersji "Rodzina" nie ma sensu (vs oferty konkurencji, które za dołączenie numerów dają upust cenowy i za 3 numery płaciłbym np 60 zł przy warunkach zbliżonych do opcji 3x 25 zł w Orange Flex).

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1178
  • 2452
  • 70

Pytania do Orange Flex Rodzina

@Morciak 

 

Każdy numer musi mieć przypisany plan Orange Flex 🙂👍.

 

Jest tak jak mówisz w drugim wariancie.Plusem "rodziny" jest możliwość posiadania planu za 15 zł z nielimitowanymi komórkami,SMS,MMS lecz bez internetu.Pakiet internetowy możesz przekazać z głównego numeru.

 

Jeżeli zależy Ci abyś miał na każdym numerze pakiet internetu wraz z internetem w UE to najlepiej skorzystać z planu za 25 zł.Czyli w twoim przypadku 3×25=75 zł.

 

 

Jeśli pomogłem oznacz moją odpowiedź jako rozwiązanie.Pozdrawiam.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

4 ODPOW. 4

Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1178
  • 2452
  • 70

Pytania do Orange Flex Rodzina

@Morciak 

 

Każdy numer musi mieć przypisany plan Orange Flex 🙂👍.

 

Jest tak jak mówisz w drugim wariancie.Plusem "rodziny" jest możliwość posiadania planu za 15 zł z nielimitowanymi komórkami,SMS,MMS lecz bez internetu.Pakiet internetowy możesz przekazać z głównego numeru.

 

Jeżeli zależy Ci abyś miał na każdym numerze pakiet internetu wraz z internetem w UE to najlepiej skorzystać z planu za 25 zł.Czyli w twoim przypadku 3×25=75 zł.

 

 

Jeśli pomogłem oznacz moją odpowiedź jako rozwiązanie.Pozdrawiam.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 426
  • 1446
  • 13

Pytania do Orange Flex Rodzina

Dziękuję za odpowiedź.

Czyli w moim przypadku Orange nie oferuje nic ciekawego/konkurencyjnego.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Pytania do Orange Flex Rodzina

A gdzie masz ofertę nolimit + 10 GB za 15 zł za sim przy 4 sim?

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 426
  • 1446
  • 13

Pytania do Orange Flex Rodzina

@Piotrekk85 
Nie potrzebuję 4 simów.
Najtańszą opcją w Orange Flex z internetem jest wersja za 25 zł z 15 GB danych. Przynajmniej wg strony Orange. Jeśli jest inaczej to kolejny argument za tym, że strona o Orange Flex Rodzina jest ... po prostu nieprzejrzysta i nie zawiera zasadniczych informacji - za 15 zł jest "plan" BEZ danych.

Konkurencja, o której w chwili obecnej myślę, ma opcję za 60 zł za 3 numery, bez umowy zobowiązaniowej, z podobną ilością danych, bez konieczności dodatkowego włączania "video" (youtube jest w pakiecie niepomniejszającym danych), bez konieczności zabawy we wkładanie kart do jednego telefonu, wypowiadającą umowę za abonenta przenoszącego numer...

Swoją drogą mój obecny abonament w Play kosztuje mnie 30 zł za numer i jest w nim wszystko unlimited oraz prawie 12 GB na dane w UE (w starej opcji bez lejka po 14 dniach) oraz pakiet programów TV internetowej, z której korzystam (nie płacę dodatkowo za kablówkę) ALE nie akceptuję polityki cenowej Play, w tym faktu, że za połączenia do strefy numeracyjnej 47 w Polsce, na numery stacjonarne NIE będące żadnymi numerami specjalnymi czy premium muszę im dodatkowo płacić 0.29 gr/minutę podczas gdy inni operatorzy w większości przypadków traktują te połączenia tak jak powinny być traktowane - czyli jak połączenia na numery stacjonarne w kraju.