Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światełko w wynajmowanym mieszkaniu - jest możliwe? Co będę potrzebować?

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 12
  • 0

Światełko w wynajmowanym mieszkaniu - jest możliwe? Co będę potrzebować?

  1. Da się zamówić na siebie światełko na wynajmowane mieszkanie?
  2. Potrzebuje jakieś dokumenty od właściciela? 
  3. Co w momencie, gdy będę się wyprowadzać, a umowa jeszcze się nie skończy?

 

 

_________________

*Doprecyzowałem nazwę tematu - moderator Wojciech.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18472
  • 52867
  • 716

Światełko w wynajmowanym mieszkaniu - jest możliwe? Co będę potrzebować?

@Kskal mam właśnie założoną usługę internet światłowodowy w wynajętym lokalu. Do podpisania umowy nic nie było potrzeba, poza moimi danymi. Zgodę właściciela mam, ale nie była wymagana, warto jednak, aby właściciel wiedział, co najemca zamierza.

Jeżeli umowa jeszcze trwa, a trzeba się wyprowadzić, to można postąpić następująco:

  • jeżeli jest możliwość, to zrobić cesję na nowego najemcę lub właściciela, o ile się zgodzą, cesja nie działa jeżeli usługa jest w OL.
  • jeżeli jest możliwość podłączenia w nowej lokalizacji, to przenieść usługę na nową lokalizację.
  • wypowiedzieć umowę przed terminem, ale będzie trzeba zapłacić karę umowną.
  • płacić do końca umowy, potem złożyć wypowiedzenie, ale wtedy w momencie wyprowadzki trzeba sprzęt zabrać ze sobą, bo po zakończeniu umowy, urządzenia trzeba zwrócić do Orange.
  • negocjowanie warunków na zamianę usług, np. na internet mobilny, jeśli brak możliwości świadczenia internetu światłowodowego w nowej lokalizacji.

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

8 ODPOW. 8

Zespół Nasz Orange
  • 2932
  • 10945
  • 64

Światełko w wynajmowanym mieszkaniu - jest możliwe? Co będę potrzebować?

Za chwilę na pewno spłyną odpowiedzi. Jak będą pozytywne, to możesz poprosić o oddzwonienie Doradcy z ofertą. Wystarczy skorzystać z Zamówienie połączenia z doradcą sprzedażowym klikając na wyświetl szczegóły 🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13060
  • 53595
  • 622

Światełko w wynajmowanym mieszkaniu - jest możliwe? Co będę potrzebować?

@KskalDa się, trzeba jednak w razie czego mieć zgodę właściciela kolalu zarówno na założenie usługi, jak i na prace w lokalu podczas doprowadzania łącza. Czasem instalacja wymaga przewiertów, czy poprowadzenia kabla po ścianie, a to nie zawsze się właścicielowi podoba i wyraża zgodę na takie prace (psujące estetykę wnętrz)

Podczas wyprowadzki można wnioskować o przeniesienie usługi w inną lokalizacje pod warunkiem, że będą tam możliwości techniczne przyłączenia światłowodu i świadczenia dalej tej usługi. Jeśli nie, można dokonać cesji-przepisania na właściciela danej usługi. Nie można zrezygnować (lub można, ale z kara umowną za zerwanie tejże umowy-co wylicza konsultant na infolinii lub aplikacja Mój Orange)

Można też negocjować przy braku warunków w nowym lokalu o inny typ usługi zamiast FTTH


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18472
  • 52867
  • 716

Światełko w wynajmowanym mieszkaniu - jest możliwe? Co będę potrzebować?

@Kskal mam właśnie założoną usługę internet światłowodowy w wynajętym lokalu. Do podpisania umowy nic nie było potrzeba, poza moimi danymi. Zgodę właściciela mam, ale nie była wymagana, warto jednak, aby właściciel wiedział, co najemca zamierza.

Jeżeli umowa jeszcze trwa, a trzeba się wyprowadzić, to można postąpić następująco:

  • jeżeli jest możliwość, to zrobić cesję na nowego najemcę lub właściciela, o ile się zgodzą, cesja nie działa jeżeli usługa jest w OL.
  • jeżeli jest możliwość podłączenia w nowej lokalizacji, to przenieść usługę na nową lokalizację.
  • wypowiedzieć umowę przed terminem, ale będzie trzeba zapłacić karę umowną.
  • płacić do końca umowy, potem złożyć wypowiedzenie, ale wtedy w momencie wyprowadzki trzeba sprzęt zabrać ze sobą, bo po zakończeniu umowy, urządzenia trzeba zwrócić do Orange.
  • negocjowanie warunków na zamianę usług, np. na internet mobilny, jeśli brak możliwości świadczenia internetu światłowodowego w nowej lokalizacji.

 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 12
  • 0

Światełko w wynajmowanym mieszkaniu - jest możliwe? Co będę potrzebować?

@agat13 @ketrasaArtur dziękuję za tak szczegółowe odpowiedzi. 

A takie przewierty jak wyglądają i jak duże potrafią być? 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13060
  • 53595
  • 622

Światełko w wynajmowanym mieszkaniu - jest możliwe? Co będę potrzebować?

@Kskal  to zależy gdzie chcesz umieścić modem z wifi ( najlepiej przy TV jeśli zamierzasz zamówić telewizję) i w centrum mieszkania ..

W zależności czy masz rurki podtynkowe w mieszkaniu ( wtedy mogą wciągnąć kabel  bez konieczności rzewiertow i będzie niewidoczny) czy z klatki schodowej muszą wejść do lokalu i najkrótszą trasą założyć gniazdo optyczne  do modemu w miejscu wskazanym.

Na te pracę powinieneś mieć zgodę właściciela, aby nie posadził o samowolę i zniszczenie lokalu, który dzięki instalacji zyskuje 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 121
  • 184
  • 3

Światełko w wynajmowanym mieszkaniu - jest możliwe? Co będę potrzebować?

Przewiert na grubość wiertła fi 12, w ścianie prowadzącej z pionu technologicznego klatki schodowej czyli tam gdzie jest kablówka, gaz albo zabezpieczenie prądowe. To ty wyznaczasz miejsce „ lądowania „ routera przy czym musisz pamiętać że montażysta nie jest „pomysłowym Dobromirem” i nie będzie chował kabla pod panelami, przesuwał mebli itd. Ale na pewno doradzi najlepiej jak będzie mógł i zamontuje instalacje odpowiednio. Pamiętaj o tym do czego potrzebujesz internet i jakie urządzenia chcesz podłączyć - po kablu i czy masz taki długi kabel lub po WiFi - rozkład siły sygnału. 
Generalnie właściciel mieszkania nie powinien mieć obiekcji bo lokal będzie posiadł instalacje lub będzie przygotowany pod instalacje. 
Przed podpisaniem umowy sprawdź czy sąsiedzi maja Orange ponieważ ja osobiście miałem jazdę bo lokal był usługowy i nie figurował w spisie dostępnych adresów do instalacji. 
Niech Cię pochłonie pomarańczowa światłość 😜


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 12
  • 0

Światełko w wynajmowanym mieszkaniu - jest możliwe? Co będę potrzebować?

Dziękuję za odpowiedzi. Światełko już śmiga. Nie było problemów ani bałaganu i szybko wszystko poszło.

Przepraszam, że nie oznaczyłam wcześniej rozwiazania. Dostałam wiadomość, od moderacji, że to ważne. 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1455
  • 6300
  • 42

Światełko w wynajmowanym mieszkaniu - jest możliwe? Co będę potrzebować?


@ketrasaArturnapisał(-a)

Jeżeli umowa jeszcze trwa, a trzeba się wyprowadzić, to można postąpić następująco:

  • jeżeli jest możliwość, to zrobić cesję na nowego najemcę lub właściciela, o ile się zgodzą, cesja nie działa jeżeli usługa jest w OL.
  • jeżeli jest możliwość podłączenia w nowej lokalizacji, to przenieść usługę na nową lokalizację.
  • wypowiedzieć umowę przed terminem, ale będzie trzeba zapłacić karę umowną.
  • płacić do końca umowy, potem złożyć wypowiedzenie, ale wtedy w momencie wyprowadzki trzeba sprzęt zabrać ze sobą, bo po zakończeniu umowy, urządzenia trzeba zwrócić do Orange.
  • negocjowanie warunków na zamianę usług, np. na internet mobilny, jeśli brak możliwości świadczenia internetu światłowodowego w nowej lokalizacji.

Ja tylko dodam, że sam korzystam ze światłowodu Orange w wynajmowanym domu i korzystam z umowy bezterminowej z miesięcznym wypowiedzeniem na POPC, koszt miesięszny jest wyższy (600/100 Mbps za 109 zł) ale mi to bardzo odpowiada. Idealne rozwiązanie dla najemców. Operator oczywiście nie wymaga dokumentów typu zgody od właścicieli na wykonanie instalacji.