Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zakłócenia TV

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 1
  • 1

Zakłócenia TV

Witam,

od około 3 dni borykam się z problemem związanym z TV. Poprawnie działa tylko i wyłącznie kanał TVN 24 (no... umiarkowanie), na pozostałych przez 2/3 wspomnianego wcześniej okresu było "czarno". Dziś już jest troche lepiej, już nie ma czarnego tła, tylko jest bardzo zakłócony obraz i nadal jedynym kanałem który się da oglądać jest TVN24. Proszę o pomoc... Czy trwają jakies prace?

 

Miejsce wystąpienia problemu: Oleśnica, 30km od Wrocławia

Dekoder: sagemcom whd 80

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 1
  • 1

Zakłócenia TV

Już wiem na czym problem polegał... Dekoder łączył się z FunBox'em poprzez transmiter Powerline i tu był problem - okazało się, że zakłócenia w sieci energetycznej powodują taki stan rzeczy. Przy zmianie połączenia na połączenie bezprzewodowe wifi problem cudownie zniknął 🙂

 

Pozdrawiam

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

5 ODPOW. 5

Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 625
  • 1513
  • 21

Zakłócenia TV

To jest TV po IP czy satelitarny? 

 Bo jeżeli sat to wiatr mógł poruszyć antenę i trzeba ustawić tak aby było dobrze

Ale.... zacznij od restartu urządzeń, tzn  wyłącz zasilanie modemu, dekodera i telewizora na minimum 10 sekund i włącz od nowa


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Zakłócenia TV



@Raptownie, uzupełniając Kolegę Józefa, proponuję jeszcze ustawić dekoder na kanał 999 9albo coś w pobliżu) - wieczorem sprawdzę na swoim, chodzi o kanał aktualizacji uprawnień... 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 1
  • 1

Zakłócenia TV

Do modemu mam podłączoną zarówno kabel ethernetowy i antene satelitarną... Dziś około godziny 15 działało pięknie, wszystkie kanały, musiałem wyjść z domu, a gdy wróciłem znowu to samo, tym razem wszędzie czarno... Po resecie pojawiły się szumy i tak jest cały czas...

Anonim

Nie dotyczy

Zakłócenia TV

@Raptownie Tak jak pisali, koledzy wyżej problem jest, w złe ustawionej antenie sat a, najczęściej bywa, że trzeba ponownie zarobić końcówki kabla.Jak zamontowac i ustawic antene satelitarna


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 1
  • 1

Zakłócenia TV

Już wiem na czym problem polegał... Dekoder łączył się z FunBox'em poprzez transmiter Powerline i tu był problem - okazało się, że zakłócenia w sieci energetycznej powodują taki stan rzeczy. Przy zmianie połączenia na połączenie bezprzewodowe wifi problem cudownie zniknął 🙂

 

Pozdrawiam