Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Telewizja po wi-fi

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 7
  • 0

Telewizja po wi-fi

Witam mam problem z telewizją po Wi-Fi. posiadam Orange światłowód 600 mb , router fun box 3 i dekoder 4K. 

Telewizja po wi-fi to porażka odległość od dekodera od routera to jakieś 7 m w linii prostej. A obraz ciagle śnieży i jak by się odświeżał. Mam ten badziew dopier 2 dni a już takie problemy. W salonie zapewniano mnie, że wszystko będzie okej. 

Moje pytanie czy można jakoś rozwiązać problem śnieżenia bez ciągnięcia kabla po chałupie? 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52608
  • 601

Telewizja po wi-fi

@Metzu z przeglądarki  wybierasz adres 192.168.1.1  

Login : admin , a hasło to pierwsze 8 znaków klucza WPA. W menu zobaczysz zakładkę moje wi-fi. W Zaawansowanych w tabeli będzie odznacznik " sieci połączone" trzeba zaznaczyć że rozdzielone, a tabelka zmieni wygląd na dwa zakresy 2,4 i 5 GHz. W nazwie sieci 5 dodaj cyferkę 5 . Hasło zostaw to samo, zapis, nowe ustawienia lub zmień wedle upodobań. Pamiętaj, że ta zmiana spowoduje konieczność przypisania urządzeń wifi do nowo powstałej sieci wifi  końcówką 5. Teraz sparuje dekoder za pomocą WPS w obu urządzeniach i gotowe 

Proces jest odwracalny tylko trzeba zaznaczyć "połącz sieci". Ważne, abyś jak najbardziej wyeksponował i modem, i dekoder na siebie nawzajem . Nie mogą być za tv czy w szafce lub za nią, na podłodze. Im bliżej siebie tym lepiej dla wi-fi

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

20 ODPOW. 20

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52608
  • 601

Telewizja po wi-fi

@Metzu na początek rozdziel sieci 2,4 i 5 GHz na wifi. Stań przy dekoderze i zrób na telefonie z Androidem połączonym na 5 GHz speedtest. Pokaż wyniki i sparuje dekoder ponownie z nową siecią  wifi


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 7
  • 0

Telewizja po wi-fi

Na speedtest wyszło  pobieranie 108,07Mb/s, wysyłanie 100,98 Mb/s, przy drugim teście wysyłanie 140,77 Mb/s odbieranie 99,16 Mb/s. 

 

Jak się rozdziela sieć 2,4 i 5 GHz??


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52608
  • 601

Telewizja po wi-fi

@Metzu z przeglądarki  wybierasz adres 192.168.1.1  

Login : admin , a hasło to pierwsze 8 znaków klucza WPA. W menu zobaczysz zakładkę moje wi-fi. W Zaawansowanych w tabeli będzie odznacznik " sieci połączone" trzeba zaznaczyć że rozdzielone, a tabelka zmieni wygląd na dwa zakresy 2,4 i 5 GHz. W nazwie sieci 5 dodaj cyferkę 5 . Hasło zostaw to samo, zapis, nowe ustawienia lub zmień wedle upodobań. Pamiętaj, że ta zmiana spowoduje konieczność przypisania urządzeń wifi do nowo powstałej sieci wifi  końcówką 5. Teraz sparuje dekoder za pomocą WPS w obu urządzeniach i gotowe 

Proces jest odwracalny tylko trzeba zaznaczyć "połącz sieci". Ważne, abyś jak najbardziej wyeksponował i modem, i dekoder na siebie nawzajem . Nie mogą być za tv czy w szafce lub za nią, na podłodze. Im bliżej siebie tym lepiej dla wi-fi


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Telewizja po wi-fi


@Metzunapisał(-a)

Jak się rozdziela sieć 2,4 i 5 GHz??



Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 7
  • 0

Telewizja po wi-fi

Zrobiłem tak jak radziłeś jak na razie wszystko w porządku. Poczekam kilka dni i dam znać co i jak. 

Dzięki za pomoc.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52608
  • 601

Telewizja po wi-fi

@Metzu koniecznie daj znać, dla nauki i przyszłych pokoleń forumowiczów 😉 

Po to jesteśmy...


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 7
  • 0

Telewizja po wi-fi

Rozwiązanie zaproponowane przez AGAT13 pomogło. raz na parę dni potrafi się zawiesić na sekundę. Dziękuję za pomoc


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Telewizja po wi-fi

@Metzu  ja twierdzę że tv  ORANGE to tylko po Ethernet.

Po wifi dużo ludzi narzeka więc pytanie czy to kwestia funboxa 😁 czy dekodera?

Anonim

Nie dotyczy

Telewizja po wi-fi

@PARANOJA  to kwestia lokalizacji dekodera i natłoku sieci wifi, bo gro mieszka w bloku i dekoder w skrajnym pokoju jest, domki też są kiepskim nośnikiem dla wi-fi, FunBox nie ma dobrego modułu wi-fi, to Domena drogich routerow, kabel łan jest nie zawody, wszyscy go unikają, jednak on zapewnia stabilne i szybkie połączenie.