Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Podłączenie neostrady


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 12
  • 0

Podłączenie neostrady

Cześć.

Pytanie. Czy mam szanse na podłączenie neostrady, jeśli najbliższy słup telefoniczny stoi 60 metrów od granicy mojej działki? Na 100% będzie trzeba dostawić słup (albo nawet dwa), aby dojść do mojego ogrodzenia. Druga opcja, mam studzienkę telekomunikacyjną (tam lecą światłowody układane 6 miesięcy temu) na przeciw mojego ogrodzenia na chodniku (z drugiej strony ulicy), ale tam nie ma słupa przy niej. 

Złożyłem wniosek online, ma przyjść umowa. Na jakim etapie oni weryfikują możliwości techniczne? Dopiero po podpisaniu umowy? Nie szkoda im czasu na umowy i kuriera?

A jak nie będzie możliwości technicznych, to ta umowa automatycznie się rozwiązuje (chciałem pakiet Love wraz z przeniesieniem numeru z innej sieci) ?

16 ODPOW. 16

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Podłączenie neostrady

Jeśli udało Ci się złożyć zamówienie online, to trzeba zaczekać na technika na miejscu. Bywa różnie a na odległość nikt Ci nie zagwarantuje.

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Podłączenie neostrady

@bartoleq  jeżeli złożyłeś wniosek i został on przyjęty to pozostaje czekać na ekipę techników i to oni sprawdzą możliwość podłączenia instalacji do Ciebie (będzie możliwość techniczna to podłączą, nie będzie to zgłoszą do centrali brak możliwości i na tym się sprawa zakończy). Pozostaje czekać na monterów.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Podłączenie neostrady

@bartoleqPytanie: na co złożyłeś wniosek? FTTH czy miedź? Jeśli chodzi o ustawienie słupa, to może być problem, gdyż są to koszty, które wraz z ceną instalacji mogą się nie zmieścić w przydziałowej kwocie instalacyjnej na jednego abonenta. Co do światłowodów, to zerknij czy jest infrastruktura końcowa (słupki z opisem FTTH, puszki OPP na słupach, krzyżaki zapasu kabla przy OPP). Jeśli tak, to masz szanse bardziej na FTTH niż na miedź. Lepiej jest właśnie o to walczyć, bo to przyszłościowe...

Wywiad odbywa się albo automatycznie, albo w terenie, jeśli monter ma wątpliwości


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 12
  • 0

Podłączenie neostrady

Złożyłem o miedź do 80Mbitów, bo innej opcji mi nie proponowało. Ta była jedyna po wpisaniu adresu.

W bezpośredniej okolicy niestety nie mam wyprowadzonego światłowodu na powierzchnię, idą w studzienkach. W okolicy do 500 metrów tylko słupy i miedź, przy czym taki słup stoi przeważnie przy jakiejś studzience.

Najbliższy światłowód Orange, który zauważyłem na słupie jest w odległości około 650 metrów.

Na 100% pod moim domem idzie światłowód pod ziemią, tylko pewnie on ma inny cel, niż dostęp dla zwykłych obywateli.

Oczywiście wole światło, niż miedź, ale tutaj nie ma jak walczyć, bo Orange i tak to ocenia czy im się opłaca czy nie.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Podłączenie neostrady

@bartoleqCzasem tak jest, że światłowód biegnie pod domem, ale jak nie ma punktów przyłączeniowych w postaci OPP, to nic nie zrobisz, bo i jak? Instalacja ma swoje wymogi i w żaden kabel w studzience się nie wspawasz...bez punktu dostępowego to niemożliwe. Co zaś do słupów...Porozmawiaj z monterem, który może sie pojawić w sprawie wkopania kabla (przeciągnięcia np przez studzienki). On będzie najbardziej zorientowany w zakresie koniecznych robót. Warto również podpytać jaki będzie dystans do centrali, bo VDSL do 80Mb/sek najlepiej działa na linii do 1km. Im dalej, tym mniejsza prędkość netu


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 12
  • 0

Podłączenie neostrady

Przyjechał monter, brak możliwości technicznych, brak słupa. Szkoda tylko że wcześniej kazali umowę podpisać.

 

To teraz musze rozwiązać umowę, bo jednocześnie wyraziłem zgodę w pakiecie na przeniesienie numeru komórkowego.

Czy takie odstąpienie od umowy (zawartej na odległość) można złożyć w salonie?

CO zrobić z simem, którego mi przysłali (nie rozpakowałem), też do oddania ?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Podłączenie neostrady

@bartoleqZawsze w salonie najpewniej, bo masz możliwość weryfikacji w systemie i działania ad hoc. Kartę również oddasz z odznaczeniem od razu przez konsultanta w systemie


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Podłączenie neostrady

@bartoleq Jeżeli technik stwierdził, że masz brak możliwości technicznych na świadczenie usługi, to umowa nie powinna wejść s życie. Co do przeniesienia numeru, jak była umowa podpisywane na odległość, to masz zawsze 14 dni na odstąpienie. W dokumentach powinien być firmulaż odstąpienia i dane, gdzie należy wysłać. Salon s tej sprawie też powinien pomóc.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Podłączenie neostrady

@bartoleq technik zgłosił do centrali brak możliwości technicznych więc umowa jakoby nie wchodzi w życie, ale jak to różnie bywa warto trzymać rękę na pulsie i samemu sprawdzić, co do nr komórkowego to wszystko wyjaśnił @ketrasaArtur .