Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Cena Neostrada vs światłowód


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 625
  • 1513
  • 21

Cena Neostrada vs światłowód

► Temat, ze względu na charakter omawianego zagadnienia, został przeniesiony z kategorii Internet domowy (etykiety: klient indywidualny, Neostrada, Orange Światłowód) - Moderator Wiktor ◄

 

Kopią u mnie na osiedlu i zakładają światłowód. 😄 

 Dziś przyszedł do mnie człowiek w kamizelce z napisem ORANGE  i powiedział że muszę zadeklarować przejście na światłowód 300Mb/s jak najszybciej a najlepiej już dziś.  Przeprosiłem człowieka że muszę mieć czas do namysłu bo mi te moje 80Mb/s całkiem dobrze się sprawuje.

  Człowiek poszedł a ja jazda na stronę Orange poszukać ile to mnie będzie kosztowało... 😄

Bo jak pamiętam to światłowód zaczyna się od 100Mb/s a nie od 300...

 A tu zonk.... 😞 strona zapamiętała że mam neostradę i nie wyświetla mi cen światłowodu! 

    Tak więc mam pytanie:

Przy abonamentach : internet + TV + telefon stacjonarny + 2 x komórka

  Ile bym płacił na światłowodzie 100Mb/s ? 

  Dlaczego facet mi oferował 300Mb/s?

  O ile drożej w porównaniu z kablowym? Czy na pewno drożej?

 

A  tak w ogóle to nie rozumiem dlaczego facetowi tak się śpieszy......

   

9 ODPOW. 9

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Cena Neostrada vs światłowód

300 to teraz najniższa opcja dla nowych. Na pewno odejdzie Ci opłata za utrzymanie łączą.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

Cena Neostrada vs światłowód

To teraz w Orange, technicy/monterzy są jednocześnie przedstawicielami handlowymi? 😄


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Cena Neostrada vs światłowód

A masz obecnie Love? czy komórki są na oddzielne umowy?

Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 625
  • 1513
  • 21

Cena Neostrada vs światłowód

Love + 1  komórka z oddzielną umową


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Cena Neostrada vs światłowód

To obecnie najtańsza opcja jest opisana tutaj
https://orange.binaries.pl/bw//20155/0/44178/83d36b20-804b-472c-9d86-2d0d61b5f78f

powinno być 10 zł więcej względem starej promocji na miedzi

a na oddzielną komórkę nie musisz ruszać umowy (albo bierzesz z tego co jest na www).

Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 625
  • 1513
  • 21

Cena Neostrada vs światłowód

Dzięki  @Piotrekk85  !

 Mnie tylko nie podobało się to zmuszanie do pośpiechu i dalej tego nie rozumiem...

  Do końca umowy mam jeszcze dużo czasu


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Cena Neostrada vs światłowód

Bo Orange bardzo intensywnie namawia do migracji bo dwóch sieci utrzymywać jej się nie opłaca.

Jeśli migracja pod Twoim adresem będzie obowiązkowa, to dostaniesz w krótkim czasie dwa lub trzy listy (lub maile jeśli masz zgodę na otrzymywanie korespondencji dot. zmian umowy mailem na stałe). Wtedy też otrzymasz dedykowaną ofertę ale nie będzie czy będzie ona cenowo odpowiadać starej. Oczywiście nie musisz wyrażać zgody, ale w skrajnych sytuacjach może to oznaczać odłączenie usług na miedzi (bardzo rzadko jest to robione).

Ale z tego co nieoficjalnie wiem w Olsztynie chyba jeszcze przymusowanych migracji nie robią.


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 625
  • 1513
  • 21

Cena Neostrada vs światłowód


@Piotrekk85napisał(-a)
powinno być 10 zł więcej względem starej promocji na miedzi

a na oddzielną komórkę nie musisz ruszać umowy (albo bierzesz z tego co jest na www).

 Optymista!

  To jak liczą ci konsultanci że jednemu wychodzi 20 zł a drugiemu 30 zł więcej w porównaniu do miedzi?

 

  To tak "po uważaniu"?  😄

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Cena Neostrada vs światłowód

Nic po upoważaniu. Zależy jakąś masz promocję. Zwykle większość osób przy przedłużeniu ma umowę sprzed 2 lat która była tańsza. Jakieś 5-6 lat temu mogła być jeszcze tańsza. Niestety ostatnio ceny nieco podskoczyły. Gdybyś porównywał aktualne promocje - to miedź i najtańsze światło to różnica mniej niż złotówka. Ale ze starszymi opcjami może być drożej.