Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Podłączenie światłowodu - kable


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 8
  • 0

Podłączenie światłowodu - kable

Hej

 

Mysle o przeniesieniu z internetu UPC na światłowód Orange.

Jak technicznie wyglada przeniesienie? Mam wszystkie kable w szafce pod TV i tam chce zeby wszystko zostało. Czy swiatłowód jest analogiczny czy to kompletnie coś innego i bede musiał na nowo ukrywać kable?

16 ODPOW. 16

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 138
  • 260
  • 1

Podłączenie światłowodu - kable

No nieee kolego ;). Światłowód to Światłowód 😉 a nie kabel koncentryczny tak jak w UPC. Instalacja po UPC na nic się zda. Trzeba wprowadzić światłowód z klatki do Twojego mieszkania.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5320
  • 21246
  • 170

Podłączenie światłowodu - kable


@olekskwnapisał(-a)

Hej

 

Mysle o przeniesieniu z internetu UPC na światłowód Orange.

Jak technicznie wyglada przeniesienie? Mam wszystkie kable w szafce pod TV i tam chce zeby wszystko zostało. Czy swiatłowód jest analogiczny czy to kompletnie coś innego i bede musiał na nowo ukrywać kable?


Światłowód to inny kabel. "Przeniesienie" internetu z UPC do Orange nie jest możliwe. Możesz zerwać posiadaną umowę (lub nie) i zawrzeć nową z Orange. Szczególy instalacyjne ustalisz z przysłanymi monterami.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 8
  • 0

Podłączenie światłowodu - kable

Tak, wiem, ze to co innego. Wiem, ze musze zerwac umowe.

Chodzi mi o techniczny fakt podłączenia - czy będzie z tego samego 'gniazdka', etc. 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5320
  • 21246
  • 170

Podłączenie światłowodu - kable

@olekskwNie będzie z tego samego gniazdka. Ale będzie tak jak każesz monterowi zrobić.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7196
  • 29444
  • 270

Podłączenie światłowodu - kable

@olekskw  czy nie masz czasem internetu od UPC po kablu koncentrycznym? Jeżeli tak to Orange pociągnie Ci włókno światłowodowe w miejsce w mieszkaniu gdzie wskażesz że ma stać modem i tam zakończą gniazdkiem, ewentualnie zewnętrzne ONT przy wejściu światełka do mieszkania z zewnątrz i wtedy też kabelek ethernet do modemu (to rozwiązanie z ONT to na szczególne życzenie)

Kabelek światłowodowy jest cieńszy od tego co masz (koncentryka) i bardziej giętki co za tym idzie łatwiejszy do ukrycia np. za listwami.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 138
  • 260
  • 1

Podłączenie światłowodu - kable

Technicy wprowadzą Ci światłowód do mieszkania i zakończą gniazdkiem optycznym w miejscu które im pokażesz. Czyli równie dobrze koło tej szafki z TV.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 8
  • 0

Podłączenie światłowodu - kable

Sorry za glupie pytania, ale co to znaczy wprowadzą?

Mam gniazdko w szafce TV z ktorego wychodzi kabel do routera. Jak to się ma do montazu swiatlowodu?


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5320
  • 21246
  • 170

Podłączenie światłowodu - kable


@olekskwnapisał(-a)

Sorry za glupie pytania, ale co to znaczy wprowadzą?

Mam gniazdko w szafce TV z ktorego wychodzi kabel do routera. Jak to się ma do montazu swiatlowodu?


Ma się zupełnie nijak.

Inna technologia, inne kable inne urządzenia... Mogą iść tymi samymi drogami i nawet niektóre mogą być do recyklingu, ale określenie "gniazdko w szafce" to za mało żeby zgadywać w jakim stopniu i co konkretnie będzie się dało zostawić.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7196
  • 29444
  • 270

Podłączenie światłowodu - kable

@olekskw  gniazdko światłowodowe będzie na ścianie w pobliżu np. tej szafki i od gniazdka do modemu cienkim kabelkiem światłowodowym połączenie.