Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Cywilizowany sposób podłączenia Orange Światłowód

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 2
  • 1

Cywilizowany sposób podłączenia Orange Światłowód

Czołem,

mam problem z montażem Orange Światłowód. Jakiś czas temu na mojej ulicy pojawił się dostęp do podłączenia instalacji światłowodowej, niestety, ktoś uznał, że przy dostępnych studzienkach Orange, internet puszczony zostanie napowietrznie. Z tego co się orientuję, to w innych lokalizacjach w ramach POPC puszczono światłowód w studzienkach.

 

Strasznie nie odpowiada mi ten sposób podłączenia, bo dotychczasowy usługodawca dostarczał mi internet przy wykorzystaniu studzienek, więc mam do domu puszczony peszel, którym szybko można puścić kabel.

Przy składaniu zamówienia, handlowiec zapewnił mnie, że możliwe jest podłączenie internetu przy użyciu studzienek, te słowa rzekomo zostały potwierdzone przez centralę Orange. 

 

Niestety, przyjechała pierwsza ekipa - powiedzieli, że się nie da, zadzwonił do mnie Orange i Pani na infolinii uznała, że to przez lenistwo monterów, druga ekipa już nawet nie przyjechała, zadzwonili, że się nie da. W związku z tym pytanie - czy ktoś miał podobny problem i udało się zachęcić Orange do montażu przez studzienkę? Nie chcę, żeby na domu wisiały mi kable, a z dotychczasowym usługodawcą mam dość spore problemy, więc raczej zależy mi na zmianie usługodawcy.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 2
  • 1

Cywilizowany sposób podłączenia Orange Światłowód

Podjąłem jeszcze jedną próbę instalacji łącza światłowodowego - tym razem zaproponowałem monterom, że położę na swoim terenie peszel bezpośrednio od słupa przylegającego do mojej działki, do punktu docelowego w domu - niestety, stwierdzono, że kabel napowietrzny jest napowietrzny i nie doszło do montażu. Chyba zostaje mi tylko przeprojektowanie sieci w domu tak, by wejście było na piętrze/strychu a nie w piwnicy.

 

Dzięki za pomoc.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

8 ODPOW. 8
Anonim

Nie dotyczy

Cywilizowany sposób podłączenia Orange Światłowód

@zajacp1  sposób montażu światłowodu, to w gestii firmy która to będzie robić, Orange tylko zleca prace instalacyjne, ty nie masz wpływu na to czy będzie instalacja w ziemi biegnąć czy napowietrznie, choć przy montażu może się dogadasz z monterami, ale oni starają się uproszczać przyłącze, kopanie tego nie ułatwia i to dodatkowe koszty, to że studzienki są nic nie znaczy, liczy się projekt sieci.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2081
  • 7657
  • 31

Cywilizowany sposób podłączenia Orange Światłowód

Może opłaca się robić drożej?

Anonim

Nie dotyczy

Cywilizowany sposób podłączenia Orange Światłowód

@pirenej  wykonawca stara się robić jak najtaniej i najszybciej, jak są słupy Orange, to koszty nie wzrosną, podłączenie za to będzie szybsze 😉


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 2
  • 1

Cywilizowany sposób podłączenia Orange Światłowód

Kompletnie nie rozumiem tego, w jaki sposób decyduje się o sposobie podłączenia. Znajomy w miejscowości obok również mając wzdłuż swojej ulicy dostęp do słupa jak i studzienek, ma dostęp do światłowodu przez studzienki, u mnie, w tym samym powiecie zdecydowano jednak o montażu napowietrznym. Liczę jednak, że znajdzie się ktoś, kto miał podobny problem i udało mu się jakoś dogadać. Tym bardziej nie rozumiem dlaczego zrobiono jak zrobiono, bo na początku ulicy widać w którym miejscu światłowód został wyjęty z ziemi, a tuż obok czeka na niego śliczna studzienka. Po mojej stronie robota byłaby o wiele łatwiejsza, bo jak mówiłem, mam rurkę puszczoną do samej studzienki, zdaję sobie jednak sprawę, że przysparza to nowych problemów przy ulicy.

 

Poza tym, skoro Orange zapewnia, że się da, to pewnie jakoś się da...

Anonim

Nie dotyczy

Cywilizowany sposób podłączenia Orange Światłowód

@zajacp1  ty chcesz wpłynąć na sposób instalacji czy budowy sieci! 

To nikomu się nie udało, możesz jedynie jak się uda, wpłynąć na montaż przyłącza, nacisk na Orange nie wpłynie na sposób wykonania prac, o tym decyduje firma która to wykonuje. 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2081
  • 7657
  • 31

Cywilizowany sposób podłączenia Orange Światłowód


@Anonimnapisał(-a)

@pirenej  wykonawca stara się robić jak najtaniej i najszybciej, jak są słupy Orange, to koszty nie wzrosną, podłączenie za to będzie szybsze 😉


kto ich tam wie, jak im łatwiej zrobić, a jak korzystniej rozliczyć


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12969
  • 53259
  • 618

Cywilizowany sposób podłączenia Orange Światłowód

@zajacp1 sposób wykonania przyłącza to nie jest widzimisię monterów. Gdyby mieli możliwość wykonania przyłącza w studzienkach ( co wiąże się zarówno z umiejscowieniem tam OPP lub chociaż wykonaniem połączeń czy zejść pomiędzy siecią napowietrzną a podziemną. Możemy dywagować godzinami, a monterzy i tak zrobią swoje. Uważam, że wiele rzeczy się da zrobić, tylko trzeba znaleźć wspólny język z wykonawcą i zadać pytanie czy tak można i co się z tym wiąże...postaw własny słup na granicy posesji, podciągnie rurkę do domu i wtedy podwieszka nie będzie musiała iść do budynku...jak widzisz jest rozwiązanie tylko czy opłacalne??

Jeśli cała infrastruktura biegnie po słupach może nawet nie być możliwości połączenia się OPP z Twoją studzienką. Zważ również na zastosowanie innego rodzaju kabla do podwieszeń i do ziemi...

Podobny temat https://nasz.orange.pl/t5/Sie%C4%87-i-dost%C4%99pno%C5%9B%C4%87-us%C5%82ug/Zak%C5%82adanie-%C5%9Bwia...


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 2
  • 1

Cywilizowany sposób podłączenia Orange Światłowód

Podjąłem jeszcze jedną próbę instalacji łącza światłowodowego - tym razem zaproponowałem monterom, że położę na swoim terenie peszel bezpośrednio od słupa przylegającego do mojej działki, do punktu docelowego w domu - niestety, stwierdzono, że kabel napowietrzny jest napowietrzny i nie doszło do montażu. Chyba zostaje mi tylko przeprojektowanie sieci w domu tak, by wejście było na piętrze/strychu a nie w piwnicy.

 

Dzięki za pomoc.