Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

niedziałająca telewizja - orange nie chcę rozwiązać umowy

ROZWIĄZANE

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 615
  • 589
  • 2

niedziałająca telewizja - orange nie chcę rozwiązać umowy

@bluesmanniakuaktualnienia softy w odbiornikach satelitarnych najczęściej są przesyłane w wiązce satelitarnej , nie przez internet. Gdyby tak było. to każdy trochę obeznany modyfikował by soft przez połączenie się z odbiornikiem przez internet, a tego właściciel dedykowanego odbiornika( Orange) nie chce.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

niedziałająca telewizja - orange nie chcę rozwiązać umowy

@Kierus57, zmieniasz moje wyobrażenie o tym, jak działa FunBox i Orange, myślałem że uprawnienia idą przez SAT a zmiana softu przez net. I wszystko na to wskazywało (komunikaty, zachowanie się dekodera), a ty twierdzisz że jest odwrotnie?!


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 615
  • 589
  • 2

niedziałająca telewizja - orange nie chcę rozwiązać umowy

Nie mam odbiornika Orange. Jeśli jest w nim karta kodowa, to nie ma potrzeby podłączania go do internetu, chyba, że w celu jego zablokowania przez dostawcę usług. Na karcie kodowej są wpisane uprawnienia i aktualne kody. Gdy mija termin ważności Twojego abonamentu czytaj ważność wpisu uprawnień na karcie, odbiornik szybko się zablokuje. Tak działa nc+ i Polsat. W normalnych odbiornikach tvsat wyposażonych w czytnik kart kodowych możesz sprawdzić datę ważności Twoich uprawnień. czy możesz to zrobić w odbiorniku Orange?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

niedziałająca telewizja - orange nie chcę rozwiązać umowy

@Kierus57: każda sieć/operator ma inaczej. Musisz przyzwyczaić się, że w pomarańczowym świecie jest zazwyczaj to "inaczej". Internet nie jest potrzebny. Potrzebny jest tylko dostęp do panelu admina routera po konkretnym ip 192.168.1.1 i kilka innych).


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

niedziałająca telewizja - orange nie chcę rozwiązać umowy

Rozmawiamy o Orange, ty podajesz informacje o różnych możliwych konfiguracjach i opcjach aktualizacji i tym samym robisz tu trochę zamieszania, to nie pomaga...

 

Ps. nie wiem czy mogę sprawdzić, nigdy nie próbowałem, nawet nie wiem jak  😉


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 10
  • 0

niedziałająca telewizja - orange nie chcę rozwiązać umowy

@Wojcieszko To że nie potraficie niczego zagwarantować, ale wszystko naobiecywać to już sie przekonałem.
Rozwala mnie to podejście do klienta: Za usługe - płać
Żeby ta usługa w ogóle działała - dopłać jeszcze
Jeśli chcesz otrzymać jakieś informacje albo pomoc i dzwonisz do BOKu - płać
Dobrze że nie naliczacie jeszcze dodatkowych opłat za zrestartowanie routera, chociaż włączanie usługi "gdzie jest dziecko" u babci przed 80 też dobry bajer, trzeba przyznać, wyobraźnie to Orange ma 😉

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

niedziałająca telewizja - orange nie chcę rozwiązać umowy

Nie jestem z Orange, ale czy to ich wina, że masz jakiś specjalny nieprzepuszczalny strop? A gdybyś chciał odbierać te wi-fi w piwnicy albo w bunkrze to też byś miał pretensje do Orange, że nie działa?

Anonim

Nie dotyczy

niedziałająca telewizja - orange nie chcę rozwiązać umowy

@Wojcieszkoa czy możesz podrzucić regulamin o którym wspominałeś?  


Pracuję w Orange
  • 866
  • 1045
  • 73

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

niedziałająca telewizja - orange nie chcę rozwiązać umowy

Trzeba odróżnić niedziałanie usługi od usterki sprzętu. To nie jest to samo mimo że sprzęt jest z Orange.