Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przeniesienie usług telefonii stacjonarnej

ROZWIĄZANE

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 58
  • 44
  • 1

Przeniesienie usług telefonii stacjonarnej

Panie Piotrze, w piątek jeszcze była taka możliwość. Informacja od konsultanta z T-mobile. Nie sądzę, żeby koloryzował. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Przeniesienie usług telefonii stacjonarnej

@agat13 nie wiem jak w tej chwili, ale za czasów TP S. A., kiedy jeszcze umowa na usługi stacjonarne była na mojego tatę, pisaliśmy upoważnienie na mnie i ja chodziłem załatwiałem wszystkie sprawy formalne związane z z usługami stacjonarnymi. Czy teraz na upoważnienie się da? Nie wiem i nie zamierzam sprawdzać.

@MarWo5 jak chcesz, możesz spróbować napisać upoważnienie i sam sprawy załatwić za rodziców w salonie.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Przeniesienie usług telefonii stacjonarnej

@ketrasaArtur Dowiadywałem się i niestety mimo covid i specjalnej troski Orange o seniorów mają wewnętrzne zasady przyjmowania tego typu spraw. Jednak można czasem liczyć na elastyczność pracowników (przecież też mają rodziny i rozumieją troskę o starsze osoby) i znalezienie rozwiązania dobrego dla obu stron

 Może trzeba postarać się o pierwszy kontakt bezpośredni w ich imieniu, a umowę przesłać pocztą czy przez montera jak to się robi przy instalacji FTTH? Sytuacja nietypowa wymaga nietypowych działań, a te Orange potrafi wprowadzić


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Przeniesienie usług telefonii stacjonarnej

Jest to związane z prawem do odstąpienia. Numer można przenieść szybko. Ale trzeba pamiętać, że wycofanie przeniesienie na telefon domowy jest trudniejsze. Ja akurat doceniam to że jest tryb stacjonarny. Mniej reklamacji których i obecnie nie brakuje. Telefon stacjonarny to nie komórka, którą w żabce kupisz za 5 zł (nowy starter).

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Przeniesienie usług telefonii stacjonarnej

@Piotrekk85 Masz rację, ale chcąc przenieść pots do Orange, trzeba go do czegoś przyporządkować. Albo do linii miedzianej (monter musi zestawić) albo VoIP do neo ( monter musi założyć). Jak nie patrzyć ktoś musi przyjść...systemowo można umieścić, mailem dosłać i podpisać. 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 58
  • 44
  • 1

Przeniesienie usług telefonii stacjonarnej

@agat13 Robi się ciekawie. Wczoraj rozmawiałem z konsultantką ze e-sklepu i pani stwierdzila, że tak naprawdę to nie przeniosę w salonie numeru, który kiedyś nie należał do Orange.

Czy ktoś mi wytłumaczy dlaczego np. tu można procesować on-line...  


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Przeniesienie usług telefonii stacjonarnej

@MarWo5 ciekawe czemu nie chcą numeru od innego operatora? Przecież jest ustawa gwarantująca możliwość przenoszenia numerów komórkowych jak i stacjonarnych między operatorami.

Najlepiej będzie zadzwonić do salony, w którym ewentualnie będziesz chciał przenieść numer stacjonarny.

Kontakt do salonu znajdziesz na stronie: https://salony.orange.pl/ 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Przeniesienie usług telefonii stacjonarnej

To zależy jak chcesz przenieść numeru.

Jeśli numer jest obecnie jako WLR u innego operatora na łączach Orange, to jeszcze można "wyjątkowo" telefonicznie, ale to nie jest proces FNP. Do tego musi być zgodność danych w ewidencji łącz i na rachunku w obecnej firmie.

Jeśli numer jest obecnie jako LLU u innego operatora na lokalnej pętli Orange, to numeru nie przeniesiesz do Orange. Jest to wyjątek od procesu przenoszenia numeru. Niektóre firmy typu voip przyjmują takie numery, ale z uwagi na problemy administracyjne rzadko chcą to robić.

Jeśli numer obecnie nie jest jako WLR ani LLU, to trzeba skorzystać z procesu FNP (przypominającym proces przenoszenia jak dla komórek). W Orange ten proces nazywa się NP. I to jest tylko w salonach.

Podaj nazwę firmę i rodzaj technologii gdzie obecnie masz numer stacjonarny. To zweryfikuję i powiem Ci jak działać.

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 58
  • 44
  • 1

Przeniesienie usług telefonii stacjonarnej

@Piotrekk85 Telefon numeracji Netii obecnie u operatora voip IPcall.pl 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Przeniesienie usług telefonii stacjonarnej

Jeśli obecnie to voip, to jasno. Proces FNP. Tylko salon- i to najlepiej trafić na kumatego doradcę co nie zaczyna od "nie-da-się".