Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange Flex przeniesienie numeru


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 192
  • 328
  • 1

Orange Flex przeniesienie numeru

Witam, mam abonament w sieci x, bardzo słaba oferta, bo za 40 zł mam 2GB internetu i inne no limit. Głównie mi zależy na internecie. Czy można przenieść numer do Orange Flex gdy nadal się ma abonament? Znając życie nie obędzie się bez kary umownej za pseudo pronocje tego mojego pseudo operatora. 

11 ODPOW. 11

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Orange Flex przeniesienie numeru

@TheEcki możesz przenieść. Zorientuj się tylko, jaka to będzie kara za wcześniejsze zerwanie umowy u obecnego operatora.

 

Może lepiej wyjdzie uruchomić nowy numer we FLEX, a po zakończeniu obecnej umowy abonamentowej dopiero przenieść numer do FLEX, a z poprzedniego numeru zrezygnować w dowolnej chwili.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange Flex przeniesienie numeru

Numer możesz przenieść zawsze, ale karę płacisz sam.

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 192
  • 328
  • 1

Orange Flex przeniesienie numeru

Zobaczę jak się sprawa ma z tym i sprawdzę jaka kara jest w umowie napisana, jestem chętny, bo głównie i tak korzystam z YouTube na telefonie, czasami trochę social media, więc Flex wydaje mi się najbardziej rozsądną ofertą na rynku. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Orange Flex przeniesienie numeru

@TheEcki z umowy czasami ciężko jest się doczytać. Jak zadzwonisz do BOK, najszybciej otrzymasz odpowiedź.

We FLEX dokonujesz wszystkich zmian jak samemu się chcę. Można wybrać na początek najmniejszy plan i jak brakuje GB, to dokupić pakiet lub zmienić plan na wyższy.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 192
  • 328
  • 1

Orange Flex przeniesienie numeru

Dokładnie o to mi chodzi, w abonamecie nie ma możliwości zmiany oferty w trakcie trwania bez przedłużania umowy. Nawet dzwonili do mnie czy nie chciałbym przedłużyć umowy. Ja rozumiem, że jest XXI wiek, ale taka oferta to jest kpina. Obadam sobie całą sytuację. Teraz muszę się zająć ogarnięciem swojego internetu po ADSL, bo ostatnio coś nie chciał ze mną współgrać.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Orange Flex przeniesienie numeru

@TheEcki Jak dzwonili do Ciebie z przedłużeniem, to już pewnie końcówka umowy?

 

Kiedyś zerwałem umowę z neostradą na trzy miesiące przed końcem. Kara była na tyle niska, że jak bym płacił abonament to wyszło by drożej niż zapłacenie kary.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2002
  • 6146
  • 69

Orange Flex przeniesienie numeru

@TheEcki sprawdź kiedy masz datę końca umowy i zacznij przenoszenie ok 1,5 miesiąca przed tym terminem. W opcjach przeniesienia numeru należy wybrać pozycję "z końcem okresu minimalnego" (lub coś o podobnej nazwie - w razie wątpliwości dopytaj u nas na forum). A jak już będziesz w trakcie aktywacji planu we flexie to ZANIM podepniesz kartę, wpisz kod polecający dzięki czemu możesz zyskać 50pln.

https://nasz.orange.pl/t5/Oferty-polecane-przez/Polecaj-zarabiaj-z-Orange-Flex-kody-spo%C5%82eczno%C...


Poziom 34, Ekspert Galaktyczny
  • 1027
  • 2132
  • 181

Orange Flex przeniesienie numeru

Akurat karę można wyczytać z umowy - masz pozycję o wartości ulgi, termin końca umowy promocyjnej i okres zobowiazania.
Przykładowo jeśli umowa kończy Ci się 20.05, a była zawarta na 24 miesiące, to jeśli numer zostałby przeniesiony 20.04, kara wyniosłaby około 1/24 wartości tej ulgi (około bo jest to liczone w dniach, a nie miesiącach). Oczywiście jeśli masz możliwość to warto skontaktować się z BOK, ale obecnie mogą to być długie czasy oczekiwania 🙂

 

Przeniesienie numeru do Orange Flex jest następnie możliwe w 2 trybach:
* jak najszybciej (odpowiednik trybu "z końcem umowy promocyjnej") - ten tryb zapewnia, że nie poniesiesz dodatkowych opłat u dotychczasowego operatora - numer zostanie przeniesiony z końcem umowy promocyjnej, a jeśli ten termin jest krótszy niż okres wypowiedzenia to z zachowaniem okresu wypowiedzenia

* konkretny dzień - tu wybierasz dowolną datę, ale musisz pamiętać, że moze to wiązać się z dodatkowymi kosztami:

  1. zwrotem ulgi, jeśli wybrany dzień przeniesienia będzie przed końcem umowy
  2. opłatą za okres wypowiedzenia - mimo że operator nie będzie już świadczyć tobie usług, przysługuje mu prawo do żądania od Ciebie opłat za faktury, jakie wystawiłby Ci gdybyś chciał przenieść numer z zachowaniem okresu wypowiedzenia (za ten i kolejny okres rozliczeniowy)

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange Flex przeniesienie numeru

@Jarek: nie w każdej sieci kary są tak liczone. Przedstawiasz jedynie maksymalną opłatę, wielu operatorów stosuje inne mechanizmy.