Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Mnóstwo pytań przed przejściem do Orange (Internet - Telewizja - Telefon)


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 34
  • 52
  • 0

Mnóstwo pytań przed przejściem do Orange (Internet - Telewizja - Telefon)

Niedługo w mojej lokalizacji uruchomiony zostanie Orange Światłowód i poważnie zastanawiam się nad przejściem na pakiet Orange Love. W tej chwili korzystam z usług Plusa (telefon), Cyfrowego Polsatu (telewizja) i Netii (internet).

 

Sam internet wykupię na pewno, bo to będzie spory przeskok w stosunku do obecnych 10Mbit/s, ale nie jestem jeszcze do końca przekonany w kwestii telewizji i telefonu. Przed przejściem chciałbym poznać jednak plusy i minusy usług Orange, żeby się przypadkiem nie wpakować na minę 🙂 W związku z tym spora liczba pytań, może dla kogoś w przyszłości też będzie to przydatne.

 

Poruszyłem niemal każdy aspekt, który mnie interesuje, więc pytań jest sporo, ale dużo to krótkie odpowiedzi typu tak / nie. Jako, że posiadam Cyfrowy Polsat, to część pytań odnosi się jako porównanie do tej usługi.

 

Oferta

  1. Czy istnieją jakieś oferty specjalne dla klientów zaraz po uruchomieniu światłowodu w danej lokalizacji?
  2. Gdzie można uzyskać najlepszą ofertę (strona internetowa / infolinia / salon). A może oferty są sztywne i nie zależą od kanału dystrybucji?
  3. Jak wygląda migracja na inny pakiet w Orange Love. Czy zawsze można zwiększyć pakiet na większy (np. z Extra na Premium)? Jak to wygląda w drugą stronę, chcąc zmniejszyć pakiet. Co wtedy z długością umowy.
  4. To samo pytanie ale w kwestii samego internetu - czy można bez problemu podnieść prędkość w trakcie trwania umowy.
  5. Jak wygląda przedłużanie umowy w Orange? Jak bardzo oferty są elastyczne dla dotychczasowych klientów - mniejsze ceny, jakieś darmowe miesiące albo pakiety?
  6. Ile miesięcy przed końcem są dostępne najlepsze warunki przedłużenia?
  7. Jak wygląda okres umowy w przypadku jej przedłużenia - wchodzi nowa umowa z nowym okresem, czy sumuje się łącznie z tym który pozostał z poprzedniej?

Kanały i pakiety

  1. Czy paczka Canal+ zawiera też kanał Canal+ Now?
  2. W tym miejscu - https://tvgo.orange.pl/live/channels widoczne są dodatkowe kanały, których nie widzę na stronie Orange w żadnym z pakietów m.in. Sportklub, Fightklub, Motowizja, Family Active, Da Vinci, Polsat JimJam, ATM Rozrywka. Dlaczego one się tam znajdują i czy w takim razie są one dostępne w przypadku oferty światłowodowej?
  3. W nawiązaniu do poprzedniego pytania najbardziej zależy mi na Sportklubie i Motowizji, jeśli da się je dokupić to jaki jest to koszt?
  4. Czy pakiet dodatkowe (Canal+, HBO itp.) można włączać i wyłączać w poszczególnych miesiącach, czy jest to aktywacja do końca trwania umowy?
  5. Nawiązując do poprzedniego, jeśli aktywacja zlecona jest w połowie okresu rozliczeniowego, to kiedy uruchamiane są dodatkowe kanały? Od razu, czy z kolejnym okresem? Jak wygląda wtedy ewentualna płatność za ten niepełny okres - jest darmowa, czy proporcjonalna?
  6. Czy dla kanałów, które to wspierają dostępne są oryginalne ścieżki dźwiękowe?

Działanie i jakość telewizji

  1. Jak wygląda jakość kanałów w porównaniu do innych dostawców? Oczywiście ocena raczej subiektywna 🙂
  2. Z tego co widziałem bitrate dla kanałów HD to 8 Mbit/s. Czy wszystkie kanały tyle mają, czy jest to max, a część ma mniej?
  3. Czy obraz jest płynny podczas scen dynamicznych np. sportu? Wiadomo w jakim formacie wszystko jest nadawane 1080i 50Hz?
  4. Jak duże jest opóźnienie nadawanych kanałów? Chciałbym uniknąć sytuacji, gdzie podczas meczu słyszę o bramce od sąsiadów, a ja jeszcze jej nie widziałem 🙂 Najłatwiej to sprawdzić chyba na kanałach informacyjnych, gdzie dostępny jest zegar i porównać z rzeczywistym. W Cyfrowym Polsacie opóźnienie wynosi jakieś 8-9 sekund.
  5. Jak długo zajmuje przełączanie kanałów? Przez długi czas jest czarna plansza? Może ktoś ma porównanie do Cyfrowego Polsatu z konwerterem Unicable, gdzie kanały przełączają się niemal natychmiastowo.
  6. Czy telewizja działa w puli prędkości Internetu, czy ma swoje dodatkowe pasmo? Co za tym idzie, czy oglądanie ma wpływ na działanie internetu np. pingi i odwrotnie czy intensywne korzystanie z internetu może wpłynąć na dostępność i zacinanie się telewizji?
  7. Czy zdarzają się jakieś zacięcia / przeciążenia przy jakiś wydarzeniach jak w przypadku streamingu, czy niezależnie od wszystkiego zawsze działa to stabilnie?
  8. Są jakieś inne istotne różnice w stosunku do platform satelitarnych i innych kablówek w stosunku do działania i jakości telewizji o których warto wiedzieć zawczasu?

Dekodery

  1. Który z dekoderów jest obecnie najlepszy? Który wybrać, a którego lepiej unikać?
  2. Czy znane są i ciągle nienaprawione jakieś szczególnie irytujące, bądź dokuczliwe błędy dekoderów lub ich oprogramowania?
  3. Jakie są wyraźne różnice między dekoderem Samsunga, a Sagemcoma?
  4. Czy wszystkie dekodery posiadają takie samo oprogramowanie i grafiki ekranowe?
  5. Czy którykolwiek z dekoderów HD ma możliwość nagrywania?
  6. Czy którykolwiek dekoder obsługuje technologię HbbTV?
  7. Czy możliwe jest oglądanie kilku kanałów jednocześnie np. poprzez funkcję PiP?
  8. Na Ile dni do przodu dostępne jest EPG?
  9. Czy możliwe jest tworzenie listy ulubionych kanałów z własną kolejnością?
  10. Czy w przypadku awarii dekodera jest on bezproblemowo wymieniany w punkcie, czy trzeba go odesłać do centrali?

Multiroom

  1. Czy jeśli jako drugi dekoder wybiorę model 4K to wtedy cena multiroomu wzrasta do 20zł zamiast 10zł? Jest tak zarówno w przypadku Samsunga, jak i Sagemcoma?
  2. Który z tych słabszych dekoderów Sagemcoma (HD) jest lepszy?
  3. Czy można dobrać dodatkowy multiroom, bądź zmienić na inny model dekodera w trakcie trwania umowy?

Nagrywanie

  1. Czy multinagrywarka działa wyłącznie na dekoderach 4K?
  2. Czy możliwe jest jednoczesne korzystanie z multinagrywarki oraz nagrywania na dysk?
  3. Czy nagrania na dysku dostępne są także poprzez sieć lokalną na drugim dekoderze?
  4. Jeśli nagrania nie są udostępnianie, czy działa przełożenie dysku do drugiego dekodera, czy też nagrania są szyfrowane dla konkretnego egzemplarza?
  5. Czy do nagrywania zamiast dysku można wykorzystać odpowiednio szybki i pojemny pendrive?
  6. Czy są jakieś blokady i części audycji nie da się nagrać z powodu np. ograniczeń licencyjnych? Chodzi mi o nagrania na dysk, a nie multinagrywarkę.
  7. Czy możliwe jest automatyczne nagrywanie serii odcinków danego programu na podstawie EPG?
  8. W przypadku multinagrywarki można nagrywać tylko to co jest live, czy też to co jest dostępne  w catchupie (7 dni wstecz) i wtedy to też dostępne jest 30 dni zamiast 7.
  9. Czy to prawda, że w przypadku funkcji odtwarzania od początku nie da się przewijać reklam?
  10. Czy możliwe jest zatrzymywanie i cofanie aktualnie oglądanego programu? Czy działa to na wszystkich kanałach niezależnie od multinagrywarki?

Orange TV Go / VOD

  1. Czy nagrania z multinagrywarki dostępne są do obejrzenia w aplikacji oraz na stronie Orange TV Go w każdym momencie, także poza siecią domową?
  2. Czy aplikacja mobilna Orange TV Go wspiera Chromecast? 
  3. Czy dostępne są jakieś kolekcje VOD z wybranymi audycjami, które utrzymują się dłużej, czy pozostaje jedynie cofanie się o te 7 dni na kanałach, które to wspierają?
  4. Czy dostęp do nc+ go jest także w przypadku posiadania paczki Canal+ na światłowodzie? Jeśli tak, co jest tam dostępne - tylko kanały Canal+, czy też inne, które posiadamy w pakietach Orange.

Telefon

  1. Jak wygląda zasięg Orange w porównaniu do Plusa? Interesuj mnie zasięg zarówno w mieście, jak i poza nim. Wiem, że regionalnie może być różnie, ale jak to wygląda ogólnie, w większości przypadków.
  2. Jak bardzo obciążone są nadajniki Orange jeżeli chodzi o pasmo LTE. I jak to wygląda w porównaniu z Plusem, gdzie często w 30tys. mieście prędkość w ciągu dnia waha się od 2 do 3 Mbit/s.
  3. Czy w przypadku Orange Love można dobrać dodatkową kartę SIM za 5 zł? - https://www.orange.pl/kid,4002535747,id,4003674166,article.html
  4. Podobne pytanie w stosunku do karty eSim. Jaki wtedy jest koszt?
9 ODPOW. 9

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Mnóstwo pytań przed przejściem do Orange (Internet - Telewizja - Telefon)


@nix124napisał(-a)

 

(...)

 

Kolor niebieski moje odpowiedzi.

 

Oferta

  1. Czy istnieją jakieś oferty specjalne dla klientów zaraz po uruchomieniu światłowodu w danej lokalizacji?     Niestety nie istnieje.
  2. Gdzie można uzyskać najlepszą ofertę (strona internetowa / infolinia / salon). A może oferty są sztywne i nie zależą od kanału dystrybucji? Oferty wszędzie są jednakowe. Czasami możesz na stronie internetowej wykorzystać kod promocyjny, o ile uda się go zdobyć.
  3. Jak wygląda migracja na inny pakiet w Orange Love. Czy zawsze można zwiększyć pakiet na większy (np. z Extra na Premium)? Jak to wygląda w drugą stronę, chcąc zmniejszyć pakiet. Co wtedy z długością umowy.  Tak, można zwiększyć w trakcie trwania umowy. Obniżyć pakiet już niestety nie bez zerwania umowy i podpisania nowej.
  4. To samo pytanie ale w kwestii samego internetu - czy można bez problemu podnieść prędkość w trakcie trwania umowy.    Jak wyżej.
  5. Jak wygląda przedłużanie umowy w Orange? Jak bardzo oferty są elastyczne dla dotychczasowych klientów - mniejsze ceny, jakieś darmowe miesiące albo pakiety?   Brak obecnie działu utrzymania klienta. Dla wszystkich oferta jednakowa, czy to nowy, czy obecny klient.
  6. Ile miesięcy przed końcem są dostępne najlepsze warunki przedłużenia?  Jak wyżej, oferta dla wszystkich jednakowa.
  7. Jak wygląda okres umowy w przypadku jej przedłużenia - wchodzi nowa umowa z nowym okresem, czy sumuje się łącznie z tym który pozostał z poprzedniej?   Do tej pory miałem tak, że jak przedłużałem umowę na trzy miesiące przed końcem obecnej, to się sumowały i miałem 27 miesięcy (3 miesiące poprzedniej +24 nowej). Nowe warunki wchodzą z następnym okresem rozliczeniowym.

Kanały i pakiety   Osobiście nie podoba mi się telewizja od Orange. Lepsza oferta jest Twoja obecna, więc dalej nie będę się rozpisywał na ten temat. Jeszcze dodam, że różnica podstawowa, to Orange IPTV, więc niezależna od pogody. TV satelitarna, występują problemy w momencie obfitych opadów dszesczu lub śniegu, ewentualne przeszkody, typu zabudowania, drzewa.

  1. Czy paczka Canal+ zawiera też kanał Canal+ Now?
  2. W tym miejscu - https://tvgo.orange.pl/live/channels widoczne są dodatkowe kanały, których nie widzę na stronie Orange w żadnym z pakietów m.in. Sportklub, Fightklub, Motowizja, Family Active, Da Vinci, Polsat JimJam, ATM Rozrywka. Dlaczego one się tam znajdują i czy w takim razie są one dostępne w przypadku oferty światłowodowej?
  3. W nawiązaniu do poprzedniego pytania najbardziej zależy mi na Sportklubie i Motowizji, jeśli da się je dokupić to jaki jest to koszt?
  4. Czy pakiet dodatkowe (Canal+, HBO itp.) można włączać i wyłączać w poszczególnych miesiącach, czy jest to aktywacja do końca trwania umowy?
  5. Nawiązując do poprzedniego, jeśli aktywacja zlecona jest w połowie okresu rozliczeniowego, to kiedy uruchamiane są dodatkowe kanały? Od razu, czy z kolejnym okresem? Jak wygląda wtedy ewentualna płatność za ten niepełny okres - jest darmowa, czy proporcjonalna?
  6. Czy dla kanałów, które to wspierają dostępne są oryginalne ścieżki dźwiękowe?

Działanie i jakość telewizji

  1. Jak wygląda jakość kanałów w porównaniu do innych dostawców? Oczywiście ocena raczej subiektywna 🙂
  2. Z tego co widziałem bitrate dla kanałów HD to 8 Mbit/s. Czy wszystkie kanały tyle mają, czy jest to max, a część ma mniej?
  3. Czy obraz jest płynny podczas scen dynamicznych np. sportu? Wiadomo w jakim formacie wszystko jest nadawane 1080i 50Hz?
  4. Jak duże jest opóźnienie nadawanych kanałów? Chciałbym uniknąć sytuacji, gdzie podczas meczu słyszę o bramce od sąsiadów, a ja jeszcze jej nie widziałem 🙂 Najłatwiej to sprawdzić chyba na kanałach informacyjnych, gdzie dostępny jest zegar i porównać z rzeczywistym. W Cyfrowym Polsacie opóźnienie wynosi jakieś 8-9 sekund.
  5. Jak długo zajmuje przełączanie kanałów? Przez długi czas jest czarna plansza? Może ktoś ma porównanie do Cyfrowego Polsatu z konwerterem Unicable, gdzie kanały przełączają się niemal natychmiastowo.
  6. Czy telewizja działa w puli prędkości Internetu, czy ma swoje dodatkowe pasmo? Co za tym idzie, czy oglądanie ma wpływ na działanie internetu np. pingi i odwrotnie czy intensywne korzystanie z internetu może wpłynąć na dostępność i zacinanie się telewizji?
  7. Czy zdarzają się jakieś zacięcia / przeciążenia przy jakiś wydarzeniach jak w przypadku streamingu, czy niezależnie od wszystkiego zawsze działa to stabilnie?
  8. Są jakieś inne istotne różnice w stosunku do platform satelitarnych i innych kablówek w stosunku do działania i jakości telewizji o których warto wiedzieć zawczasu?

Dekodery   Osobiście pozostał bym przy Twojej obecnej platformie ze względu miedzy innymi na dekodery. Jak już koniecznie TV od Orange, to polecam ICU 100.

  1. Który z dekoderów jest obecnie najlepszy? Który wybrać, a którego lepiej unikać?
  2. Czy znane są i ciągle nienaprawione jakieś szczególnie irytujące, bądź dokuczliwe błędy dekoderów lub ich oprogramowania?
  3. Jakie są wyraźne różnice między dekoderem Samsunga, a Sagemcoma?
  4. Czy wszystkie dekodery posiadają takie samo oprogramowanie i grafiki ekranowe?
  5. Czy którykolwiek z dekoderów HD ma możliwość nagrywania?
  6. Czy którykolwiek dekoder obsługuje technologię HbbTV?
  7. Czy możliwe jest oglądanie kilku kanałów jednocześnie np. poprzez funkcję PiP?
  8. Na Ile dni do przodu dostępne jest EPG?
  9. Czy możliwe jest tworzenie listy ulubionych kanałów z własną kolejnością?
  10. Czy w przypadku awarii dekodera jest on bezproblemowo wymieniany w punkcie, czy trzeba go odesłać do centrali?

Multiroom   

  1. Czy jeśli jako drugi dekoder wybiorę model 4K to wtedy cena multiroomu wzrasta do 20zł zamiast 10zł? Jest tak zarówno w przypadku Samsunga, jak i Sagemcoma?
  2. Który z tych słabszych dekoderów Sagemcoma (HD) jest lepszy?
  3. Czy można dobrać dodatkowy multiroom, bądź zmienić na inny model dekodera w trakcie trwania umowy?

Nagrywanie

  1. Czy multinagrywarka działa wyłącznie na dekoderach 4K?
  2. Czy możliwe jest jednoczesne korzystanie z multinagrywarki oraz nagrywania na dysk?
  3. Czy nagrania na dysku dostępne są także poprzez sieć lokalną na drugim dekoderze?
  4. Jeśli nagrania nie są udostępnianie, czy działa przełożenie dysku do drugiego dekodera, czy też nagrania są szyfrowane dla konkretnego egzemplarza?
  5. Czy do nagrywania zamiast dysku można wykorzystać odpowiednio szybki i pojemny pendrive?
  6. Czy są jakieś blokady i części audycji nie da się nagrać z powodu np. ograniczeń licencyjnych? Chodzi mi o nagrania na dysk, a nie multinagrywarkę.
  7. Czy możliwe jest automatyczne nagrywanie serii odcinków danego programu na podstawie EPG?
  8. W przypadku multinagrywarki można nagrywać tylko to co jest live, czy też to co jest dostępne  w catchupie (7 dni wstecz) i wtedy to też dostępne jest 30 dni zamiast 7.
  9. Czy to prawda, że w przypadku funkcji odtwarzania od początku nie da się przewijać reklam?
  10. Czy możliwe jest zatrzymywanie i cofanie aktualnie oglądanego programu? Czy działa to na wszystkich kanałach niezależnie od multinagrywarki?

Orange TV Go / VOD   Odnoścnie Orange TV Go interesowała mnie aplikacja, więc link do tej opcji: https://nasz.orange.pl/t5/Telewizja/Aplikacja-Orange-TV-Go/m-p/175264

  1. Czy nagrania z multinagrywarki dostępne są do obejrzenia w aplikacji oraz na stronie Orange TV Go w każdym momencie, także poza siecią domową?
  2. Czy aplikacja mobilna Orange TV Go wspiera Chromecast? 
  3. Czy dostępne są jakieś kolekcje VOD z wybranymi audycjami, które utrzymują się dłużej, czy pozostaje jedynie cofanie się o te 7 dni na kanałach, które to wspierają?
  4. Czy dostęp do nc+ go jest także w przypadku posiadania paczki Canal+ na światłowodzie? Jeśli tak, co jest tam dostępne - tylko kanały Canal+, czy też inne, które posiadamy w pakietach Orange.

Telefon

  1. Jak wygląda zasięg Orange w porównaniu do Plusa? Interesuj mnie zasięg zarówno w mieście, jak i poza nim. Wiem, że regionalnie może być różnie, ale jak to wygląda ogólnie, w większości przypadków.   Według mnie zasięg lepszy, ale są miejsca, gdzie Orange też kiepsko wychodzi. Polecam zakupić starter za 5 PLN i sprawdzić działanie internetu jak i rozmów telefonicznych. Na nowym starterze jest 5 PLN na 30 dni + 6 GB na 14 dni.
  2. Jak bardzo obciążone są nadajniki Orange jeżeli chodzi o pasmo LTE. I jak to wygląda w porównaniu z Plusem, gdzie często w 30tys. mieście prędkość w ciągu dnia waha się od 2 do 3 Mbit/s.   Wszystko zależy od lokalizacji. Najlepiej sprawdzić jak opisałem powyżej.
  3. Czy w przypadku Orange Love można dobrać dodatkową kartę SIM za 5 zł? - https://www.orange.pl/kid,4002535747,id,4003674166,article.html Jest taka możliwość
  4. Podobne pytanie w stosunku do karty eSim. Jaki wtedy jest koszt?  Takie same, jak standardowej karty SIM, chyba, że dobierasz Extra eSIM, w tedy do abonamentu są doliczane dodatkowe koszty.

 

Warto zaznaczyć, że obecnie OL nie ma cesji, więc jak podpisujesz umowę, to nie może przejąć tej oferty inna osoba. Jeżeli w pakiecie znajdują się TV, Internet oraz telefon, to przenosząc sam numer telefonu, umowa z automatu jest zakończona. Nie można zrezygnować nawet przy przedłużaniu umowy z jednej usługi. Albo całość przedłużasz, albo rozwiązujesz umowę i podpisujesz nową.

 


 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 13
  • 0

Mnóstwo pytań przed przejściem do Orange (Internet - Telewizja - Telefon)

Warto wiedzieć, jeżeli chodzi o telewizję w Orange, że żaden z dekoderów nie ogarnia HDMI CEC.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Mnóstwo pytań przed przejściem do Orange (Internet - Telewizja - Telefon)

Odpowiedzi na część pytań.

 

Oferta

Ad.2. Są promocje lokalne np. w Warszawie. Ew. oferty typu polecaj zarabiaj itp.

Ad.3. Standardowo migracji nie ma. Można mieć jeden Love. Dodatkową ofertę można dokupić dokupując oddzielne pakiety z aktualnej oferty. Niekiedy finansowo wychodzi tak samo, niekiedy nieco drożej. Nie ma co sprawdzać na ten moment, bo Orange lubi to zmieniać co kilka tygodni.

Ad.4. Internet można migrować w górę i w dół. Migracja w dół jest płatna 110,90 zł, w górę za free.

Ad.5-7. Z uwagi na to, że w Orange Love jednym ze składników jest oferta jest usługa stacjonarna, to extra zniżek nie ma. Co najwyżej rabat lub usługa dodatkowa na komórkę lub tańsza rata za telefon. Usługi stacjonarne nie mogę być w Orange rabatowe.

 

Kanały i pakiety

Ad.1. Nie.

Ad.2. Wspomiane kanały są dostępne w ramach pakietów dodatkowych oferowanych przez Canal+ (dawne nc+) dla klientów Orange. Niektóre pakiety z oferty bezpośrednio od Orange pokrywają się z ofertą od Canal+. Nie wszystkie pakiety są jawnie opisane na stronie www.

Ad.3. Extra+ za 29,99 zł chyba najtaniej, reg promo https://orange.binaries.pl/bw//20155/0/11358/6a75a36a-f2c9-4581-92f6-26527cabfccf.pdf

Ad.4. To zależy czy zdecydujesz się na wariant z lojalką (z niższą opłatą aktywacyjną i miesięczną) czy wariant bez lojalki (z wyższą aktywacją i wyższą opłatą miesięczną).

Ad.5. To zależy jak doradca może skonfigurować zamówienie. Niekiedy w ciągu 48h, niekiedy od nowego okresu rozliczeniowego.

Ad.6. W większości wypadków tak.

 

Działanie i jakość telewizji

Ad.1. Poza kanałami z grupy TVN Discovery jest ok.

Ad.2. W praktyce jest różnie.

 

Dekodery

Ad.1. Wszystkie dekodery są tej samej klasy sprzętów budżetowych. Ew. różnią się funkcjonalnościami i opłatami.

Ad.2. Przeszukaj forum i dział o dekoderach.

Ad.6. Żaden. 

 

Multiroom

Ad.3. W Orange nie ma wymian na życzenie na inny model. Dostajesz ten sam sprzęt. W razie braku to co leci z rozdzielnika.

 

Telefon

Ad.1. Sprawdź agregację LTE na mapie zasięgu https://www.orange.pl/view/mapazasiegu

Ad.2. Tego Ci nikt na odległość nie powie. Popytaj sąsiadów lub kup starter za 5 zł i przetestuj sam na miejscu.

Ad.3. W aktualnej ofercie nie.

Ad.4. Info tutaj https://www.orange.pl/view/esim#dlaciebie

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 34
  • 52
  • 0

Mnóstwo pytań przed przejściem do Orange (Internet - Telewizja - Telefon)

Dzięki za odpowiedzi. Nieco rozjaśniliście mi temat i co prawda decyzji jeszcze nie podjąłem, ale sporo się dowiedziałem z waszych postów 🙂

 

Szczególnie zszokowało mnie to, że dla obecnych klientów nie ma żadnych rabatów i cena jest stała. Zupełnie coś innego niż to do czego jestem przyzwyczajony z Cyfrowego Polsatu i w tym przypadku tam cenowo wychodzi to w takim razie lepiej.

 

Druga kwestia to HDMI-CEC to także zaskoczenie, bo to coś podstawowego dla mnie. W Polsacie nie jest to też w pełni obsługiwane - pilotem od telewizora nie zmienię kanału, czy głośności dekodera, ale działa chociaż funkcjonalność wspólnego włączania i wyłączają się telewizora i dekodera.

 

Może ktoś jeszcze się skusi na podzielenie się swoimi uwagami 😛


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Mnóstwo pytań przed przejściem do Orange (Internet - Telewizja - Telefon)

Jak porównasz ofertę CP i Orange, to Orange trochę bardziej stawia na konwergencję, czyli łączenie usług. Mając poza Love kilka komórek można na przedłużeniu sporo zaoszczędzić. Ale na usługach stacjonarnych nie, bo są regulowane na większości terenu kraju a Orange musi zgłaszać każdą promocję do UKE.

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Mnóstwo pytań przed przejściem do Orange (Internet - Telewizja - Telefon)

@nix124 Porównywać możesz głównie ofertowo, bo ile usług, tyle zdań. Zależy jaka Ci się trafi ekipa instalacyjna, jak wygląda sieć w twoim domu i czego oczekujesz...Jedni narzekają, a inni chwalą, a zależy to np. (dziwne) od rejonu kraju. jak jesteś przyzwyczajony do pewnego standardu działania 3 różnych usług, to trudno będzie pakietowi od Orange dorównać (już widzisz minusy w braku pewnych opcji).

Ty pytasz o stronę administracyjną, a ja się zapytam o stronę techniczną, bez której najlepsza usługa polegnie. Jak u ciebie z siecią w domu? Pytam o LAN. Jak z podejściem do lokalu (rurki w ścianach), jak instalacja będzie wyglądała wewnątrz, na ile mobilnie można podłączyć modem i dekodery ( w przypadku multiroomu) w różnych miejscach? Jak z zasięgiem wifi? Wierz mi, wiem o co pytam, bo spotkałem się ze zdaniem, że po zmianie z kablówki na FTTH życie już nie jest takie samo...:) Przy zmianie netu i operatora mobilnego również...Ja uważam, że warto spróbować...


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 34
  • 52
  • 0

Mnóstwo pytań przed przejściem do Orange (Internet - Telewizja - Telefon)

@Piotrekk85Plus z Cyfrowym Polsatem też stawiają na usługi konwergentne, mają w końcu swój SmartDom też ze zniżkami, a jak się ma stare umowy jak w moim przypadku to też na jeszcze trochę lepszych warunkach niż obecne zniżki. Generalnie z tego co liczyłem to bazowe kwoty po przejściu byłyby podobne, ale tam na przedłużeniach mogę sporo oszczędzać jak kilka miesięcy się nie płaci w ogóle. Dlatego trochę się zawiodłem, że Orange czegoś takiego oferować nie może 🙂

 

Nie przeczę, że Orange może mieć dla niektórych korzystną ofertę, ale chyba nie w moim przypadku. Tak samo z tymi upustami -20zł na kolejne numery to też kto co potrzebuje, ile internetu itd. Taniej może wyjść np. oferta w nju mobile, a to też Orange przecież.

 

@agat13sieć w mieszkaniu jest w bardzo dobrym stanie, o to się nie martwię 🙂 To, że będzie u mnie światłowód z POPC wiadomo było od dłuższego czasu, więc przy okazji remontu była wykonana też nowa sieć w mieszkaniu. W każdym pokoju mam po 2 gniazdka (przy komputerze i telewizorze), a miejsce na router jest w przedpokoju jakiś metr od drzwi, wystarczy tylko przewiercić się z korytarza i montować gniazdo światłowodowe w miejscu przewiertu bezpośrednio na ścianie. Z wifi też nie ma problemu, mieszkanie jest małe, sąsiadów też nie ma dużo, zaledwie kilka innych sieci w paśmie 2.4GHz i obecnie żadnej w 5Ghz.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Mnóstwo pytań przed przejściem do Orange (Internet - Telewizja - Telefon)

@nix124 Rzadko kto tak przewidująco podchodzi do rzeczy. Pamietaj- nie zamykaj modemu w szafce i doprowadź zasilanie dla ONT lub modemu


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Mnóstwo pytań przed przejściem do Orange (Internet - Telewizja - Telefon)


 

Oferta

  1. Czy istnieją jakieś oferty specjalne dla klientów zaraz po uruchomieniu światłowodu w danej lokalizacji?Jeśli jesteś nowym klientem internetu (ni migrujesz z miedzi) uzyskasz 2 mc za 0 zł - kody dostępne na pewno u konsultantów w salonie
  2. Gdzie można uzyskać najlepszą ofertę (strona internetowa / infolinia / salon). A może oferty są sztywne i nie zależą od kanału dystrybucji?Sztywne, ale konsultanci maja kody rabatowe
  3. Jak wygląda migracja na inny pakiet w Orange Love. Czy zawsze można zwiększyć pakiet na większy (np. z Extra na Premium)? Jak to wygląda w drugą stronę, chcąc zmniejszyć pakiet. Co wtedy z długością umowy.Można w trakcie trwania umowy migrować na wyższy pakiet Love, umowa odnawia się na nowe 24 mc
  4. To samo pytanie ale w kwestii samego internetu - czy można bez problemu podnieść prędkość w trakcie trwania umowy.Tal
  5. Jak wygląda przedłużanie umowy w Orange? Jak bardzo oferty są elastyczne dla dotychczasowych klientów - mniejsze ceny, jakieś darmowe miesiące albo pakiety?Zazwyczaj rabat utrzymaniowy 10 zł
  6. Ile miesięcy przed końcem są dostępne najlepsze warunki przedłużenia?3 mc
  7. Jak wygląda okres umowy w przypadku jej przedłużenia - wchodzi nowa umowa z nowym okresem, czy sumuje się łącznie z tym który pozostał z poprzedniej?Wchodzi w życie od nowego okresu rozliczeniowego.

Kanały i pakiety

  1. Czy paczka Canal+ zawiera też kanał Canal+ Now?
  2. W tym miejscu - https://tvgo.orange.pl/live/channels widoczne są dodatkowe kanały, których nie widzę na stronie Orange w żadnym z pakietów m.in. Sportklub, Fightklub, Motowizja, Family Active, Da Vinci, Polsat JimJam, ATM Rozrywka. Dlaczego one się tam znajdują i czy w takim razie są one dostępne w przypadku oferty światłowodowej?
  3. W nawiązaniu do poprzedniego pytania najbardziej zależy mi na Sportklubie i Motowizji, jeśli da się je dokupić to jaki jest to kosztMotowizja jest w pakiecie Fun razem z erotyka. Tego pakietu nie ma nawet w Premium, jego koszt to 20 zł mc
  4. Czy pakiet dodatkowe (Canal+, HBO itp.) można włączać i wyłączać w poszczególnych miesiącach, czy jest to aktywacja do końca trwania umowy?Canal + dostępny jest z umową natomiast pozostałe można włączać i wyłączać nie ma na nie umowy
  5. Nawiązując do poprzedniego, jeśli aktywacja zlecona jest w połowie okresu rozliczeniowego, to kiedy uruchamiane są dodatkowe kanały? Od razu, czy z kolejnym okresem? Jak wygląda wtedy ewentualna płatność za ten niepełny okres - jest darmowa, czy proporcjonalna?
  6. Czy dla kanałów, które to wspierają dostępne są oryginalne ścieżki dźwiękowe?
  1.  

Dekodery

  1. Który z dekoderów jest obecnie najlepszy? Który wybrać, a którego lepiej unikać?Samsung, dodatkowy koszt 5 zł dostępny tylko jako głóny
  2.  

Multiroom

  1. Czy jeśli jako drugi dekoder wybiorę model 4K to wtedy cena multiroomu wzrasta do 20zł zamiast 10zł? Jest tak zarówno w przypadku Samsunga, jak i Sagemcoma?Samsung nie dosęp y dla multiroom, Multiróom to 10 zł - dzierżawa IWU200 dodatkowe 10 zł, WHD80 - 0 zł
  2. Który z tych słabszych dekoderów Sagemcoma (HD) jest lepszy?
  3. Czy można dobrać dodatkowy multiroom, bądź zmienić na inny model dekodera w trakcie trwania umowy?Dobrać można, zmiany są dostępne na podstawie specjalnej matrycy wymian
  1.