Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Trzeszczenie TV, brak obrazu, niezgodność rozdzielczości?


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 1
  • 0

Trzeszczenie TV, brak obrazu, niezgodność rozdzielczości?

Witam

Od rozpoczęcia usług w Orange mam problem z dekoderami w multiroom - i co najciekawsze Samsung i Sagem reagują podobnie. W jednym pokoju jest dekoder Samsung i TV Samsung (pilot dekodera go obsługuje), w drugim Sagem i TV Toshiba. Po włączeniu "samsungów" obraz jest zielony, niebieski lub poszarpany i z TV wydobywa się bardzo głośne trzeszczenie. Pomaga WIELOKROTNE wyłączanie dekodera i TV - w ostateczności reset dekodera (z wyłączeniem zasilania) . Koszmar. W drugim pokoju sytuacja jest podobna - po włączeniu komunikat "brak sygnału" - mimo, że dekoder się włączył. Po restarcie wręcz niemożność zbootowania dekodera - wisi na komunikacie init - pomaga wyłączenie kabla HDMI i zbootowanie - potem podłączenie i działa. Oba telewizory podłączone kablami HDMI - próby ze zmianą gniazd nieudane. Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Paweł

4 ODPOW. 4

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Trzeszczenie TV, brak obrazu, niezgodność rozdzielczości?

@Pabloo  W pierwszej kolejności sprawdź połączenie pomiędzy modemem a dekoderami. Następnie złóż reklamację na usługę i/lub instalację usługi do Orange i zażądać wymiany sprzętu. Jeżeli wymiana nie pomoże(włącznie ze zmianą kabli HDMI), to jest problem z kompatybilnością dekodera z tymi TV. Może software'owa, może hardware'owa. Pech, że dwa na raz. Czy próbowałeś zamieniać dekodery miejscami? Samsung ICU100/TV Toshiba, Sagemcom UHD88/ TV Samsung ?

Generalnie, kiepska sprawa 😉 


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 1
  • 0

Trzeszczenie TV, brak obrazu, niezgodność rozdzielczości?

Witaj

Połączenia sprawdzane, kable zamieniane, wymieniałem już UHD88 - objaw ten sam. Miejscami niestety nie zamienię bo chciałbym mieć możliwość nagrywania na "zwykłym" dysku z Samsunga na "dużym" TV. Próbowałem dopłacić i wziąć Samsunga jako drugi - w multiroom nie można 😞 I teraz pozostaje mi tylko wymiana TV??? Trochę dziwna ta niegodność - tym bardziej Samsung - Samsung. Może jakieś ustawienia pozmieniać w dekoderach? Do tej pory miałem UPC, Vectrę, Netię i wszystko pięknie działało....

Pozdrawiam

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2020
  • 5446
  • 183

Trzeszczenie TV, brak obrazu, niezgodność rozdzielczości?


Cytuj

Próbowałem dopłacić i wziąć Samsunga jako drugi - w multiroom nie można 😞

 


Dlaczego nie można? Można, koszt multiroom 10 zł + dzierżawa drugiego ICU kolejne 10 zł - można jak najbardziej.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 1
  • 0

Trzeszczenie TV, brak obrazu, niezgodność rozdzielczości?

Mam multiroom i pytałem w "salonie" przy okazji wymiany UHD 88 - jako drugi tylko właśnie UHD 88 bo chciałem jako drugi też samsung - niestety nie dali.

Pozdrawiam