Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

TV - dekodery i prędkość neo


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

TV - dekodery i prędkość neo

Witam,

kończy mi się umowa na neostradę VDSL 80Mb/s (realną prędkość jaką wyciągam to 24 Mb/s) i zastanawiam się nad rozszerzeniem pakietu o TV z multiroom'em (chyba najtaniej wyjdzie pakiet Love). Od razu dodam że niestety nie jestem w zasięgu światłowodu mimo że to Warszawa.

 

Będę wdzięczny za pomoc w poniższych pytaniach:

 

1. Czy TV będzie dobrze działać przy takiej prędkości łącza ? Jak bardzo zwolni ineternet po włączeniu TV ?

2. Jakie dekodery dają obecnie przy opcji multiroom?

3. Czy sygnał TV można pociągnąć z anteny satelitarnej a nie z router'a tak jak jest to np. w NC+ ?

4. Czy dekodery te mają WIFI do podłączenia z router'em czy może lepiej zrobić to przez powerline ?

5. Czy w przypadku pakietu neo + TV można używać swojego router'a (Fritz) czy muszę używać Funbox'a ?

 

Dzięki bardzo, Tomek

1 ODPOWIEDŹ 1

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

TV - dekodery i prędkość neo


torgan napisał(-a):

Witam,

kończy mi się umowa na neostradę VDSL 80Mb/s (realną prędkość jaką wyciągam to 24 Mb/s) i zastanawiam się nad rozszerzeniem pakietu o TV z multiroom'em (chyba najtaniej wyjdzie pakiet Love). Od razu dodam że niestety nie jestem w zasięgu światłowodu mimo że to Warszawa.

 

Będę wdzięczny za pomoc w poniższych pytaniach:

 

1. Czy TV będzie dobrze działać przy takiej prędkości łącza ? Jak bardzo zwolni ineternet po włączeniu TV ?

2. Jakie dekodery dają obecnie przy opcji multiroom?

3. Czy sygnał TV można pociągnąć z anteny satelitarnej a nie z router'a tak jak jest to np. w NC+ ?

4. Czy dekodery te mają WIFI do podłączenia z router'em czy może lepiej zrobić to przez powerline ?

5. Czy w przypadku pakietu neo + TV można używać swojego router'a (Fritz) czy muszę używać Funbox'a ?

 

Dzięki bardzo, Tomek


Cześć Tomek @torgan  na wszystkie Twoje pytania nie odpowiem, ale mogę poinformować Cię o tym jak działa u  mnie zestaw Orange Love, z prędkością Neo do 80Mb...  więc po kolei: 

ad. 1.  w zestawie TV przez router (kablowy) w większości czasu dość płynnie oglądam telewizję i używam w tym samym czasie laptopa, czasem nawet 2, do tego cały czas zalogowane po WiFi dwa smartfony... nie odczuwam istotnego spadku prędkości... co prawda nie gram w gry sieciowe, typu strzelanki gdzie każda milisekunda opóźnienia ma znaczenie....

ad 2 i 4. nie wiem jakie dekodery "dają" do multirooma, wiem natomiast, że ja mam WHD 80 - ten model komunikuje się Funboxem2 przez WiFi

ad 3. w klasycznym zestawie sygnał telewizji jest w tzw. kablu, czyli tylko przez router... ale przypuszczam, że w przypadku gdybyś wziął zestaw z pakietem  NC+ , to może będziesz miał wybór tv przez satelitę,

ad. 5 - Orange nie "zmusza" do używania Funboxa, ale czy przez Fritza przepuścisz TV w opcji kablowej - tego nie wiem.