Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange Love LTE/internet.TV Sat/telefon

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 2
  • 0

Orange Love LTE/internet.TV Sat/telefon

Sąsiad podpisał umowę Orange Love Internet Internet LTE/4G.tel.kom,TV Sat.Otrzymał dekoder Sagecom WHD8 i modem (router) Hyawei B315s.Pytania:1) rozumiem,że przy pierwszym uruchomieniu dekodera do odbioru TVSAT jest potrzebne połączenie z modemem.(bez podłączenia z modemem TVSAT nie odbiera). 2) Czy po pierwszym skonfigurowaniu dekodera,sprawdzenia jakości sygnału i zakończeniu instalacji po ponownym włączeniu dekodera i TV (np.na drugi dzień) w dalszym ciągu potrzebne jest połączenie (np.przewodem Ethernet) z modemem (routerem) czy już modem może być odłączony od dekodera. Bardzo proszę,może ktoś mi podpowie w tym temacie bo ja nigdy z takim rozwiązaniem się nie zetknąłem.Niestety pan z salonu Orange nie wiele mi pomógł.telefonicznie.A moi sąsiedzi czekają aż ja im pomogę uruchomić TV SAT. Szkoda,że nie ma możliwości przybycia do klienta kogoś kompetentnego z salonu do uruchomienia zestawu. Ja i sąsiedzi używamy tradycyjnych dekoderów TVSAT (nc+,Polsat Cyfrowy) i z podłączeniem i ogladaniem programów satelitarnych nie było żadnych problemów.Ale sąsiad się skusił na Orange Love i teraz wyczekuje na mnie,aż ja mu pomogę.Jeszcze raz proszę w jego imieniu o pomoc.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange Love LTE/internet.TV Sat/telefon

Ad.1. Tak, połączenie z modemem i internetem jest niezbędne.
Ad.2. Na pytanie nie ma jasnej odpowiedzi. Teoretycznie można mieć odłączony, ale raz na jakiś czas dekoder musi zaktualizować subskrypcje zamówionych kanałów. I aby uzyskać największy komfort z zakupionej usługi, zalecane jest podłączenia routera z dekoderem non-stop.


Co do podłączenia usługi przez kogoś z Orange - w przypadku internetu mobilnego nie jest to w standardzie. Jednak można zamówić płatną asystę - koszt 159 zł wg cennika https://orange.binaries.pl/bw//20155/0/11338/76ec74c9-6562-4108-a80c-326307a67cdb.pdf

Ale wspominasz, że znasz się trochę na sprzęcie. Więc może poradzisz sobie sam, bo nie jest to trudne. Instrukcja jest między innymi tutaj https://www.orange.pl/kid,4004491428,id,4004956342,title,Sagemcom-WHD-80-podlaczenie-i-aktywacja-usl...

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

12 ODPOW. 12

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange Love LTE/internet.TV Sat/telefon

Ad.1. Tak, połączenie z modemem i internetem jest niezbędne.
Ad.2. Na pytanie nie ma jasnej odpowiedzi. Teoretycznie można mieć odłączony, ale raz na jakiś czas dekoder musi zaktualizować subskrypcje zamówionych kanałów. I aby uzyskać największy komfort z zakupionej usługi, zalecane jest podłączenia routera z dekoderem non-stop.


Co do podłączenia usługi przez kogoś z Orange - w przypadku internetu mobilnego nie jest to w standardzie. Jednak można zamówić płatną asystę - koszt 159 zł wg cennika https://orange.binaries.pl/bw//20155/0/11338/76ec74c9-6562-4108-a80c-326307a67cdb.pdf

Ale wspominasz, że znasz się trochę na sprzęcie. Więc może poradzisz sobie sam, bo nie jest to trudne. Instrukcja jest między innymi tutaj https://www.orange.pl/kid,4004491428,id,4004956342,title,Sagemcom-WHD-80-podlaczenie-i-aktywacja-usl...

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Orange Love LTE/internet.TV Sat/telefon

Ad.2 Można, ale uruchamianie dekodera wtedy trwa dłużej i "po drodze" pojawiają się komunikaty o braku połączenia.

Co do aktualizacji subskrypcji/uprawnień to zawsze mnie zapewniano, że one idą przez satelitę. Połączenie z siecią jest na pewno potrzebne do uzyskania najnowszej wersji oprogramowania dekodera oraz aktualnej listy programów obsługiwanych przez dekoder.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 2
  • 0

Orange Love LTE/internet.TV Sat/telefon

Bardzo dziękuję.Jutro wykonam drugie "podejście".Mam nadzieję,że sobie poradzę.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 2
  • 0

Orange Love LTE/internet.TV Sat/telefon

Dziękuję.Przyznam że to trochę będzie trudne dla sąsiadów.Oni już swoje lata mają.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange Love LTE/internet.TV Sat/telefon

Jakbyś miał pytania w trakcie, to pisz na forum śmiało.

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 2
  • 0

Orange Love LTE/internet.TV Sat/telefon

Przeczytałem cennik (159zł) ale dopytam:gdzie zamówić? Najlepiej telefonicznie.Obszar,umowa,Oleśnica Śl.,woj.dolnoślaskie.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 2
  • 0

Orange Love LTE/internet.TV Sat/telefon

Dzięki Piotr.

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange Love LTE/internet.TV Sat/telefon

Jeśli antena sat jest zamontowana i ustawiona, to podłączenie dekodera i routera nie jest wyzwaniem. Moim osobistym zdaniem nie warto płacić.

Najpierw trzeba podłączyć router by był na nim internet. A potem już z górki.

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 2
  • 0

Orange Love LTE/internet.TV Sat/telefon

Antena jest zamontowana i ustawiona na H.B 13E,dalej odbiera na niej nc+.Chodzi mi o router:po podłączeniu musi jak pamiętam być widoczna podświetlona ikona trybu sieciowego (niebieska,błękitna,żółta.Oby nie czerwono.Oraz ikona zasięgu.Pierwsza moja  próba z niedzieli zakończyła się niepowodzeniem jak sadzę ponieważ ikonka świeciła na czerwono (brak internetu?).Router stał w w miejscu gdzie był b.słaby zasięg.Poniedziałkowa moja próba zakończyła się tylko uruchomieniem internetu w laptopie sąsiada (przewód ethernet) po wpisaniu PIN.Jak rozumiem teraz o ile będzie na routerze internet podłączam przewód od dekodera do routera,przewód HDMI,przewód sat i włączam TV+dekoder.Nie muszę już włączać laptopa żeby się logować? Przepraszam za chaos ale to dla mnie sprawa honorowa,