Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przeniesienie numerów z umową na 12 m-cy


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 8
  • 0

Przeniesienie numerów z umową na 12 m-cy

Dzień dobry,

 

Jestem zainteresowany przeniesieniem moich 6. numerów od obecnego operatora do Orange, ale warunkiem jest zawarcie umowy na 12 m-cy (biznes). Z tego, co się orientuję - taką możliwość gwarantuje mi Ustawa Prawo Telekomunikacyjne, art. 56, ust. 4b: "Dostawca usług zapewnia użytkownikowi końcowemu możliwość zawarcia umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych również na okres nie dłuższy niż 12 miesięcy.".

 

Mój obecny operator stwierdził, że mają taką umowę, ale z bardzo niekorzystnymi warunkami i tylko dla nowych aktywacji - przy przedłużeniu nie (co jest nadinterpretacją przepisu, który nie mówi nic o tym, czy dot. to nowej umowy czy przedłużenia).


Jak to jest z tymi umowami w Orange ?

 

Z góry dzięki i pozdrawiam

Tomek

7 ODPOW. 7

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Przeniesienie numerów z umową na 12 m-cy

@AlbertoEcoNiestety dla 6 numerów nie ma możliwości zawarcia umowy na 12 m-cy. Możesz negocjować np 3 m-ce abonamentu free, ale nadal przy umowie na 24 m-ce


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 8
  • 0

Przeniesienie numerów z umową na 12 m-cy

Hmm, ale to przecież jest wyraźnie niezgodne z prawem...?

 

Nie ogarniam czemu operatorzy się tak wzbraniają przed tymi umowami na 12 m-cy 😐


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Przeniesienie numerów z umową na 12 m-cy

@AlbertoEcoNie mam pojęcia. Kiedyś było można, teraz w ofercie nie ma (podpytałem). Niestety wszystko oparte jest na planach i rozwiązaniach systemowych i nawet nie można takiej opcji prawdopodobnie wpisać do systemu i podstawić do oferty dla klienta. Po prostu nie ma w wykazie tej opcji i już 😉

Anonim

Nie dotyczy

Przeniesienie numerów z umową na 12 m-cy

@AlbertoEco  poszukaj opiekuna biznesowego od Orange i on załatwi ci 12 miesięczną umowę, tu tego nie załatwisz 😉


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 8
  • 0

Przeniesienie numerów z umową na 12 m-cy

@Anonim w jaki sposób się "szuka" opiekuna biz w Orange? 😉


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Przeniesienie numerów z umową na 12 m-cy

@AlbertoEco  na przykład w salonach Orange są doradcy biznesowi.


Pracuję w Orange
  • 111
  • 156
  • 3

Przeniesienie numerów z umową na 12 m-cy

@AlbertoEco napisz do mnie na priv.