Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Pomoc w wyborze oferty [internet domowy]

ROZWIĄZANE

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 3
  • 0

Pomoc w wyborze oferty [internet domowy]

Hej!

 

Sprawa wygląda aktualnie tak:

Mam prywatny telefon stacjonarny w orange 69zł/msc  z neostrada do 10 mb 39zł/msc

Umowa na telefon do 2019, neostrada kończy się w styczniu, dostałem oferte przedłużenia jej za 59zł/msc na takich samych warunkach, aż tak wszystko podrożało?

 

Druga sprawa mam telefony firmowe (3xkomórki, jednoosobowa działalność, około 100zł brutto) których abonament się kończy w kwietniu, jest jakaś możliwość połączenia tych dwóch umów w jedną ponieważ faktury na działalność nie będą mi już potrzebne więc żadnego zysku w tym nie widzę aktualnie. A chyba 

 

Jakaś rada z których pakietów warto skorzystać?

Jeśli chodzi o komórki to dla każdej <=5Gb internetu zdaje się być wystarczające

 

Czy pakiet telewizyjny można wybrać dowolny bo strona www pozwala tylko na wybranie pakietu optymalnego? 

 

Dzięki za pomoc z góry 🙂

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Pomoc w wyborze oferty [internet domowy]

@AdamKominiarz
Dużo pytań w jednym poście. Co do przeniesienia numeru telefonu to sugerowałbym jednak zapytać w BOK. Jeśli chodzi o pakiety telewizji to nawet jak podpiszesz umowę na pakiet optymalny, to dodatkowe pakiety można dokupić w trakcie trwania umowy. Z tym, że tv przy Neostrada do 10MB to raczej tylko w opcji satelitarnej... Przy przejściu na jakiś pakiet neo+tv+stacjonarny można przerwać bieg terminu umowy. Obecnie jest promowany zestaw Orange Love... Warto poprosić o przedstawienie takiej oferty zostawiając numer kontaktowy na WWW.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

10 ODPOW. 10

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Pomoc w wyborze oferty [internet domowy]

@AdamKominiarz
Dużo pytań w jednym poście. Co do przeniesienia numeru telefonu to sugerowałbym jednak zapytać w BOK. Jeśli chodzi o pakiety telewizji to nawet jak podpiszesz umowę na pakiet optymalny, to dodatkowe pakiety można dokupić w trakcie trwania umowy. Z tym, że tv przy Neostrada do 10MB to raczej tylko w opcji satelitarnej... Przy przejściu na jakiś pakiet neo+tv+stacjonarny można przerwać bieg terminu umowy. Obecnie jest promowany zestaw Orange Love... Warto poprosić o przedstawienie takiej oferty zostawiając numer kontaktowy na WWW.

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2020
  • 5446
  • 183

Pomoc w wyborze oferty [internet domowy]

Konieczne będzie zdjęcie działalności gospodarczej z komórek. Wystarczy pismo o przepisanie numerów na osobę fizyczną. Później migracja z jednym numerem do LOVE za 100 zł mc kolejne numery po 20 zł mc pełen no limit i po 5 GB neta. Kilka uwag: TV po sat, stacjonarny migrowany do VOIP, w Voip nie będzie nielimitowanych do komórek, które masz teraz. Natomiast neostrada za 59 z 🙂 tak podrożała, ale np jeśli nic nie zrobisz to umowa na neo przedłuży się na 6 mc na tych samych warunkach o ile taką wolę wyraziłeś podczas podpisywania umowy, jeśli inną można to zmienić w salonie lub bok.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 3
  • 0

Pomoc w wyborze oferty [internet domowy]

Teraz wiem trochę więcej dziękuje.

 

W przypadku voip, w przypadku braku internetu które się zdarza rozmowy przez telefon stacjonarny też są przerywane? czy to działa jakoś inaczej.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2020
  • 5446
  • 183

Pomoc w wyborze oferty [internet domowy]

Niestety tak, brak internetu oznacza brak telefonu


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Pomoc w wyborze oferty [internet domowy]

Ale jeśli masz mobilny internet w smartfonie i nie za wiele korzystasz z telefonu domowego, można podłączyć voip na komórce za pomocą specjalnej aplikacji. I można poszukać jakiejś alternatywy w razie awarii.

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 3
  • 0

Pomoc w wyborze oferty [internet domowy]

Bardziej mi chodzi o to aby ktoś pod numer stacjonarny mógł się do mnie dodzwonić cały czas, internet przez komórke odpada w miejscu zamieszkania.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Pomoc w wyborze oferty [internet domowy]

@AdamKominiarz  osobiście korzystam z aplikacji "orange VoIP" - jest to appka, która pozwala w smartfonie odbierać rozmowy przychodzące na stacjonarny (ten w technologii VoIP). Przydatna gdy się jest poza domem... Wydaje się mnie, że może działać nawet jak Ci linia akurat padnie, ale sprawdzę po południu.

Trzeba tylko pozyskać z BOK hasło, bo na wyciągu z umowy jej nie ma, i na e-mail od razu też się nie dostaje... chociaż piszą, że podają na e-mail.

 

Appka ma małą wadę, w sumie nie wiadomo kiedy i jak, wyłącza dźwięki w telefonie... jak w ustawieniu "nie przeszkadzać" albo podobnym... Więc od czasu do czasu sprawdzam telefon czy mi przełączyło i przywracam pożądany stan. No i kłóci się z WiFi calling... trzeba się zdecydować na jedną z nich... ale przecież można włączać zamiennie, w zależności od okoliczności, potrzeb.


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 416
  • 245
  • 17

Pomoc w wyborze oferty [internet domowy]

ktos Ci źle przedstawil oferte na neostrade, bo neo nadal kosztuje 39zł na łączu telefonicznym a Ty posiadasz juz stacjonarke na ktorej dziala ten internet(?). ta kwota 59zl dotyczy neostrady na lini utrzymaniowej plus 10zł za ta wlasnie linie.

nawet jezeli przeniesiesz komorki na osobe indywidualna to i tak musisz czekac do kwietnia aby zamienic abonamenty na osobe indywid. wtedy dopiero mozesz uzyskac rabaty.

jezeli chcesz tv to wybierz funpacka z 89zl w kwietniu czy w maju "dorzuc" jeden z numerow komorkowych czyli wyjdzie orange love za 99,99zł a na dwa pozostale nr komorkowe dostaniesz abo za 19,99zł (juz po rabacie).

jezeli dzialalnosc gosp nie jest CI juz potrzebna to zrob cesje tych numerow. i zweryfikuj czy jak bedzie sie konczyc umowa na te komorki czy bez problemu zamienisz abonamenty na osobe indywidualna.
2 lata temu mialem problem aby zamienic abon. ktory sie skoczyl na firma na osobe indywidualna.
po co sie pozniej irytowac 😉


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Pomoc w wyborze oferty [internet domowy]

@AdamKominiarz zgodnie z obietnicą sprawdziłem działanie appki Orange VoIP mimo braku połączenia internetowego w danej chwili. Na smartfonie miałem uruchomioną tę aplikację, zrobiłem restart routera, zanim się "zestawił" (co według mnie jest równoznaczne z brakiem połączenia internetowego w danej chwili)  wykonałem połączenie z innego aparatu na numer domowy - w moim telefonie zestawiło przychodzące połączenie... zatem sprawa wygląda tak, że jeśli masz w telefonie transfer danych, to dzięki tej aplikacji w dowolnym miejscu odbierzesz połączenia na numer stacjonarny w technologii VoIP.