Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Samsung ICU 100 - nieprawidłowy format obrazu dla kanałów nadawanych w 4:3.

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 115
  • 415
  • 0

Samsung ICU 100 - nieprawidłowy format obrazu dla kanałów nadawanych w 4:3.

Witam!

 

Mam problem z odbiorem stacji nadawanych oryginalnie w formacie 4:3 (np. MTV 80s). Obraz w tym wypadku jest sztucznie 'rozciągany' do pełnego 16:9. Wygląda to dosyć badziewnie. Tak samo mam na dekoderze głównym (SAMSUNG ICU 100) i dodatkowym do multiroom (4K Stream). Z drugiej strony w aplikacji Orange GO obraz jest wyświetlany poprawnie (4:3). Niestety w żadnym z wymienionych dekoderów nie znalazłem opcji zmiany formatu wyświetlanego obrazu. Dodam tylko, że w obu przypadkach podłączenie do telewizora jest przez kabel HDMI.

 

Czy ktoś ma podobny problem?

 

pozdrawiam

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12789
  • 52629
  • 603

Samsung ICU 100 - nieprawidłowy format obrazu dla kanałów nadawanych w 4:3.

@ptr1  Z ciekawości śledzę takie wątki i co jakiś czas sprawdzam...Wydaje się, że ktoś przeczytał Twój wątek i "się naprawiło". Ot, kolejny dowód, że warto pisać i pytać, bo NO to jednak źródło informacji dla służb technicznych Orange...

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

13 ODPOW. 13

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Samsung ICU 100 - nieprawidłowy format obrazu dla kanałów nadawanych w 4:3.

@ptr1 Funkcja obrazu może być w specjalnym menu w dekoderach Samsung icu 100 wybierz z pilota DCD otworzy się specjalne menu sprawdź w nim czy jest funkcja zmiany obrazu.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5376
  • 21546
  • 173

Samsung ICU 100 - nieprawidłowy format obrazu dla kanałów nadawanych w 4:3.

@ptr1niestety nie mam tego kanału w pakiecie więc nie mam jak sprawdzić. Czy podgląd też jest zniekształcony? Bo u mnie nie jest...

W menu serwisowym raczej nic co miałoby wpływ na to zjawisko nie znajdziesz, tam najwyżej możesz wymusić rozdzielczość na HDMI (dla wszystkich kanałów taką samą więc nic to nie da).

Stawiałbym raczej na ustawienia TV.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Samsung ICU 100 - nieprawidłowy format obrazu dla kanałów nadawanych w 4:3.

@ptr1  nie jestem na 100% pewny ale czy nie masz czegoś takiego jak :

moje konto > moje ustawienia > format obrazu 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12789
  • 52629
  • 603

Samsung ICU 100 - nieprawidłowy format obrazu dla kanałów nadawanych w 4:3.

@ptr1Już były takie problemy...Orange retransmituje programy w tym formacie jaki dostaje od dostawcy.

Można wcisnąć "ok" w pilocie  na kanale i wyświetla się toolbox, gdzie ostatnia pozycja to format obrazu

To jest jednorazowe działanie, bo po zmianie kanału dekoder pamięta, ale niestety dla wszystkich innych kanałów też. Po przełączeniu na kanał o innym formacie znów trzeba ustawiać. Tych na szczęście jest mało

Daj znać jak spróbujesz

 

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 115
  • 415
  • 0

Samsung ICU 100 - nieprawidłowy format obrazu dla kanałów nadawanych w 4:3.

Próbowałem, ale w tej opcji dostępne są tylko: 'Oryginalny' (tak mam teraz ustawione), 'Zoom' i 'Rozszerzony'. Zmiana nic nie daje.

 

Sytuacja jest trochę dziwna, bo w Orange GO kanał ten wyświetlany jest w poprawnym formacie (4:3), a tylko na obydwu dekoderach jest sztucznie rozszerzany do 16:9. Dla wejścia HDMI nie ma możliwości zmiany formatu w menu telewizora, ponieważ obraz jest wyświetlany tak, jak nadaje go dekoder.

 

Dodam tylko, że do tej pory MTV 80s odbierałem za pomocą aplikacji IPLA i tam też format był 4:3.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 115
  • 415
  • 0

Samsung ICU 100 - nieprawidłowy format obrazu dla kanałów nadawanych w 4:3.

I jeszcze pytanie z innej beczki - czy do Samsunga ICU 100 dalej jest dodawany kabel audio video analogowy (jack 3,5 mm)? Ja w pudełku takiego nie znalazłem...


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12789
  • 52629
  • 603

Samsung ICU 100 - nieprawidłowy format obrazu dla kanałów nadawanych w 4:3.

@ptr1Nie, nie jest dodawany. Kiedyś daaawno w dekoderach (chyba 88-kach) coś takiego było


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Samsung ICU 100 - nieprawidłowy format obrazu dla kanałów nadawanych w 4:3.

@ptr1  A próbowałeś rest dekodera ? bo u mnie działa normalnie ten kanał


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 115
  • 415
  • 0

Samsung ICU 100 - nieprawidłowy format obrazu dla kanałów nadawanych w 4:3.

Tak, wczoraj zrobiłem reset do ustawień fabrycznych jednego i drugiego dekodera (Samsung ICU 100 oraz 4K Stream). Niestety nic to nie dało.