Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange Światłowód - dopłata za zabudowę jednorodzinną

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 39
  • 131
  • 0

Orange Światłowód - dopłata za zabudowę jednorodzinną

W ofercie usługi Orange Światłowód jest napisane:

 

W budynkach o typie zabudowy jednorodzinnej Orange Światłowód jest dostępny za dopłatą 20,00 zł/mies. dla nowych klientów lub za dopłatą w dotychczasowej wysokości dla obecnych klientów. Pierwsze 2 miesiące za 0 zł dla nowych klientów. Nie dotyczy oferty Internet Domowy 4G oraz oferty internetu z prędkością 300 Mb/s dla klientów Program Operacyjny Polska Cyfrowa.

 

Nie bardzo to rozumiem, więc proszę o doprecyzowanie kilku kwestii:

 

1. Obecnie jestem użytkownikiem Neostrady od prawie 20 lat. Światłowód ma być dostępny w mojej lokalizacji w ciągu kilku miesięcy. Czy jeżeli zmieniałbym Neostradę na Światłowód, to byłbym traktowany jako tzw. nowy klient?

 

2. Jeśli jednak nie byłbym traktowany jako tzw. nowy klient, tylko obecny, to jaka byłaby wysokość ww. dopłaty (fragment: „lub za dopłatą w dotychczasowej wysokości dla obecnych klientów”)?

 

3. Usługa Orange Światłowód byłaby świadczona w mojej lokalizacji na infrastrukturze Taurona, zrealizowanej w ramach POPC. Póki co chciałbym skorzystać z opcji 300 Mb/s. Co więc oznacza w moim przypadku sformułowanie „Nie dotyczy (…) oferty internetu z prędkością 300 Mb/s dla klientów Program Operacyjny Polska Cyfrowa”? Brak dopłaty za zabudowę jednorodzinną?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 3691
  • 19

Orange Światłowód - dopłata za zabudowę jednorodzinną

1. Będziesz traktowany jako nowy klient światłowodu. Obecnie masz miedź. 

 

2. Obecni klienci do pewnego momentu mają opłatę 14.99 zł (jakoś w zeszłym roku to się zmieniło) 

 

3. Możliwość zdjęcia tej dopłaty może się z czasem zmienić. Najlepiej pytaj już konkretnie jak będziesz mógł zamówić usługę. Nie spotkałam się z tym żeby możliwość zdjęcia opłaty była uzależniona od wybranej prędkość. . 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

31 ODPOW. 31

Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 3691
  • 19

Orange Światłowód - dopłata za zabudowę jednorodzinną

1. Będziesz traktowany jako nowy klient światłowodu. Obecnie masz miedź. 

 

2. Obecni klienci do pewnego momentu mają opłatę 14.99 zł (jakoś w zeszłym roku to się zmieniło) 

 

3. Możliwość zdjęcia tej dopłaty może się z czasem zmienić. Najlepiej pytaj już konkretnie jak będziesz mógł zamówić usługę. Nie spotkałam się z tym żeby możliwość zdjęcia opłaty była uzależniona od wybranej prędkość. . 


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 21
  • 64
  • 0

Orange Światłowód - dopłata za zabudowę jednorodzinną

1. Jest migracja z miedzi na światłowód. Dostajemy gorszą ofertę niż jako nowy klient.

 

2. Dopłata w domku jednorodzinnym 20,00 zł (tutaj jesteśmy traktowani jako nowi klienci)

 

Tak na przykładzie mogę dodać nowy abonent dostaje 4 miesiące za 0 zł + telewizor za 1 zł przy Orange Love Standard. Nasza oferta 2 miesiące za 0 zł bez prezentu. Telewizor dla nas za 1 zł tylko przy pakiecie Extra.

 

Polityka Orange dla obecnych abonentów jest bardzo słaba.

 

Dodatkowo jest jeszcze opłata za Router i dekoder ( tak na marginesie za tuner to oni jeszcze powinni dopłacać).

 

Teraz mam ofertę na czas nieokreślony. Codziennie telefony z opcji przejścia z VDSL na światłowód.

 

U mnie jest łącze Światłowód Inwestycje i oprócz Orange są oferty operatorów: Netia, Vectra, Play i T-Mobile.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1996
  • 11374
  • 50

Orange Światłowód - dopłata za zabudowę jednorodzinną

@Lecho1 przecież nie musisz migrować z VDS na światłowód Orange.

Wypowiadasz obecną umowę, jest bezterminowa i potem podpisujesz nową, to już według wyboru, który operator zaproponuje lepsze warunki, wszak masz tam kilku operatorów światłowodu 😉


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 3691
  • 19

Orange Światłowód - dopłata za zabudowę jednorodzinną

1. Oferty ogólnie są teraz droższe nic obecnie. 

 

2. Bo będziesz nowym klientem światłowodu. 

 

Tu już ktoś tak ułożył te oferty specjalne jeśli chodzi k dodatkowe bonusy.

 

A opłata za sprzęt jest teraz niezależnie czy nowy zmiana sprzętu przy aneksie. Jak ktoś robi wymianę na życzenie bez zmiany umowy też płaci (wcześniej był koszt 129 zł jednorazowo tej opcji).

 

Jak wyżej padło masz możliwość wyboru oferty konkurencji.

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Orange Światłowód - dopłata za zabudowę jednorodzinną

@Lecho1 Wtrącę tylko pytanie: czy infrastruktura jest w końcu Taurona czy Światłowód Inwestycje, bo piszesz o obu...O opłacie można porozmawiać z ofertującym pracownikiem, bo czasem według systemu ta opłata się nie nalicza (nie mam pojęcia dlaczego), mimo domu jednorodzinnego...


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Orange Światłowód - dopłata za zabudowę jednorodzinną


@agat13napisał(-a)

O opłacie można porozmawiać z ofertującym pracownikiem, bo czasem według systemu ta opłata się nie nalicza (nie mam pojęcia dlaczego), mimo domu jednorodzinnego...


Dlaczego - to właśnie wyjaśnia ten zapis (zaznaczony fragment):

slav72_0-1674044626109.png

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Orange Światłowód - dopłata za zabudowę jednorodzinną

@slav72 Słusznie, dlatego pytałem o infrastrukturę...Jeśli POPC, to inna sprawa


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 39
  • 131
  • 0

Orange Światłowód - dopłata za zabudowę jednorodzinną

@Lecho1, w jakim sensie oferta jest gorsza w przypadku migracji z miedzi na światło?

 

Generalnie dziwi mnie przyjęta definicja zabudowy jednorodzinnej, czyli że jest ona liczona do 2 lokali mieszkalnych, a powyżej 2 jest wielorodzinna. W praktyce, w moim budynku są 2 lokale mieszkalne zamieszkałe przez 2 obce sobie rodziny.

Czy jest w ogóle jakaś możliwość, żeby nie załapać się na tę dopłatę za zabudowę jednorodzinną?

 

Ogólnie, nie interesują mnie usługi dodatkowe, typu TV itp. Obecnie korzystam z Neostrady i planu komórkowego w ramach Pakietu Love. Czy przy zmianie Neostrady na Światłowód będę musiał wypowiedzieć obecną umowę? Czy Światłowód wejdzie w miejsce planu komórkowego w Pakiecie Love?

 

I jeszcze pytanie odnośnie urządzeń. Czy trzeba w ogóle brać te ich Funboxy i Smartboxy? Obecnie korzystam z bezprzewodowego routera/modemu TP-LINK TD-W8960N (ADSL2+, standard N, 300Mb/s). Nie wystarczy do światłowodu?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Orange Światłowód - dopłata za zabudowę jednorodzinną

@rostov84 Kwalifikacji zabudowy jednorodzinnej nie przeskoczysz. Tak jest i koniec, bo Twój budynek ma przydzieloną kategorię jako jednorodzinny...

Przy migracji zmienia się tylko technologia i opłaty. No i oczywiście umowa od nowa terminowa....Zestaw może być ten sam.

Co do modemu-absolutnie nie wystarczy...możesz go dodatkowo użyć jako Access Point, jak będzie taka potrzeba, a nie chcesz wyrzucać