Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet domowy LTE dobór anteny zewnętrznej


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 18
  • 0

Internet domowy LTE dobór anteny zewnętrznej

@pablus no jasne, nie zdecydowalbym sie na to w zyciu. Samo 250 gb wydaje sie byc bardzo malym pakietem w dobie netfilxa i youtube. mam w domu dwa laptopy, dwa telefony, telewizor ze smartem, dwa smartfony, konsole. Zakladajac ze wszystko bedzie dosc czesto uzytkowane i stale podpiete do wifi, dodatkowe obciazenie w postaci 'telewizji na internet' mija sie z celem. W zasadzie rozwazam oferte orange z dwoch powodow - mozna korzystac w nocy bez obciazania pakietu, oraz mozna przyspieszyc internet do 5mb/s za dyszke w kazdym miesiacu po wykorzystaniu pakietu danych (jesli dobrze doczytalem). Temat zalozylem by dowiedziec sie jak wzmocnic odbior sygnalu, bo jak juz panowie zauwazyli wyglada na to ze w mojej miejscowosci jest z tym slabo.

 

"Zastanawia mnie czemu nie chcą Tobie podłączyć neostrady, skoro masz tak blisko do skrzynki.

Jestem zdania, że jak masz możliwości techniczne to weź sobie satelitę z orange (była chyba kiedyś taka oferta i chyba nadal jest). Ewentualnie zorientuj się nad wariantem lokalnego ISP. No chyba że mieszkasz w takim miejscu jak ja, gdzie szanse na światłowód są znikome..." Uwierz ze tez mnie to zastanawia, jak juz opisalem w ktoryms poscie powyzej, wyglada to na typowy blad systemu, ktos cos kiedys wypisal, salon nie ma mocy zlecenia ponownej wizyty monterowi, centrala tnie koszty bazujac na starym prawdopodobnie nieadekwatnym do faktycznej sytuacji wypisie. 

a co masz na mysli pisząc "jak masz mozliwosci techniczne"? Jakie warunki sa niezbędne zeby moc zainstalowac satelitę? No bo myslalem ze wystarczy kupic talerz zamontowac na scianie/dachu i pociagnac kable.

 

@byczyn_86 zadalem pytanie jak zamowić te oferte online, bo wyglada na to ze nie da rady. Po wpisaniu mojego adresu dostaje komunikat ze nie ma swiatlowodu u mnie i moge przejrzec oferte internetu mobilnego - samego internetu, nie ma wzmianki o TV w dalszym procesie skladania zamowienia!

 

@ketrasaArtur doszedlem juz do taakiego wniosku ale nie lubie takiego sposobu skladania zamowien jakichkolwiek, jestem wzrokowcem i wole czytac i miec czas na przetrawienie tego co czytam, niz gadac i ryzykowac nieporozumienie wynikajace z niedopowiedzenia. Ale dziekuje za jedyna probe odpowiedzi na moje ostatnie pytanie 🙂


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Internet domowy LTE dobór anteny zewnętrznej

@majkel84 dla mnie ta oferta internetu LTE domowy + TV Orange wygląda tak, jak byś widział ją przez szybę, ale nie mógł jej dotknąć. Jest, ale nie wiadomo jak zamówić. Na infolinii przyjmą zamówienie, więc jak sprzęt przyjdzie z umową, to masz 14 dni na sprawdzenie działania. Innej możliwości nie bardzo widzę. 

Pół godziny z konsultantem szukałem na stronie i nic nie znaleźliśmy. Powiedział tylko, że zgłosi sprawę braku dostępnej oferty na stronie.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 18
  • 0

Internet domowy LTE dobór anteny zewnętrznej

Witajcie

 

 

włożyłem dziś kartę sim z Orange do telefonu Haweli p8 lite. Oto wyniki z pomieszczenia, w którym miałby być router (w każdym przypadku dolna wskazówka należy do Orange, w tel były 2 karty sim, jedna to zagraniczny operator):

 

Speed test jest z polączenia 3g.

Screenshot_2020-02-12-16-58-10.pngScreenshot_2020-02-12-16-59-30.png

Screenshot_2020-02-12-17-00-59.png

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A oto wyniki z dachu:

1) pod LTE (sorry za drugie zdjecie, nie wiem co jest powodem takiego defektu)

Screenshot_2020-02-12-17-07-07.pngPrzechwytywanie.JPG

 

2) Pod 3g

Screenshot_2020-02-12-17-10-00.pngScreenshot_2020-02-12-17-11-14.png

 

I teraz gwóźdź programu: Jest potencjał pod Orange mobilny + antena zewnętrzna (oferta na firmę pakiet 990 gb miesięcznie) czy to nie będzie działać? Od razu mówię, że nie oczekuję prędkości na poziomie 50mb/s lub więcej. Zadowoli mnie to, co pozwoli na jednoczesną obsługę streamingu video (np. netflix/youtube) na jednym urządzeniu i swobodne surfowanie po internecie na drugim. 

 

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Internet domowy LTE dobór anteny zewnętrznej

@majkel84 witaj! Wyniki z dachu sa obiecujace i mysle ze jak najbardziej zestaw z antena zewnetrzna zda egzamin👍 dobrze przeczytlem 990 GB? 😲


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 18
  • 0

Internet domowy LTE dobór anteny zewnętrznej

@byczyn_86 

Dzieki za pozytywna opinię, oby to się sprawdziło :cathappy: a co do oferty, spójrz proszę tu:

 

Przechwytywanie2.JPG

 

Mam nadzieję, że nic nie przeinaczyłem :cathappy:


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Internet domowy LTE dobór anteny zewnętrznej

@majkel84 faktycznie przeogrom Internetu🙂 mam nadzieje ze bedziesz zadowolony


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 18
  • 0

Internet domowy LTE dobór anteny zewnętrznej

Ale patrzac na ten podzial na strefy, zastanawiam sie czy to nie jest jakis internet na "pendrive"?
I jesli tak, to czy to sie da pod antene zewnetrzną rowniez podpiąć? :catvery-happy:


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Internet domowy LTE dobór anteny zewnętrznej

Kupując internet LTE dostajesz kartę sim. Gdzie ją włożysz - to już Twój interes. Nie musisz brać sprzętów od Orange.

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Internet domowy LTE dobór anteny zewnętrznej

@majkel84 na to wygląda, że HSPA+ będzie miał najstabilniejszy sygnał. LET jest na granicy zasięgu i możne zrywać połączenie. Po dołączeniu anteny z routerem dobrze by było jeszcze raz próby przeprowadzić i ewentualnie w tedy dobrać najlepsze ustawienia.

 

Co do oferty internetu Biznesowego, to zakładam, że prowadzisz działalność gospodarczą, żeby podpisać umowę na taką ofertę?

Dodam jeszcze, że chwilkę zerknąłem na regulamin:

  • ustalenie Strefy Biurowej ustala się przy pierwszym uruchomieniu karty SIM. W tej strefie przysługuje pakiet 999 GB danych, z pełną prędkością. Po przekroczeniu prędkość możne zostać ograniczona do 1 Mbit/s
  • w razie potrzeby Strefę Biurową można zmienić po przez konto, ale zmiana jest płatna
  • korzystnie z internetu poza Strefą Biurową jest możliwe, ale najpierw należy zakończyć obecną sesję i połączyć się z internetem poza strefą. Jeżeli nie zakończy się sesji, to cały transfer zostanie doliczony jako korzystnie z internetu poza Strefą Biurową.
  • Wysokość pakietu poza Strefą Biurową wynosi 60 GB dla nowej umowy i 80 G dla umowy przedłużonej.
  • Przyznany limit transferu danych do wykorzystania tylko na terenie kraju. 

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Internet domowy LTE dobór anteny zewnętrznej

Strefa biurowa bedzie miala zasieg ok 500 metrow (990 GB do wykorzystania) . Poza tym obszarem bedzie poza strefa i do wykorzystania jest 60GB