Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód, instalacja, Orange TV


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 65
  • 207
  • 0

Światłowód, instalacja, Orange TV

Cześć, za kilka dni/tygodni mam nadzieję że będę mógł się podłączyć do światłowodu. Za kilka miesięcy będę miał remont na parterze i chciałbym poprowadzić kabel by podłączyć drugi router na dole ponieważ zasięg 3G/LTE u mnie jest średni i wi fi calling na dole jest w połowie parteru a w drugiej nie ma i tam często zrywa. Mam obecnie router Huawei B525 (w tej wersji od Orange która jest trochę ograniczona) i czy on by się nadał jako drugi router. Jeżeli nie to czy mógłby ktoś polecić jakiś router do około 200zł ważne by miał wi fi w standardzie ac lub jeżeli się da w tej cenie to może być też ax. Mam jeszcze drugie pytanie i jest ono związane z Orange TV, czy da się podłączyć do drugiego routera (nie funboxa) przez kabel czy trzeba ciągnąć kabel od funboxa, lub też była by możliwość połączenia przez wi fi, ale słyszałem że routery od orange mają słabe wi fi niby odległość duża się nie wydaję bo router będzie na poddaszu, a dekoder byłby pod tym pomieszczeniem i czy by nie było problemów z telewizją tj. zacinanie czy nawet rozłączanie z wi fi (najpewniej byłby to dekoder iwu 200). Wolę się tego wszystkiego dowiedzieć przed remontem w razie położenia dodatkowych kabli były by one pod tynkiem. I to już moje ostatnie pytanie dotyczące opłaty za domek jednorodzinny jedni mówią że nie ma drudzy że jest (sieć buduje nexera). Mam nadzieję że swój problem opisałem jak najlepiej się da 😁.

3 ODPOW. 3

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Światłowód, instalacja, Orange TV

@Kacper3006  dla mnie wifi to pożyteczny gadżet. Nie opierałbym jednak działania ekosystemu sieci lokalnej na tak nieprzewidywalnym medium. Poza tym wifi retransmituje zawsze ze strata predkosci w zaleznosci od przeszkod i odleglosci, a dobor sorzetu jest dosc trudny pod katem wydajnosci, bo bez testow ani rusz...

Po pierwsze kabel. I to nie jeden, a dwa. Od punktu dystrybucyjnego jakim jest modem FTTH  do każdego newralgicznego punktu. Po drugie  to zastosowałbym Access Point,  a nie drugi router. To kłopoty i podwójne routowanie, tak naprawdę dwie podsieci i klasy adresów IP.  To problem dla ruchu w całej sieci, np drukarek czy dysków NAS. 

Jak masz czas i okazję, ułóż kable od miejsca zakończenia w przyszłości linii ftth  do miejsca gdzie będą umieszczone dekodery i kolejne punkty dostępowe dla wifi w domu. To dobra i jedynie słuszna rada 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Światłowód, instalacja, Orange TV

@agat13 nie odniósł się do opłaty od przyłącza światłowodowego w domu jednorodzinnym. Dlatego dopowiem.  Otóż cennikowo dodatkowa opłata jest przewidziana. Ale od czasu do  czasu nawet tzw. doradcy Orange informują,  że jakaś lokalizacja jest z tej opłaty zwolniona, jeśli sieć jest budowana w  ramach POPC.

 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Światłowód, instalacja, Orange TV

To ja jeszcze dopowiem że w przypadku dekodera warto spróbować postarać się o ICU 100.